Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Умберто Еко. Лист до онука

163 views

Published on

Лист Умберто Еко напередодні Різдва до свого онука про важливість читання і тренування пам'яті

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Умберто Еко. Лист до онука

 1. 1. Мій дорогий онуче! Я не хотів би, щоб цей різдвяний лист звучав занадто повчально…
 2. 2. Отже, я хочу дати тільки одну пораду, яка може стати в нагоді тобі на практиці зараз, коли ти користуєшся своїм планшетом.
 3. 3. … не буду займатися цим зі страху здаватися старим дурнем. Я і сам ним користуюся.
 4. 4. … я хотів… з тобою говорити… про хворобу, яка вразила твоє і попереднє покоління, яке вже навчається в університетах. Я кажу про втрату пам’яті.
 5. 5. Це правда, що якщо ти захочеш дізнатися, хто такий Карл Великий або де знаходиться Куала - Лумпур, то ти зможеш натиснути на кнопку і негайно дізнатися все з інтернету. Роби це, коли тобі потрібно, але, отримавши довідку, старайся запам’ятати її зміст, щоб не шукати вдруге, коли ці знання тобі знадобляться в школі…
 6. 6. Пам’ять подібна до м’язів твоїх ніг. Якщо ти перестанеш робити вправи з пам’яттю, то вона стане в’ялою, і ти (будемо говорити без натяків) перетворишся на ідіота.
 7. 7. Ось у чому полягає мій рецепт. Щоранку вивчай який- небудь короткий вірш, як примушували нас робити в дитинстві.
 8. 8. Хто краще пам’ятає зміст прочитаних книг (хто був на борту «Еспаньйоли», що відправилася на пошук острова скарбів? -- - Лорд Трелоні, капітан Смоллет, доктор Лівсі, Джон Сілвер, Джим... ) З’ясуй, чи пам’ятають твої друзі імена слуг трьох мушкетерів і д’Артаньяна (Грімо, Базен, Мушкетон і Планше)…
 9. 9. як твоя голова наповниться персонажами, історіями та найрізноманітнішими спогадами. Це здається грою, так це і є гра, але ти побачиш,
 10. 10. … твій мозок може прослужити тобі до 90 років, і в дев’яносто років, якщо ти будеш його вправляти, ти будеш пам’ятати більше, ніж пам’ятаєш зараз. Він до того ж безкоштовний.
 11. 11. Сьогодні школі (крім твого власного кола читання) варто було б навчити тебе запам’ятовувати те, що трапилося до твого народження…
 12. 12. Але чому так важливо знати про події далекого минулого? Тому що часто подібні знання допомагають зрозуміти хід сьогоднішніх подій і … допомагають збагатити нашу пам’ять.
 13. 13. Настане день, і ти постарієш, але ти будеш відчувати, що прожив тисячі життів…
 14. 14. А інші твої друзі, що не прагнуть збагатити свою пам’ять, проживуть тільки одне власне життя, монотонне та позбавлене великих емоцій.
 15. 15. Отже, збагачуй свою пам’ять…

×