Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Гельсингфорс, 
Велике князівство 
Фінляндське, 
Російська імперія
Батько - 
скульптор 
Віктор Янсон 
Мати - художниця 
Сігне Гаммартсен, 
ілюстратор книг
Туве була старшою серед трьох дітей. 
Пер-Улоф 
Янсон 
фотограф 
Ларс Янсон 
художник
Кожного літа батьки вивозили дітей на відпочинок на 
один з островів у Фінській затоці Балтійського моря, 
де Туве разом і...
Про своє дитинство Туве Янсон пізніше згадувала: 
«Коли запалювали вогонь у каміні, ми 
підтягували до нього велике крісло...
Ставши дорослою, вона збудувала 
на острові Клувхару (вона 
називала його Хару) невеличкий 
будиночок, протягом тридцяти 
...
Після закінчення початкової школи 
Туве Янсон отримала диплом 
факультету красних мистецтв 
Шведської Художньої Академії. ...
Туве - професійна художниця, з 10- 
річного віку ілюструвала популярний 
дитячий журнал у Фінляндії. 
Спеціалізувалася на ...
Туве Янсон дуже любила 
англійську літературу й тому 
працювала над ілюстраціями 
до книг Льюїса Керролла та 
Рональда Руе...
Премія імені Нільса Хольгерсона кращому 
дитячому письменнику року (1953); 
• Медаль Г.Андерсена за внесок у розвиток 
дит...
Вже в 1960-і роки Туве Янссон стала мільйонером. 
Величезні доходи від продажу суміжних прав 
(театральні постановки, суве...
27 червня 2001 року, Гельсинки, Фінляндія 
У день похорону Янссон у Фінляндії 
був оголошений національний 
траур. Президе...
Цикл повістей про Мумі-тролів приніс Туве Янсон 
всесвітню славу. 
Задовго до того, як Мумі-троль зажив самостійним життям...
• http://mumidol.com/tuve.htm 
• http://www.tove-jansson.ru/moominland/viewtopic.php?t=562 
• http://uk.wikipedia.org/wiki...
Туве Янсон. Презентація
Туве Янсон. Презентація
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Туве Янсон. Презентація

46,853 views

Published on

Презентація життєвого шляху фінської казкарки Туве Янсон для учнів 5 класу

Published in: Education
 • Dating for everyone is here: ❤❤❤ http://bit.ly/369VOVb ❤❤❤
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Sex in your area is here: ❶❶❶ http://bit.ly/369VOVb ❶❶❶
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here

Туве Янсон. Презентація

 1. 1. Гельсингфорс, Велике князівство Фінляндське, Російська імперія
 2. 2. Батько - скульптор Віктор Янсон Мати - художниця Сігне Гаммартсен, ілюстратор книг
 3. 3. Туве була старшою серед трьох дітей. Пер-Улоф Янсон фотограф Ларс Янсон художник
 4. 4. Кожного літа батьки вивозили дітей на відпочинок на один з островів у Фінській затоці Балтійського моря, де Туве разом із братами проводила все літо. Там вони плавали, займалися греблею, рибалили, вивчали світ дикої природи, мандруючи островами затоки. Такий спосіб життя дуже подобався Туве.
 5. 5. Про своє дитинство Туве Янсон пізніше згадувала: «Коли запалювали вогонь у каміні, ми підтягували до нього велике крісло, гасили світло в майстерні і чекали, коли мама почне свою розповідь: «Жила собі маленька дівчинка, надзвичайно красива, і мама її дуже-дуже любила...». Щоразу історія була іншою, але починалася завжди однаково. Її м'який повільний голос звучав у теплій темряві, а ми дивилися на вогонь і знали, що ніякі небезпеки нам не загрожують. Все, що є ворожого зовні, не може увійти в наш дім. Ані тепер, ані потім... Умами було довге темне волосся, воно огортало її обличчя серпанком, немов хмаринка, і смачно пахло, як у сумних королев у моїх книгах... Цей солодкий запах і світло того вогнища ми пронесли у своєму серці протягом життя».
 6. 6. Ставши дорослою, вона збудувала на острові Клувхару (вона називала його Хару) невеличкий будиночок, протягом тридцяти років поспіль їздила туди, щоб займатися творчістю під шум хвиль і шелест трояндових кущів, що росли біля будинку. "...без щасливих дитячих років, проведених біля моря,… я б ніколи б не почала писати“.
 7. 7. Після закінчення початкової школи Туве Янсон отримала диплом факультету красних мистецтв Шведської Художньої Академії. Стажувалася в художніх школах Франції, Німеччини, Італії.
 8. 8. Туве - професійна художниця, з 10- річного віку ілюструвала популярний дитячий журнал у Фінляндії. Спеціалізувалася на карикатурі. Першу персональну виставку було відкрито в Гельсінкі у 1943 році. Живописні роботи були представлені на багатьох виставках Фінляндії та Швеції Янсон завжди підкреслювала, що, в першу чергу вона - художник, і не дуже серйозно ставилася до своєї літературної діяльності. Однак, її картини завжди привертали набагато менше уваги, ніж книжки про Мумі-тролів.
 9. 9. Туве Янсон дуже любила англійську літературу й тому працювала над ілюстраціями до книг Льюїса Керролла та Рональда Руела Толкієна. Пристрастю Туве Янсон був театр, де з її ініціативи почали йти вистави про мумі-тролів.
 10. 10. Премія імені Нільса Хольгерсона кращому дитячому письменнику року (1953); • Медаль Г.Андерсена за внесок у розвиток дитячої літератури (1966); • Премія Шведської академії мистецтв (1972); • Золота Президентська медаль Фінляндії (1976); • Почесне звання доктора мистецтвознавства університету Гельсінкі (1978); • Премія імені Сельми Лагерлеф за внесок у літературу (1993); • Літературна премія Американо-Скандинавського культурного фонду (1996). • З 2002 року у Фінляндії засновано премію імені Туве Янсон, яку вручають письменникам, котрі пишуть для дітей.
 11. 11. Вже в 1960-і роки Туве Янссон стала мільйонером. Величезні доходи від продажу суміжних прав (театральні постановки, сувенірна продукція з мумі-тролями) швидко зробили Янссон однією з найбагатших жінок у Фінляндії. Однак вона продовжувала до самої смерті вести дуже скромний спосіб життя: користувалася громадським транспортом, сама ходила за покупками в магазин поруч зі своїм будинком, і особисто відповідала на більшу частину листів від своїх читачів.
 12. 12. 27 червня 2001 року, Гельсинки, Фінляндія У день похорону Янссон у Фінляндії був оголошений національний траур. Президент країни, звертаючись із співчуттями до родичів письменниці, сказав: «Творчість Туве Янссон - найбільший внесок Фінляндії у світову скарбницю культури після Калевали і Сібеліуса». Скульптура на могилі Туве Янссон (цвинтар Хієтаніємі, Гельсінкі), роботи її батька Віктора Янссона
 13. 13. Цикл повістей про Мумі-тролів приніс Туве Янсон всесвітню славу. Задовго до того, як Мумі-троль зажив самостійним життям на сторінках її літературних казок, вона зображала його маленьку постать на карикатурах замість власного підпису. «Маленькі тролі і велика повінь», «Комета прилітає», «Капелюх Чарівника» «Мемуари Тата Мумі- троля», «Небезпечне літо», «Зима- чарівниця». «Невидиме дитятко», «Тато і море», «Наприкінці листопада».
 14. 14. • http://mumidol.com/tuve.htm • http://www.tove-jansson.ru/moominland/viewtopic.php?t=562 • http://uk.wikipedia.org/wiki/Туве_Янссон • http://www.mymoleskine.ru/2010/07/na-ostrov-gde-rodilsya-mumi/ • http://tove-jansson.ru/biograf.shtml • http://www.zarlit.com/textbook/5klas/56.html • http://www.helsinki.ru/helsinki-centre/blog/po-sledam-tuve • http://bliznyashki23.diary.ru/ • http://nsmysl.blogspot.com/2011/12/blog-post_16.html • http://finedage.blogspot.com/2013_04_01_archive.html • http://moomi-troll.ru/?album=7&gallery=44&page_id=3&nggpage=3 • Гузь О. О. Орієнтовне планування уроків для 5 класу. Уроки 57—61// Зарубіжна література в школах України, 2014. -№ 3. - С.19-31 • Ніколенко О.М. Система уроків за творчістю Туве Янсон// Світова література. Шкільний світ, 2014. - № 3. – С.19-24 • Ніколенко О. М., Конгва Т. М., Орлова О. В. та ін. Світова література : підруч. для 5 кл. загальноосвіт. навч. закл. — К.: Грамота, 2013. — С.268-284 • Волощук Є.В. Світова література : підруч. для 5-го кл. загальноосвіт. навч. закл. - К. : Генеза, 2013. – С.226-242

×