Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

снід знати сьогодні, щоб жити завтра

63 views

Published on

снід знати сьогодні, щоб жити завтра

Published in: Healthcare
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

снід знати сьогодні, щоб жити завтра

 1. 1. Вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я.
 2. 2. Ідея символу Дня боротьби зі СНІДом була задумана навесні 1991 року і належить художнику Фрєнку Муру, який жив у невеликому містечку штату Нью-Йорк. Одного разу Фрєнк Мур звернув увагу на сім’ю, яка жила по сусідству. Сім’я носила жовті стрічки. Жовті стрічки для них були символом надії та віри. Вони всім серцем сподівалися, що їхня старша дочка – солдат, на той момент брала участь у військових діях в Перській затоці, – повернеться додому живою і здоровою. Цю ідею художник запропонував групі «Visual AIDS», і вона відразу ж була прийнята. Стрічка -це символ боротьби зі СНІДом, яку створив художник Фрєнк Мур у квітні 1991 році (він помер від СНІДу через 3 роки).
 3. 3. ВІЛ– Вірус Імунодефіциту Людини СНІД - Синдром Набутого Імунного Дефіциту В чому різниця між ВІЛ і СНІД ВІЛ СНІД - це вірус, - це комплекс який вражає хвороб, які імунну виникають у систему ВІЛ - позитивної людини. людини на фоні зниженого імунітету.
 4. 4. На сьогодні не існує вакцини для профілактики СНІДу і недостатньо ефективні методи лікарської терапії цього захворювання Основна проблема створення лікарських препаратів проти СНІДу полягає у високій властивості ВІЛ змінювати свою структуру
 5. 5. Першовідкривачі вірусу: Роберт Галло та Люк Монтанье 1984 – Робер Галло (США) незалежно від Люка монтанье ідентифікував вірус імунодефіциту людини.
 6. 6. Шляхи передачі ВІЛ: - Через голку при вживанні наркотиків - Нестерильні медичні інструменти (скальпель, шприц) - Переливання неперевіреної донорської крові - Ризик при використанні чужих засобів гігієни(бритва, зубна щітка, манікюрні засоби).
 7. 7. Під час статевих контактів без засобів захисту або з засобами захисту низької якості. Вірус проникає через слизові оболонки та відкриті ранки на шкірі.
 8. 8. - дитині від ВІЛ-інфікованої матері під час народження чи грудного вигодовування У інфікованої жінки можуть народитися здорові діти (при лікуванні ризик передачі інфекції – 2-3%).
 9. 9. • повітряно - крапельним шляхом (при чханні та кашлі); • при використанні спільного посуду, постільної білизни, предмети побуту, іграшки; • у разі перебування в одному приміщенні; • під час поїздки в громадському транспорті; • при дотиках, рукостисканнях, обіймах; • через сльози та піт; • під час поцілунку через слину; • через контакт з тваринами та укуси комах; • при купанні у воді .
 10. 10. Основні симптоми при зараженні ВІЛ/СНІДом: • Нав'язливий сухий кашель. • Тривала, більше трьох місяців, лихоманка (підвищення температури) незрозумілого походження. • Збільшення лімфовузлів (окрім пахових). • Різке зниження ваги. • Часті головні болі, слабкість, зниження пам'яті і працездатності. • Запалення слизистої оболонки порожнини рота, білий наліт, язви. • Нез'ясовне зниження зору і сліпота. • Пітливість вночі.
 11. 11. За період 1987- вересень 2017 рр, в Україні офіційно зареєстровано 310 680 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 99 694 випадки захворювання на СНІД та 43 958 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом. У світі станом на 23.11.2017 39.510.779 ВІЛ/СНІД інфікованих 1.505.399 Смертей, викликаних ВІЛ/СНІДом у цьому році по всьому світі. Станом на 01.10.2017 р., під медичним наглядом у ЗОЗ служби СНІДу перебувало 139 394 ВІЛ-інфіковані особи (поширеність ВІЛ-інфекції – 329,6 на 100 тис. населення) та 42 666 хворих на СНІД (поширеність СНІДу – 100,9). Найвищі показники поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровано у Одеській (876,4 на 100 тис. населення), Дніпропетровській (841,6), Миколаївській (767,4), Херсонській (416,2), Київській (396,8), Чернігівській (390,2) областях та у м. Києві (435,6).
 12. 12. Вокаліст гурту Queen Фредді Мерк'юрі Радянський і британський балетмейстер та танцівник Рудольф Нурієв помер від СНІДу 6 січня 1993 року. Про ВІЛ-інфекцію він дізнався в 1984 році, за рік до того як аналізи на цю хворобу стали загальнодоступними. Ізраїльська співачка і актриса Офра Хаза була популярна у всьому світі. Айзек Азімов - американський письменник, професор біохімії Бостонського університету Міше́ль Фуко́ — французький філософ та історик ХХ ст.
 13. 13. Твоя рука надії, мов той круг, Підтримує мене на хвилях долі, Що сипле, наче в рану дрібку солі, В мої сліди майбутні. Ти мій друг! Кричить душа і мліє серця стук; Як в інії – буття-гілки в полоні; Від болю вже потріскалися скроні. В тобі лише, мій друже, щирий звук. Життя вже ледь жевріє від недуг. СНІД умертвляє всі живі надії, На вітер спопеливши усі мрії. В своїй руці тримаєш ти мій дух. (Бойчук Роман)
 14. 14. Презентацію підготувала бібліотекар бібліотеки імені І. Багряного для дітей Ткаченко О.П.

×