Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Материки Землі. Я і Україна Природознавство. 4 клас

218 views

Published on

Материки Землі. Я і Україна Природознавство. 4 клас

Published in: Education
 • Login to see the comments

Материки Землі. Я і Україна Природознавство. 4 клас

 1. 1. Я і Україна Природознавство 4 клас Підготувала: учитель початкових класів Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 24 Ткаченко Людмила Василівна
 2. 2. Фенологічні спостереження 1. Які зміни відбулися в неживій природі, порівняно з минулим тижнем? 2. Які зміни відбулися в живій природі? 3. Яким чином змінилася праця людей на цьому тижні? 4. Як ви вважаєте, чому відбуваються усі ці зміни?
 3. 3. Перевіримо народні прикмети!  Грім у листопаді - на малосніжну зиму, але на рік врожайний.  Якщо зірки на небі яскраві - на гарну погоду, тьмяні - на дощ або сніг.  Перший тривкий сніг випадає на ніч; денний сніг довго не затримається.
 4. 4. БЛІЦ – ОПИТУВАННЯ Сонце – це … планета зірка супутник Землі
 5. 5. Земля – це … планета зірка глобус
 6. 6. Глобус – це … модель зірки модель Землі модель Сонця
 7. 7. Найбільше сонячного тепла отримує: холодний пояс помірний пояс жаркий пояс
 8. 8. Простір Землі, який можна охопити оком, називається … екватор горизонт полюси
 9. 9. Географічна карта – це… зменшене у багато разів зображення половини земної кулі та окремих її частин збільшене у багато разів зображення всієї земної кулі або окремих її частин зменшене у багато разів зображення всієї земної кулі або окремих її частин •;
 10. 10. Сушу на карті півкуль позначають … однаковими кольорами різними кольорами блакитним кольором
 11. 11. Прилад, за допомогою якого можна орієнтуватися, це … глобус карта компас
 12. 12. Лінії на глобусі, які з’єднують Південний і Північний полюси і проведені згори вниз, називають … меридіанами полюсами паралелями
 13. 13. Уявна лінія, що поділяє Землю на дві однакові півкулі, це… паралелі екватор меридіани
 14. 14. Дякую за чудову роботу!
 15. 15. А зараз наші очі відпочинуть, спостерігаючи за чудовими осінніми листочками
 16. 16. Підготувала: учитель початкових класів Чернігвської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 24 Ткаченко Людмила Василівна Материки Землі Ми крокуєм, ми крокуєм І по світу вже мандруєм. Щоб безпечно мандрувати Треба нам багато знати.
 17. 17. Очікувані результати Знати: • материки Землі Уміти: • показувати материки на фізичній карті півкуль; • стисло розповісти про кожний з материків (цікаві факти, представники рослинного та тваринного світу). Цінувати: • знання, час, допомогу товариша; • вміння працювати в групі, толерантне ставлення до товаришів; • красу та неповторність природи кожного материка Землі.
 18. 18. Пригадаємо… Більшу частину Землі займає вода. Суша становить меншу частину. Вона поділяється на частини – материки.
 19. 19. З'ясуємо … Материки – великі ділянки суші, оточені з усіх сторін водою. Слова, близькі за значенням: материки, континенти
 20. 20. Слід відрізняти! На Землі є невеликі, порівняно з материками, ділянки суші, з усіх сторін оточені водою. Це – острови. Найбільший на Землі острів - Гренландія. Якщо ж ділянки суші оточені водою з трьох сторін, то це – півострови. На території України є Кримський півострів.
 21. 21. Цікавий факт … Гіпотеза Альфреда Вегенера «Континентальний дрейф» Материк Пангея
 22. 22. Проблемні запитання  чи однакові природні умови на всіх материках?  чим це обумовлено? Материки різняться між собою: розмірами; формою земної поверхні; природою.
 23. 23. Попрацюємо з глобусом На Землі є 6 материків: 1.Євразія 2.Африка 3.Північна Америка 4.Південна Америка 5.Австралія 6.Антарктида
 24. 24. Динамічна пауза Австралійський дощ
 25. 25. Попрацюємо з фізичною картою півкуль
 26. 26. Наша рідна Україна розташована на материку Євразія
 27. 27. Визначіть за глобусом або географічною картою та покажіть на карті названий материк 1. Який з материків найбільший? 2. Який з материків найменший? Австралія Євразія
 28. 28. 3. Які з материків майже повністю знаходяться у північній півкулі? 4. Які з материків майже повністю знаходяться у південній півкулі? Північна Америка Євразія Австралія Південна Америка Антарктида
 29. 29. Подумайте 5. Який з материків найбільш жаркий ? 6. Який з материків найхолодніший?Антарктида Африка
 30. 30. Дякую за чудову роботу!
 31. 31. Пригадайте правила роботи в групі • Швидко розподіліть ролі в групі. Визначтесь, хто буде головуючим, посередником, секретарем, доповідачем. • Починайте висловлюватися спочатку за бажанням, а потім по черзі. • Дотримуйтесь правил активного слухання, головне - не перебивайте один одного. • Утримуйтесь від оцінок та образ учасників групи. • Намагайтеся дійти спільної думки, хоча будь-яка думка має право на існування. • Якщо по ходу роботи ви відчули брак інформації, інші труднощі - зверніться до вчителя.
 32. 32. Оцінка роботи групи Після закінчення уроку разом з товаришами по групі проаналізуйте: • Як ви оцінюєте роботу вашої групи? • Що було найбільш вдалим і чому? • Які виникли трудності? • Як їх можна було подолати? • Як би ви змінили свою поведінку наступного разу при роботі в групі? • Як дотримувалися правил роботи? Як потрібно змінити правила роботи в групі?
 33. 33. На уроці ми ще раз побачили, яка різноманітна і прекрасна наша планета. Земля щедро дарує нам свої багатства, естетичну насолоду, а натомість просить тільки дбайливого, доброго ставлення до себе. Збережімо нашу планету!
 34. 34. Дякую за чудову роботу!
 35. 35. Домашнє завдання Опрацювати матеріал підручника на ст. 95-99, відповісти на запитання.

×