Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

"Собачі пригоди": віртуальна книжкова виставка.pptx

Ad

«СОБАЧІ ПРИГОДИ»
Віртуальна книжкова виставка
Запрошуємо до читання книг
(дошкільників та учнів 1-4 класів)

Ad

2 липня - Міжнародний день собак!
26 серпня відзначають Всесвітній день собаки за
підтримки Міжнародного фонду захисту тва...

Ad

Собака — це не
просто друг
людини, це
частина сім’ї!

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Loading in …3
×

Check these out next

1 of 23 Ad
1 of 23 Ad

"Собачі пригоди": віртуальна книжкова виставка.pptx

Download to read offline

Віртуальна книжкова виставка про собак для дошкільників та читачів-учнів 1-4 класів.
На виставці представлені художні та науково-популярні книги про цих домашніх улюбленців.
2 липня - Міжнародний день собак!
26 серпня відзначають Всесвітній день собаки за підтримки Міжнародного фонду захисту тварин.
Люди й собаки існують разом тисячі років, а деякі вчені вважають, що саме одомашнювання цих тварин дозволило людству вижити й розвинутися до сучасного стану. В багатьох культурах давнього світу собак вважали вірними друзями, мисливцями, охоронцями і навіть членами родини, а  прикладів бездоганної собачої вірності в історії чи не більше, ніж людської.

Віртуальна книжкова виставка про собак для дошкільників та читачів-учнів 1-4 класів.
На виставці представлені художні та науково-популярні книги про цих домашніх улюбленців.
2 липня - Міжнародний день собак!
26 серпня відзначають Всесвітній день собаки за підтримки Міжнародного фонду захисту тварин.
Люди й собаки існують разом тисячі років, а деякі вчені вважають, що саме одомашнювання цих тварин дозволило людству вижити й розвинутися до сучасного стану. В багатьох культурах давнього світу собак вважали вірними друзями, мисливцями, охоронцями і навіть членами родини, а  прикладів бездоганної собачої вірності в історії чи не більше, ніж людської.

Advertisement
Advertisement

More Related Content

More from Чернівецька обласна бібліотека для дітей (17)

Advertisement

"Собачі пригоди": віртуальна книжкова виставка.pptx

 1. 1. «СОБАЧІ ПРИГОДИ» Віртуальна книжкова виставка Запрошуємо до читання книг (дошкільників та учнів 1-4 класів)
 2. 2. 2 липня - Міжнародний день собак! 26 серпня відзначають Всесвітній день собаки за підтримки Міжнародного фонду захисту тварин. Люди й собаки існують разом тисячі років, а деякі вчені вважають, що саме одомашнювання цих тварин дозволило людству вижити й розвинутися до сучасного стану. В багатьох культурах давнього світу собак вважали вірними друзями, мисливцями, охоронцями і навіть членами родини, а прикладів бездоганної собачої вірності в історії чи не більше, ніж людської.
 3. 3. Собака — це не просто друг людини, це частина сім’ї!
 4. 4. Енциклопедії
 5. 5. Якщо мрієш завести вірного песика, у новій книжці відомої письменниці Лариси Денисенко ти знайдеш усе, що слід знати про собак: як їх доглядати, годувати, вигулювати і лікувати. А також про те, яке величезне щастя мати чотирилапого друга, та водночас, яка це відповідальність. Адже тваринка — не м’яка іграшка, а повноправний член сім’ї. Вчені стверджують, що дорослий песик має інтелект трирічної дитини. І тільки від господарів залежить, який характер матиме ця дитина, буде вона злюкою чи усміхакою. Денисенко, Л. Усміхаки : все, що треба знати про собак / Л. Денисенко ; іл. Фоя Марія. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 136 с. У книзі зібрано все найцікавіше про собак: цікаві факти давнини та сьогодення, таємничі історії про міфічних собачок, захопливі вірші, оповідання й казки. Милі фотографії та яскраві картинки неодмінно потішать юного читача, який у захваті від собак. Дитина дізнається багато нового про цих дивовижних тварин і зможе похизуватися знаннями перед друзями. Видання призначене для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Найцікавіше про… собак / уклад. Я. Грудій . – Харків : Видавництво «Ранок», 2014. – 84 с. : іл.
 6. 6. Чорний, Саша Щоденник фокса Міккі / С. Чорний. – Харків : Вид-во «Ранок», 2016. – 80 с. : іл. – (Улюблена книга дитинства). «Щоденник фокса Міккі» — одна з кращих дитячих книг. Перед юним читачем відкривається світ дітей та дорослих, побачений очима песика-фокстер'єра — непосидючого, лукавого, наділеного почуттям гумору і, на додачу, що вміє читати, писати і навіть... складати вірші. І який же цей світ, виявляється, дивний і незвичний! Розумна собачка Соня живе у свого господаря Івана Івановича. Кожен день у Соні виникають нові і нові запитання. Що таке електричний струм, і чи можна його виманити на цукерку? Якщо вода у труби надходить з океану - може бути, вона принесе і рибу? Чому люди їдять все смачне в маленькій кількості, а несмачне - у великому? Собачка Соня дуже завзята в досягненні відповідей на свої питання. Вона ловить сантехніка в мішок і подає оголошення в газету про пропажу цілого світу, вона готова віддати останнє, аби тільки задовольнити свою цікавість. Усачов, Андрій Розумна собачка Соня / А. Усачов. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2016. – 80 с. – (Дитячий бестселер).
 7. 7. У пана та пані Любеньких живе пара чудових собак-далматинців — Понґо й Леді. Господарі надзвичайно їх люблять і не можуть натішитися п’ятнадцятьма цуценятами, які народжуються невдовзі. Проте у затишному будиночку Любеньких ніхто й не підозрює, яка небезпека чикає на маленьких далматинців… Доді Сміт 101 далматинець : роман / С. Доді . – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 240 с. Якщо ви знайшли вікно до собаки – вам неймовірно пощастило! Тому що це початок пригод – таких карколомних, барвистих, несамовитих, про які ви досі могли хіба мріяти. Золота рибка виконає ваше заповітне бажання, а веселий і балакучий Ласло Здобич понесе вас крізь час і простір – може, аж до моря… Утім, нічого в світі не буває просто так, а за все – і добре, і погане – приходить відплата. І її ви, разом із героями цієї книжки, теж пізнаєте сповна! Ткачук, Г. Вікно до собаки : повість / Г. Ткачук. – Київ : Грані-Т, 2012. – 120 с. : іл. – (Сучасна дитяча проза).
 8. 8. У повісті відомого англійського письменника, лауреата Нобелівської премії Р. Кіплінга (1865—1936) дуже вихований шотландський тер’єр на ймення Бутс оповідає про дивовижні пригоди, які сталися з ним та його четвероногими друзями. Кіплінг, Редьярд Ваш покірний слуга пес Бутс / Р. Кіплінг. – Київ : Махаон-Україна, 2009. – 128 с. : іл. – (Казкові повісті). Шьоне, К. Хочеш бути моїм другом? / К. Шьоне, Н. Гунтесрайнер. – Харків : Віват, 2016. – 32 с. : іл. – (Акварель). Що робити, коли в тебе зовсім немає друзів, а улюблені іграшки вже не тішать?.. Вирушити на пошуки справжнього друга! Саме так і чинить кумедний пес Джек. Щосили він намагається заприязнитися з кожним, кого зустрічає. Та Джек не сумує. Справжній друг обов’язково з’явиться та буде радий прийняти тебе таким, який ти є!
 9. 9. До ветеринарної лікарні «Ковчег» потрапляє травмоване цуценя, якому конче необхідна коштовна операція. Перед Семом та Амелією, які дуже люблять тварин і зголосилися допомагати в лікарні, стоїть непросте завдання: відшукати власника собачки та зібрати кошти на лікування. Аби врятувати цуценя, друзям доведеться виявити неабияку кмітливість. Адже в цій справі важлива кожна хвилина! Деніелс, Люсі Цуценя уникає лиха / Л. Деніелс . – Харків : АССА, 2020. – 128 с. – (Історії порятун- ку). Леді та Бродяга / пер. з рос. - К.: Казка, 2004. - 96 с., іл. - (Золота класика Уолта Діснея). Леді, собачка шляхетного роду, жила в багатому будинку, а Бродяга був звичайним вуличним псом. Хіба їх могло щось об'єднати? Та якось Леді й Бродяга зустрілися. Вони разом звідали чимало пригод і покохали одне одного.
 10. 10. Пеґґі, маленькому мопсику, довелося скуштувати лиха, перш ніж вона потрапила до доброї родини. Однак собачку взяли тільки на час Різдва, і вона дуже хвилюється, що після свят знову опиниться в собачому притулку. От якби їй вдалося стати чарівним єдинорогом… Пеґґі — кумедна та розумна собачка, але трохи боязка. Маленький мопс так любить свою хазяйку, що задля неї навіть подолає свій страх перед Гелловіном. У хазяйки Пеґґі з’явився новий домашній улюбленець — маленьке кроленятко… І кого Хлоя любить більше: Пеґґі чи Шоко? Свіфт, Белла Мопс, який хотів стати єдинорогом : казкова-повість Кн. 1 / Б. Свіфт. – Київ : Рідна мова, 2021. – 152 с. – (Пригодам час). Свіфт, Белла Мопс, який хотів стати північним оленем : казкова-повість Кн. 2 / Б. Свіфт. – Київ : Рідна мова, 2021. – 144 с. – (Пригодам час). Свіфт, Белла Мопс, який хотів стати кроликом : казкова-повість Кн. 3/ Б. Свіфт. – Київ : Рідна мова, 2021. – 152 с. – (Пригодам час). Свіфт, Белла Мопс, який хотів стати гарбузиком : казкова-повість Кн. 4 / Б. Свіфт. – Київ : Рідна мова, 2021. – 152 с. – (Пригодам час).
 11. 11. Книга про хлопчика Колю, який не розуміє, чому його літній друг, дядя Мирон, не хоче завести пса. Невже він їх не любить? А може, він застарий для таких клопотів? Одного дня хлопчик знаходить покинутого собаку й приводить його до самотнього сусіда. На що готовий його літній друг, аби врятувати чотирилапого? Лущевська, О. В. Бігль-старший / О. В. Лущевська. – Харків : Віват, 2017. – 48 с. : іл. Усе почалося з цікавої-прецікавої новини, що неабияк схвилювала пуделя Фрея та кішку Мар’яну, що безуспішно прагнула заприязнитися з ним... А тут іще до її хазяїв приїхав онук Тарасик, і йому купили... цуценя. І почалася несусвітня катавасія!.. А хто і як рятував маленьку Тірлі- Беатрису-Берту від зловісного циклопа-циклона взнаєте, прочитавши цю надзвичайно захоплюючу повість-казку, сповнену несподіваних таємниць і дивовижних пригод. А що деколи вони кумедні — то смійтеся на здоров’я! Ковальська, Ксенія Хто врятує Тірлі-Беатрису-Берту? : повість-казка / К. Ковальська. – Тернопіль : Навчальна книга- Богдан, 2011. – 120 с.
 12. 12. Добросовістна, О. Г. Маленький песик купить господаря / О. Добросовістна. – Харків : Віват, 2017. – 64 с. : іл. – (Мрійники). На сторінках цієї чудової книжки мешкають не лише люди, песики і котики, а й чарівний котоФей! Добрий фей упевнений, що кожна істота варта любові й піклування. Він радо допомагає усім! Тож мерщій приєднуйся до веселих пригод котячо-собачої компанії. Владимирські, Г. та П. Хлопчик, якого подарували цуцику : повість / Ганна та Петро Владимирські. – Київ : Грані-Т, 2011. – 80 с. : іл. – (Книготерапія). Найкращий подарунок на день народження – без сумніву, собака. Немає значення, якої породи чи масті, – головне, щоб це був живий, теплий і люблячий пес. Цю просту як світ істину знає кожен третьокласник, більше того – її знає кожен цуцик! Адже й для цуценяти, певна річ, найкращий подарунок – хлопчик!
 13. 13. Палаш, М. Ключик до Ельфа : [перша частина] / М. Палаш. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2019. – 160 с. – (Кудлаті історії). Палаш, М. Ключик до Ельфа : [друга частина] / М. Палаш. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2019. – 160 с. – (Кудлаті історії). Палаш, М. Ключик до Ельфа : [третя частина] / М. Палаш. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2019. – 176 с. – (Кудлаті історії). Кожен, хто коли-небудь мав собаку, знає, що це — найпростіший шлях до великої любові. Одного дня головний герой книжки вирішує взяти песика з притулку, і його життя змінюється. Адже це не простий собака, а ЕЛьФ, від англійського Extraordinary Life Form, тобто Дуже Незвичайна Форма Життя. Тільки-но Ельф, песик з притулку, знайшов собі нову домівку, як… загубився. Сам-один у великому лісі, далеко від своїх людей… Ельф, собака з притулку, під час канікул виїхав зі своєю новою сім'єю на море. Але от халепа! У перший же день виявилося, що хтось вкрав пансіонат для відпочинку, а в іншому живе якесь підозріле суспільство, до того ж хтось пограбував місцевий Музей бурштину! На щастя, Ельф та приручені ним люди полюбляють кримінальні загадки.
 14. 14. «Мене звати Лада. А тебе?» – реальні історії допитливої вченої собачки-супровідника Лади, яка народилася в Америці, проте часто буває в Україні. Вона досліджує світ, закохується в країну, допомагає хворим і знедоленим. Лада вчить завжди бути добрим, позитивним, патріотичним, відгукуватися на потреби і прохання інших, але не забувати і про розваги й шалені пригоди. Собачка якнайшвидше хоче познайомитися з кожним читачем, щоби разом пройти цей шлях любові й радості. Книжка рекомендована для малечі дошкільного та молодшого шкільного віку. Тимак-Лончина, Роксолана Мене звати Лада. А тебе? / Р. Тимяк-Лончина.- Чернівці : Книги – XXI, 2019. – 32 с.
 15. 15. Золотковська, Таіс Мені не потрібен собака / Т. Золотковська. – Харків : Вид-во «Ранок», 2020. – 64 с. : іл. – (Сторінка за сторінкою). Історія міського хлопчика, батьки якого вирішили переїхати в село. На Макса чекає багато несподіванок, серед них — пес на ім’я Роза, якого залишили колишні господарі будинку. Тож як складуться взаємини Макса й Рози та хто переможе: комп’ютерна гра чи природа? Видання для дітей молодшого шкільного віку та дорослих. Гутман, Кола Бридкий пес шукає друзів : Том 1 / К. Гутман. – Дніпро : Наша Ідея, 2019. – 64 с. : іл. – (Бридкий Пес). Його звати Бридкий Пес. Він смердить рибою й весь укритий блохами. Але не варто судити за зовнішністю. Наївний, але дуже симпатичний пес любить дітей і мріє зустріти господаря своєї мрії! Це неймовірно зворушлива й весела історія про доброго пса не залишить вас байдужими. І недарма Бридкий пес улюбленець усіх французьких дітей. Серія підходить для початку самостійного читання. Він дуже спостережливий і кмітливий Пес. Живе на вулиці і мріє мати ім’я, як усі домашні пси. Не боїться пригод і вміє терпіти. Він — просто Пес, який любить людей і допомагає їм. Тому й назвали його Добриком. Для молодшого шкільного віку. Винник, Т. Добрик і його пригоди : повістинка / Т. Винник. – Київ : ВЦ «Академія», 2019. – 80 с. : іл. – (Читайлики).
 16. 16. Це той сільський песик з рудим вушком і плямою довкола ока, знайомий з дитинства. Він живе своїм безтурботним сільським життям, ну майже безтурботним) На його подвір'ї весело і повсяк час трапляється щось цікаве. То концерт з курями надумають, то виставу, а ще й гості усялякі несподівані трапляються. Нудьгувати не доводиться, тим паче в такій компанії, де твоїми найліпшими друзями є корова Красуля, кудлатий пес Азор, банда котів, курки, качка Крячка. До речі, всі вони дуже будуть раді знайомству з тобою і гостинно запрошують на своє подвір'я! Рексик : велика книга пригод / пер. з польської Лесь Белей . – Харків : ТОВ «Видавництво «Моя книжкова полиця», 2019. – 272 с.
 17. 17. Чапек, Карел Дарочка, або Життя цуценяти / К. Чапек. – Львів : Апріорі, 2018. – 68 с. Оповідання видатного чеського письменника Карела Чапека (1890–1938) про пригоди бешкетного цуценяти з малюнками та світлинами автора. Літературно-художнє видання для мол. шкільного віку. Пеннак, Даніель Той ще песик / Д. Пеннак. – Київ : Час майстрів, 2019. – 288 с. : іл. Що робити, якщо тобі від початку не пощастило в житті? Коли ти народився настільки незугарним і некрасивим, що ще цуценям тебе покинули на звалищі за містом? Звісно ж, не опускати лапи й шукати своє щастя! Упертий крихітний Песик, що має найкращий нюх серед чотирилапих Ніцци, вирішує сам творити свою долю: він вирушає на пошуки господині. Виявляється, знайти свою людину — це тільки половина справи... Герасименко, Н.Л. Маня та інші / Н. Герасименко. – Київ : Час майстрів, 2020. – 84 с. : іл. Якщо ви любите тварин та бажаєте від душі повеселитись, то саме для ВАС моя господиня Наталія Герасименко створила книжку-комікс! Як називається, питаєте? «Маня», звичайно ж! Я там багато чого їй по секрету розповіла! І про свої будні, і про свій досвід. Ну ще порад дала трішки щодо правильного виховання собак! Я впевнена, що сподобаюся вам! Бо моя господиня вважає мене веселою й дуже розумною, та я ж і сама бачу, як радіють і тішаться читачі, коли ця книжка-комікс потрапляє їм у руки.
 18. 18. «Якби тоді до тата в аптеку не прийшла та старенька бабуся, ми не зазнали б усіх отих наших клопотів.» Так починається історія про Макса та його песика Белло. Завдяки голубій настоянці, яку дивна стара пані принесла Максовому батькові, рослини ростуть неймовірно швидко. Проте коли Белло випиває трохи тієї настоянки, то це стає для Макса найбільшою несподіванкою в його житті. Настоянка перетворює тварин на людей! Маар, Пауль Пан Белло і блакитне диво / П. Маар. – Вінниця : ПП «Видавництво «Теза», 2015. – 256 с. : іл. - (Мій улюблений автор). Гайда на пошуки настоянкового рецепту! Рецепт мусить зберегтися у старих прадідових паперах. І тоді Макс і пан Белло зможуть зварити чудодійне питво самі! Бо без блакитної настоянки пан Белло знову перетвориться на собаку… Друга повість про Макса й пана Белло – бурхлива, сповнена гумору й несподіванок! Уперше перекладено українською. Для молодшого і середнього шкільного віку. Маар, Пауль Новеньке про пана Белло / П. Маар. – Вінниця : ПП «Видавництво «Теза», 2011. – 224 с. : іл. - (Пригодницька бібліотека).
 19. 19. Малюк Коргі — бешкетне цуценятко, яке знайомиться з великим світом. Він знає, що мама найкраща, біля неї тепло і спокійно. А тато великий і сильний — Коргі хоче бути на нього схожим. І ще собаки дружать з котами, як він із Хвостиком, хоч дідусь і каже інакше. Малюк невтомно стрибає, пустує, досліджує, губиться, встряє у різні халепи… Та добре знає — поруч родина, яка його дуже любить. Коротенькі теплі й зворушливі історії дуже сподобаються малятам і стануть найкращими для вечорового читання. Стукман, Наталія Малюк Коргі / Н. Стукман. – Харків : Юнісофт, 2020. – 64 с. : іл. – (Завтра в школу). Щойно малюк Коргі навчився рахувати до десяти, і тепер мусить все-все порахувати. Коргі не може лягти спати — боїться забути лічбу. І мама залюбки допомагає: підказує, що іще можна порахувати. Одне ліжечко, два стільчики… і так до десяти. А чи вдасться Коргі порахувати зорі?.. Стукман, Наталія Малюк Коргі вчиться рахувати / Н. Стукман. – Харків : Юнісофт, 2020. – 64 с. : іл. – (Завтра в школу).
 20. 20. Потоваришуймо з маленькою розумницею таксою — і нумо разом зростати, розумнішати, розвиватися й пізнавати неймовірно цікавий світ! А щоб маленькі пальчики стали слухняними та спритними, ми… ? Вправляємося з олівцем, фарбами, ножицями? Працюємо з різними матеріалами? Шнуруємо кросівки ? Пришиваємо ґудзики? Малюємо пальчиками? Складаємо оригамі? Робимо аплікації? Чуб, Наталія Пальчикові ігри / Н. Чуб. – Харків : ТОВ «Видавництво «Віват», 2019. – 96 с. : іл. Вередливішої такси, ніж Іполит Собакевич, годі й шукати. Він то поринає в роздуми, то капризує над мискою, то починає жаліти себе, то... Ох і настрій у цього собаки, хай йому котлета! Нелегко бути його другом. Адже для цього потрібне янгольське терпіння і безмежні запаси спокою. А хто ж їх має? Кіт Алоїз Киціан — вірний друзяка, який миттєво відповість на кожну відчайдушну есемеску, нагодує сарделькою, а ще допоможе відшукати загублений настрій. Мало того — він ладен віддати власну мрію, бо чого ж не зробиш задля дружби! Єнджієвська-Врубель, Роксана Вередливий настрій Іполита Собакевича / Р. Єнджієвська-Врубль. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2019. – 40 с.
 21. 21. Стронґ, Джеремі Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах : роман / Д. Стронґ ; пер. з англ. В. Морозова. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 224 с. Стронґ, Джеремі Розшукується Ракети на чотирьох лапах! : роман / Д. Стронґ ; пер. з англ. В. Морозова. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 240 с. Стронґ, Джеремі Ракети на чотирьох лапах : роман / Д. Стронґ ; пер. з англ. В. Морозова. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 192 с. У цій захоплюючій пригодницькій дитячій серії книг йтиметься про дивовижні події, що випали на долю її унікальних героїв - собачки Стрілки та її друзів Тіни та Тревора. Ця історія для дітей написана талановитим англійцем Джеремі Стронґом, видатним майстром сучасного гумору. У себе на батьківщині цей письменник здобув величезну популярність серед британських дітлахів завдяки своїм надзвичайно гумористичним і невимушеним повістям про супершвидкісну собаку Стрілку, її одинадцятирічного господаря Тревора та його подружку Тіну.
 22. 22. «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив.» (Антуан де Сент-Екзюпері) «Купите щеня, і Ви придбаєте саму віддану любов на світі.» (Редьярд Кіплінг) «Любиш мене – люби мою собаку. Зв’язок між людиною і собакою може зникнути тільки з життям…» (Ернест Сетон-Томпсон)
 23. 23. ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ Чернівці, 2022 Підготувала Боднарюк Мар’яна, бібліограф відділу науково-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи Чернівецької обласної бібліотеки для дітей https://bukovinchiki.cv.ua https://children29.blogspot.com E-mail: childlibbuk@ukr.net

×