Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Check these out next

1 of 11
1 of 11

Твори-ювіляри 2022 року.pptx

Download to read offline

Віртуальна книжкова виставка творів-ювілярів 2022 року українських та зарубіжних письменників

Віртуальна книжкова виставка творів-ювілярів 2022 року українських та зарубіжних письменників

Advertisement
Advertisement

More Related Content

More from Чернівецька обласна бібліотека для дітей

Advertisement

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Твори-ювіляри 2022 року.pptx

 1. 1. українських та зарубіжних письменників
 2. 2. Повість “Маруся” Г. Квітки-Основ’яненка (1778—1843) — перший прозовий твір нової української літератури. Головні герої настільки палко кохають одне одного, що вимушена розлука стає для них страшним випробуванням. Глибокі та щирі почуття, не знайшовши реалізації на землі, разом із героями переходять у вічність. Від часу виходу в світ і понині твір не втрачає своєї популярності, засвідчуючи одвічний потяг людської душі до любові. 190 років 85 років “Шхуна “Колумб” — одна з найкращих пригодницьких повістей Миколи Трублаїні (1907—1941), невтомного мандрівника та знавця дитячих душ. На невеличкому острові Лебединий професор Ананьєв знаходить запаси торіанітового піску, з якого можна добути багато гелію, надзвичайно потрібного для військової справи. Професор на порозі великих відкриттів. Але про його наміри дізнається секретна служба ворожої держави, яка хоче вивідати таємницю видобутку цього газу й знищити автора проекту. На заваді підступним планам стають юні острів’яни. Героям доведеться пройти через жорстокі випробування та докласти неабияких зусиль, щоб викрити й перемогти злочинців.
 3. 3. «Казка про Чугайстра» Двом гуцулятам — Ганнусі та Юрасеві так потрібен чарівник Чугайстер. Тільки він зможе порятувати пораненого партизана, прогнати з рідного краю фашистів. І діти вирушають у далеку і трудну дорогу — шукати чарівника, їх не зупиняють ні дикі звірі, ні пітьма, ні навіть зустріч із ворогами. Поема учить мужності і любові до рідного краю. Для молодшого шкільного віку. 65 років 50 років Повість про «трудних» дітей і вчителів, які працюють у спецшколі для юних правопорушників, про повсякденний педагогічний подвиг, а також про духовну красу наших сучасників - самовідданих підкорювачів «української Сахари» в пониззі Дніпра, про їх нелегкі долі і славні трудові звершення. «Бригантина» - це поетичний гімн людинолюбству, довір'ю до юного громадянина, віри в його духовний розвій. Багато залежить тут від сім'ї: до спецшколи ж бо Кульбаку і його друзів по нещастю привели якісь родинні незлагоди. Зробила свій вплив і вулиця, котра й донині становить серйозну загрозу у вихованні дітей. Кращі сторінки повісті присвячені показові праці, яка «переростає у красу».
 4. 4. 50 років 40 років Казка «Крила рожевої чайки» Дівчина Мамаюк убила розкішну рожеву чайку– рідкісного і жаданого птаха Півночі. Старий ілавірник заповів, що крила рожевої чайки принесуть загибель острову, але Анка, дівчина з моря, розбиває ці старі забобони шаманів. Роман відомого сучасного письменника, лауреата багатьох літературних премій Павла Загребельного "Я, Богдан" присвячено одному з найвидатніших українців - гетьману Богдану Хмельницькому. Богдан у цьому романі, написаному як монолог-сповідь головного героя, постає як мудрий політик, дипломат, полководець, і як людина - у славі й величі, у роздумах і сумнівах, в усій складності життєвого шляху й особистої вдачі.
 5. 5. 40 років 40 років Головною темою творчості відомого майстра української літератури Володимира Малика (1921—1998) була вітчизняна історія, від сивої давнини до наших часів. Дія роману «Князь Кий» відбувається у середині першого тисячоліття, коли після роздроблення держави легендарного гуннського вождя Аттіли його спадкоємці намагалися підкорити східнослов’янські племена. За цей роман 1983 року письменник був нагороджений літературною премію імені Лесі Українки. Цей пригодницький роман Всеволода Нестайка «Загадка старого клоуна», який побачив світ 1982 року, перевидається вперше. Автор розповідає про київське шкільне життя вчорашнього сільського хлопчика Стьопи Наливайка, про його друзів із 6-Б та про його фантастичні мандри в минуле і майбутнє за допомогою старшого друга Чака, старого клоуна і чаклуна. Завдяки Стьопі та невгамовному духові козацьких пращурів, що живе в його душі, читач має змогу побачити Київ і киян у різні історичні епохи, починаючи від часів Ярослава Мудрого і закінчуючи ХХ століттям.
 6. 6. 325 років 210 років Ш. Перо «Казки матінки Гуски» Брати Грім «Золотий гусак» 195 років В. Гауф «Карлик Ніс» Г. К. Андерсен «Нове вбрання короля» 185 років
 7. 7. Роман відомої американської письменниці Г. Бічер-Стоу (1811— 1896) “Хатина дядька Тома” вийшов окремим виданням у 1852 р. і став одним із бестселерів ХІХ ст. Тема твору не нова, але його емоційне навантаження відповідало настроям і духові часу. У романі яскраво зображено жахливе становище рабів у США: торгівлю живим товаром, страждання матерів, яких розлучають з дітьми. Та водночас автор дає надію на краще, показує, що у цьому недосконалому світі є чисті й благородні душі, які своїми діями прагнуть полегшити страждання інших, вселяє віру в неминучість змін у житті людини на краще, якщо за них боротися і вірити в них. «Знедолені»...1815 рік. Колишній каторжник Жан Вальжан після 19-річного ув’язнення виходить на волю. Його переповнює злість до всього світу, у нього не залишилося нічого святого, він не вірить нікому і нічому. Однак усе міняє зустріч з католицьким єпископом Мірієлем — першою і єдиною людиною, яка пожаліла його, каторжника, відкинутого суспільством. Ця зустріч так вразила Вальжана, що він докорінно змінив своє життя: під чужим ім’ям заснував фабрику, завдяки якій виріс добробут цілого містечка, мером якого він потім став. Однак скоївши злочин у минулому житті, він стає бажаною здобиччю французької поліції і змушений переховуватися. Після смерті Фантіни — жінки, за долю якої Жан Вальжан ніс відповідальність, єдиною близькою йому людиною залишається її дочка Козетта. Заради щастя дівчинки він готовий на все… 170 років 160 років
 8. 8. Роки життя Жуля Верна (1828—1905) припали на період визначних географічних відкриттів та небачених досягнень у науці й техніці. Тож, ступаючи на літературну ниву, він мріяв створити жанр, досі не відомий читацькому загалу — “роман про науку”. Письменника вабила здатність науки розширити можливості людини, відкрити їй досі незнані куточки планети і навіть нові світи. “Діти капітана Гранта” — роман географічний. Яскравими фарбами у ньому змальовано природу Південної Америки, Австралії й Нової Зеландії, екзотичних тварин та рослини. Ще одна особливість роману — вміння Жуля Верна тонко вплести у сюжет взаємовідносини людей різних культур, яких мандрівники зустрічають на своєму шляху, що його так майстерно проклав автор. “Принц і злидар” — перша і найвідоміша історична повість Марка Твена (1835—1910). Герої твору — англійський принц і хлопчик-злидар — міняються ролями та із захватом пристосовуються до нових умов життя, хоча на їхню долю випадають не лише приємні миті. У кінці книги головні герої розуміють, що життя кожної людини має свої принади та свої труднощі і лише мудрі й гідні вчинки роблять нас по- справжньому щасливими. 155 років 140 років
 9. 9. 125 років 125 років «Овід» — перший та, як справедливо вважають, найкращий роман англійської письменниці Е. Л. Войнич і нині захоплює своїм сюжетним драматизмом, внутрішнім конфліктом головних героїв — сильного й безкомпромісного Артура Бертона, мудрої і зворушливої Джемми, відданого християнським ідеалам Монтанеллі. Один із найтрагічніших науково-фантастичних романів класика англійської літератури Герберта Джорджа Веллса «Невидима людина». Герой роману, талановитий молодий вчений фізик Гріффін, створює апарат. Апарат, що змінює індекс заломлення речовин людського тіла, і фактично робить людину абсолютно невидимою. Цілком зосередившись на своїй роботі, Гріффін зовсім забуває про такі здавалося б звичайні речі, як фінанси, плата за житло, їжу. І ось він володар геніального винаходу. І водночас, повний банкрут, якого ось-ось викинуть на вулицю. Саме останній факт штовхає молодого вченого на ризикований, майже божевільний вчинок, він робить невидимим самого себе. І ось зовсім невидимий, але зовсім голий у прямому значенні цього слова, він опиняється на вулиці.
 10. 10. 120 років Повість “Собака Баскервілів” — один із наймістичніших творів класика англійської пригодницької літератури, майстра детективного жанру Артура Конана Дойла (1859—1930). Тут і надприродні явища, і родовий замок, і підступне вбивство, і старовинна легенда про прокляття роду Баскервілів. Проте навіть найбільш таємничі й незбагненні загадки долає меткий і до- питливий розум Шерлока Холмса. Повість не тільки захоплює читача, але й спонукає до спостережливості, викликає інтерес до життя та його таємниць.
 11. 11. Підготувала: Боднарюк Мар’яна, бібліограф відділу науково-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи Чернівецької обласної бібліотеки для дітей 58000 м. Чернівці, вул. Шевченка, 29, тел. 52– 21– 23, тел. 52– 60– 41 http://bukovinchiki.cv.ua http://children29.blogspot.com e–mail: childlibbuk@ukr.net

×