Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Права людини.pptx

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Check these out next

1 of 9 Ad

More Related Content

Similar to Права людини.pptx (20)

Recently uploaded (20)

Advertisement

Права людини.pptx

  1. 1. Європейський суд з прав людини Виконав Михайлюк І.Б. 209 група
  2. 2. Історія виникнення Європейський суд з прав людини формувався протягом довгого часу. Європейська конвеція про захист прав людини та основних свобод не тільки проголосила основоположні права людини, а й створила особливий механізм їхнього захисту. З 1 листопада 1998 року, після набрання чинності Протоколу № 11, перші два з цих органів були об'єднані в один, постійно активний Європейський суд з прав людини. Його місцерозташуванням став Палац прав людини в Страсбурзі (Франція), де розташована і сама Рада Європи.
  3. 3. Почавши свою діяльність 1959 року, Європейський суд до кінця 1998 року (коли він був реформований) ухвалив рішення по суті в 837 справах, переважна більшість із яких — за скаргами громадян. Перше рішення по суті справи суд прийняв 1960 року (Lawless v . Ireland), перше рішення на користь заявника — 1968 року (Neumeister v. Austria). Після реформи Суду 1998 року його активність підвищилася, і до початку 2010 року суд виніс вже 12 198 рішень, з них у 10 156 рішеннях констатував порушення конвенції або її протоколів.
  4. 4. Умови подання скарги Перш ніж скарга буде подана до Суду, необхідно суворо дотримуватися кількох неодмінних умов. Серед них: • Предметом скарги можуть бути тільки права й свободи, які гарантуються конвенцією або її протоколами. Перелік цих прав є досить широким, але в ньому відсутні деякі права, присутні в українському і новітньому конституційному законодавстві. • Відповідно до статті 34 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, Суд може приймати заяви від будь-якої особи, неурядової організації або групи осіб, які стверджують, що заяви про порушення з боку держав-учасниць конвенції (вони називаються в конвенції високими договірними сторонами) їхніх прав, визнаних у конвенції або в протоколах до неї.
  5. 5. Компетенція Європейського суду з прав людини Європейський суд з прав людини має право: • розглядати індивідуальні та міждержавні скарги, подані до Європейського суду з прав людини проти одного або декількох держав — членів Ради Європи або проти Європейського союзу; • визнавати факт того, що було порушено, те чи інше право заявника; • присудити заявнику виграну, справедливу компенсацію; • тлумачити Конвенцію про захист прав людини та основних свобод; • встановлювати факт того, що будь-яке порушення в певній державі носить масовий характер через системність проблеми, у зв'язку, з чим наказувати цій державі вжити заходів щодо виправлення цього недоліку; • розглядати запит комітету міністрів Ради Європи з питання про те, чи не порушила держава — відповідач своє зобов'язання по виконанню постанов (рішень) Європейського суду з прав людини ; • давати тлумачення раніше винесеної постанови на запит Комітету Міністрів Ради Європи; • виносити Консультативні висновки про тлумачення Конвенції про захист прав людини та основних свобод, з питань, не пов'язаних з розглядом справ .
  6. 6. Рішення Європейського суду з прав людини
  7. 7. Склад Суду • До складу Суду входять 46 суддів, які обираються Парламентською асамблеєю Ради Європи від кожної держави-учасниці і беруть участь у роботі ЄСПЛ особисто. • У червні 2022 року суддею ЄСПЛ від України терміном на 9 років обрано Миколу Гнатовського, який склав присягу 27 червня 2022р. • Головою ЄСПЛ з травня 2020 р. є Роберт Спано (Ісландія), посаду секретаря суду (Registrar) з грудня 2020 року обіймає Маріалена Цірлі (Греція).
  8. 8. Велика палата — третій рівень, на якому здійснюється робота Суду. До складу Великої палати входять сімнадцять суддів. Палата вповноважена розглядати лише ті справи, які були передані до неї і лише в трьох випадках, відповідно до статті 30, палата може відмовитись від своєї юрисдикції на користь Великої палати за таких обставин: • якщо справа, яку розглядає палата, порушує серйозне питання щодо тлумачення Конвенції чи протоколів до неї • якщо вирішення питання, яке вона розглядає, може призвести до результату, несумісного з рішенням, постановленим Судом раніше • якщо жодна зі сторін у справі не заперечує проти цього.
  9. 9. Дякую за увагу.

×