Впровадження
інноваційних
технологій
Використання інформаційно –
комунікативних технологій на своїх уроках.
Токарева Світл...
Використання інформаційно – комунікативних технологій на своїх уроках.
Сучасний розвиток науки, неможливий без інформаційн...
5. виявлення гнучкості, мобільності, толерантності, творчої ініціативності;
6. критичного мислення;
7. вміння працювати з ...
Для того щоб розкрити тему обираю формат тексту, додаю фотографії,
малюнки, анімації, відеоролики. Частіше всього демонстр...
Кольорові
малюнки,
фотографії

Відео- та аудіо
фрагменти

Анімації

3D рисунки й
моделі

Розширюють
ілюстративний ряд,
над...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

використання ікт на уроках

2,095 views

Published on

Використання ІКТ на уроках

Published in: Education
0 Comments
2 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
2,095
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
18
Actions
Shares
0
Downloads
38
Comments
0
Likes
2
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

використання ікт на уроках

  1. 1. Впровадження інноваційних технологій Використання інформаційно – комунікативних технологій на своїх уроках. Токарева Світлана Дмитрівна 2011 Кутейниківська ЗОШ І- ІІІ ступенів
  2. 2. Використання інформаційно – комунікативних технологій на своїх уроках. Сучасний розвиток науки, неможливий без інформаційної культури особистості. Саме інформаційна культура є предметом, інструментом та результатом соціальної активності кожної людини. Для сучасних учнів інформаційна культура – це вміння працювати з прикладним програмним забезпеченням, глибоке проникнення в суть процесів опрацювання інформації, основа формування ІКТ – компетентностей. Викладання матеріалу на уроці потребує великого обсягу різноманітної інформації, робить використання комп’ютерної техніки особливо ефективним, тому що дозволяє швидко опрацювати інформацію та представити її у вигляді таблиць, схем, діаграм, визначити залежність між різними об’єктами та явищами. На сучасному етапі урок не може бути обмежений підручником, класною дошкою, та вчителем. За сучасними вимогами навчального стандарту, традиційна форма уроку не може дати учням того обсягу інформації, як урок з використанням інформаційних технологій. Тому при використанні ІКТ, головним завданням, яке я ставлю перед собою це не тільки надати певний обсяг знань учням, а: розвинути в них пізнавальні інтереси, творче ставлення до справи, прагнення до самостійного пошуку і поглиблення знань, сформувати вміння, які діти застосовуватимуть у своїй практичній діяльності. Активна робота з комп’ютером формує у учнів високий рівень самоосвітніх навичок і вмінь аналізу та структурування одержаної інформації. Такі засоби навчання дозволяють органічно поєднувати Інформаційно – комунікативні, особистісно орієнтовані технології з методами творчої та пошукової діяльності. Використовуючи комп’ютерні технології ми вирішуємо головні вимоги сучасної освіти перед дітьми: 1. вміння адаптуватися в різних життєвих ситуаціях; 2. самостійно здобувати необхідні предметні знання для виконання практичних завдань; 3. подолання стереотипів мислення; 4. розвитку здібностей до адаптації в мінливому інформаційному середовищі;
  3. 3. 5. виявлення гнучкості, мобільності, толерантності, творчої ініціативності; 6. критичного мислення; 7. вміння працювати з інформацією, виявляти комунікабельність у різних соціальних групах; 8. самостійно працювати над розвитком власного інтелекту, культури. Та й для мене як вчителя нові підходи до підготовки до уроку є дуже цікавими і мають низку переваг у порівнянні з традиційними уроками. 1. Економне використання навчального часу; 2. Розширення творчої діяльності завдяки можливості вибирати план уроку. Підбирати додатковий матеріал; 3. Можливість коригувати навчальний процес; 4. Можливість ефективно організувати контроль знань, вмінь, навичок учнів; 5. Створення умов для індивідуального та диференційного підходу; 6. Скорочення видів роботи, що втомлюють учнів. Як можна використовувати комп’ютерні технології на уроках: - демонстрація таблиць, схем, процесів, явищ проведення практичних робіт створення та показ презентацій слайд – шоу контроль знань розробка ігор підготовка до ЗНО, олімпіад проектна діяльність науково – дослідницька робота тощо. У своїй роботі я використовую мультимедійні презентації де поєдную усі можливі форми та методи роботи. Презентації теми – це послідовність електронних сторінок, які за допомогою мультимедійного проектора демонструються на великому екрані і відповідають основним дидактичним принципам:     послідовності доступності диференційованого підходу науковості.
  4. 4. Для того щоб розкрити тему обираю формат тексту, додаю фотографії, малюнки, анімації, відеоролики. Частіше всього демонстрацію коментую сама, але можуть бути зі звуковим супроводженням. Підготовка ілюстративного матеріалу для уроків презентацій починається з визначення цілей і завдань, які необхідно вирішати під час уроку. Від цього залежить організація роботи на уроці і вибір педагогічної моделі навчання, що буде реалізована в презентації. Види мультимедійного супроводу уроку. Види мультимедійного супроводу Конспект уроку Слайд – шоу Анімовані схеми Опорні сигнали Тренажер Тестування Особливості організації діяльності Презентація у вигляді плану уроку, де зберігаються традиційні складові уроку. Приклади уроків, де можна їх використовувати. Орієнтується на зміст підручника, є традиційним мультимедійним супроводом (малоефективна) Повна відсутність тексту, Використовується під час робиться акцент на яскраві мотивації навчальної великі зображення. діяльності, для створення емоційного настрою, впродовж уроку є малоефективною. Акцент робиться на різні Використовується при графіки та схеми вивченні нового матеріалу, або заняття повторювальноузагальнюючого характеру Передбачається робота з При виконанні практичних офісними програмами робіт. (графічним редактором) Робота з електронними Перевірка знань через програмами виконання вправ (в учнів є можливість виправляти помилки і оцінювати свої досягнення) Використання Контроль знань, вмінь, спеціального програмного навичок; узагальнення забезпечення, або вчитель матеріалу, повторення. демонструє надруковані тестові завдання.
  5. 5. Кольорові малюнки, фотографії Відео- та аудіо фрагменти Анімації 3D рисунки й моделі Розширюють ілюстративний ряд, надають більшої емоційності, наближують до реального життя, розвивають пізнавальний інтерес. Доповнення матеріалу роликами, які підтверджують інформацію, дають уявлення реалій тощо «Ожилі картинки» показують динаміку процесів. Це просторові рисунки, можна змінювати ракурс їх розгляду, приближати й віддаляти і т.д. На всіх етапах та уроках. Ефективним є використання при вивченні нового матеріалу, демонстрації процесів та явищ При вивченні нового матеріалу. При вивченні нового матеріалу, закріпленні, узагальненні тощо. Отже, на сучасному етапі розвитку шкільної освіти проблема застосування комп’ютерних технологій набуває великого значення і стає ефективним технічним засобом навчання. Одночасно впливаючи на зоровий та слуховий аналізатори він активно відповідає на дії користувача, підтримуючи справжній зворотний зв'язок . Але є деякі труднощі: недостатньо обладнані кабінети, немає вільного безкоштовного виходу до Інтернет – ресурсу, не всі мають комп’ютери, це гальмує впровадження таких технологій. Але я гадаю ці проблеми в найближчому майбутньому будуть вирішені. Необхідність впровадження інформативно – комунікативних технологій в навчально – виховний процес майбутнє сучасної освіти. Йти вперед –означає втратити душевний спокій. Залишатися на місці – означає втратити себе. У найвищому розумінні рух уперед означає пізнання. Тільки дія породжує результат! Тільки відповідальність породжує дію!

×