Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

of

ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 1 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 2 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 3 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 4 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 5 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 6 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 7 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 8 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 9 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 10 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 11 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 12 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 13 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 14 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 15 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 16 ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА Slide 17
Upcoming SlideShare
What to Upload to SlideShare
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

0 Likes

Share

Download to read offline

ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА

Download to read offline

Книжкові смаколики для читачів у Рік математичної освіти в Україні: віртуальна книжкова виставка

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to like this

ДИВОВИЖНА НАУКА МАТЕМАТИКА

 1. 1. Книжкові смаколики для читачів у Рік математичної освіти в Україні: віртуальна книжкова виставка »
 2. 2. 2021-2022 навчальний рік – Рік математичної освіти в Україні Президент України підписав указ про оголошення 2020-2021 навчального року Роком Математичної освіти в Україні «з метою забезпечення додержання конституційних гарантій з реалізації права на освіту, створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти, формування в них математичної компетентності…». Книги, з якими ми рекомендуємо познайомитись, допоможуть вам розширити свій кругозір, поведуть у захоплюючий світ математики.
 3. 3. Як пробудити цікавість школярів, прокласти шлях до сучасної математики – величезної, майже неозорої за своїм багатством царини людського знання, що з кожним роком знаходить усе більш широке застосування розповідає ця книжка. Математика розвивається і змінюється. Вона досягла такого ступеня розвитку і так збагатилася змістом, що одній людині, навіть вченому, неможливо охопити її всю. Сучасна математика налічує кілька десятків різних розділів математики, кожний з яких має свій особливий зміст,свої методи й галузі застосування.
 4. 4. Дитяча енциклопедія «Математика» із серії «Я пізнаю світ» захопливо розповідає про історію розвитку математики та видатних учених, про різноманітні логічні та комп’ютерні ігри й задачі, і навіть про те, в якому банку краще зберігати гроші…
 5. 5. Книжка вмістила в себе висловлювання видатних учених та діячів культури всіх часів та народів про математику, її творців, а також про роль цієї науки у прогресі людства. • Що таке математика? • Як вона виникла? • В чому її привабливість і краса? • Як розвивається математика? • Як виникає любов до неї? • Як математик приходить до своїх відкриттів? Ось про що ці висловлювання. Кожне з них може жити поза контекстом, зберігаючи смислову повноту, є закінчено цілим.
 6. 6. Для читання книги геніального математика та популяризатора науки Якова Перельмана вистачить скромної математичної підготовки: знання правил арифметики і елементарних відомостей з геометрії. Лише незначна частина задач потребує вміння складати й розвязувати найпростіші рівняння. А зміст книги дуже різноманітний: від строкатого добору головоломок і хитромудрих трюків математичної гімнастики до корисних практичних прийомів лічби та вимірювання. Ця книжка може вважатися вступом до серії книг з математики, підготовлених автором.
 7. 7. Запрошуємо у захопливий світ «Крутої математики». Це книга англійських авторок Трейсі Янг та Кейті Гювет у перекладі Ганни Левів. Вони спробували поєднати разом МАТЕМАТИКУ й ВЕСЕЛОЩІ. Математика – це ж не лише 2+2=4. Математика допоможе вам передбачити результат начебто випадкових і малоймовірних подій, а ще визначити висоту Біг-Бена, не обходячи його з лінійкою. Математика всюди. У всьому, що ми бачимо, відчуваємо, знаємо і робимо. Саме завдяки глибокому розумінню всіх видів математики - від геометрії до тригонометрії, від математичного аналізу до теорії ймовірності – людина ступила на Місяць,послала роботів на Марс і працює з найсучаснішими технологіяи тут, на Землі. Отож, залиште сумніви за порогом, і пориньте у захопливий світ «Крутої математики»!
 8. 8. Книжка «Що таке математика?» є спробою автора поговорити про незбагненний світ математики «нормальною» мовою. Вона аж ніяк не допоможе у виконанні домашніх завдань чи підготовки до ЗНО, але може посприяти важливішому — аж до отримання $ 1 000 000. Книжку адресовано широкому колу читачів, які знають напам’ять табличку множення та вміють правильно ділити у стовпчик. Що таке математика? Найпершими спадають на думку у відповідь на це запитання цифри й формули, вони ж першими від неї й відлякують. Проте вміння вправно рахувати не є аж такою необхідною умовою для знання й розуміння математики. Адже, як стверджує ця книжка, в цілому світі не знайдеться нікого, хто справді достеменно знав би, чим є математика. Що геть не заважає їй від найдавніших часів і до сьогодні бути чи не найважливішим надбанням людства.
 9. 9. Повна ілюстрована енциклопедія «Видатні особистості» – це хронологічний довідник, який вміщує біографії знаментих людей, які впливали на долю світу, розповідь про понад 1500 особистостей. Вона насичена відомостями й захопливими подробицями. Серед видатних математиків, про яких ми знаходимо розповіді в книжці - Рене Декарт, який став передвістником Просвітництва; • французький математик Паскаль Блез, який зробив перше математичне відкриття у 16 років та став одним із творців теорії ймовірностей; • Готфріда Лейбніца ми знаємо як автора диференціального та інтегрального числення; • Леонард Ейлер – основоположник теоретичної математики; • Карл Гаус вперше використав рівняння для опису природних процесів; • Джордж Буль заклав основи математичної логіки, створивши спеціальні символи і правила, якими можна закодувати будь-які логічні висновки – так звану «булеву алгебру».
 10. 10. В серії книг «Життя видатних дітей» вийшла книга Єлени Анфімової, що вміщує п’ять розповідей про дитинство відомих людей. Відкриймо ж розповідь про Софію Ковалевську. – математика, письменницю, публіцистку. Змалку вона була самостійною та мала потяг до знань. Навчалася в університеті в Гейдельберзі, тому що в тодішній Росії до вищої школи жінок не приймали. Це перша в історії жінка, яку обрали членом- кореспондентом Петербузької Академії Наук. Протягом усього життя Софія Ковалевська відстоювала право бути вченим, професором, дослідником нарівні з чоловіками. І їй це вдалося. Якщо перерахувати всі її досягнення, всі успіхи і нагороди, пригадати почесті, надані їй науковим світом, важко повірити, що ця жінка прожила всього сорок один рік. Якщо в тебе виникають труднощі – не здавайся. Нехай для тебе будуть прикладом їхні життя. Всі вони всіма своїми вчинками показували, що немає нічого неможливого. Чого б не могла досягнути людина своєю працею та наполегдивістю.
 11. 11. Ірина Хомин – сучасна львівська письменниця книгою із серії «Життя відомих дітей» відкриває двері до незвичайного будинку, в якому проживають всесвітньо відомі особистості з різних країн світу. Один з героїв книжки – німецький математик, фізик та астроном Карл Гаусс. Уже в 19 років він винайшов метод побудови правильного сімнадцятикутника – таку фігуру він побудував за допомогою лінійки та циркуля. За своє життя він зробив величезний внесок у розвиток математики та геометрії, написавши багато наукових праць. Був директором Геттінгетської обсерваторії. Спростив методи обчислення орбіт невеликих небесних тіл, які обертаються навколо Сонця. Разом із В. Вебером зробив перший у Німеччині електромагнітний телеграф. Так само спіьними зусиллями вони створили абсолютну систему електромагнітних одиниць. Гаусс сконструював магнітометр – прилад для вимірювання магнітних величин, а також геліотроп – прилад для вимірюваня емельних ділянок.
 12. 12. Письменниця Анастасія Крачковська цією книгою запрошує у подорож в часі, протягом якої можна ознайомитись з дитинством неперісічних особистостей, які шлях до власної мрії здолали з неабияким успіхом. Один з героїв книжки – французький математик Еварист Галуа. У його житті вражають цифри. З двадцяти коротких років, які він прожив, він лише 5 займався математикою, але це не завадило йому розв’язати задачі, над якими математики сушили собі голови ще від ХУІ століття. Йому було 15, коли він уперше дізнався, що таке математика. Йому було 17, коли його вчитель сказав: «Галуа працює лише у вищих сферах математики». Йому було 18, коли він опублікував свою першу роботу. Він помер, перш ніж його теорію зрозуміли і визнали його геній. Двічі губили його роботи, двічі він він провалив вступні екзамени в університет, двічі його заарештовували за революційну діяльність. Він був зіркою, яка спалахнула і дуже скоро згасла, не ставши, однак, менш яскравою. Він був революціонером не лише в математиці, а й у житті.
 13. 13. ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ http://bukovinchiki.cv.ua http://children29.blogspot.com e-mail: childlibbuk@ukr.net Чернівці, 2021

Книжкові смаколики для читачів у Рік математичної освіти в Україні: віртуальна книжкова виставка

Views

Total views

71

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

6

Actions

Downloads

0

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×