Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

безпека на дорогах

 • Login to see the comments

безпека на дорогах

 1. 1. Мета: 1. Продовжити формувати поняття про те, як досягти безпеки на дорозі. 2. Продовжити навчати правилам безпеки на дорогах. 3. Виховувати повагу до власного здоров’я.
 2. 2. Початком небезпечної ситуації є: момент сходження пішохода на проїзну частину.
 3. 3. Яких правил необхідно дотримуватись пішоходу?
 4. 4. 1. Переходити вулицю тільки на пішохідних переходах.
 5. 5. 2. Якщо немає підземного переходу, користуватись переходом зі світлофором.
 6. 6. 3. Не переходити вулицю на червоне світло.
 7. 7. 4. При переході вулиці, треба дивитися спочатку ліворуч, а дійшовши до середини дороги, - праворуч.
 8. 8. 5. Ніколи не вибігати на дорогу і не влаштовувати на ній ігор.
 9. 9. 6. Автобус і тролейбус обходити попереду.
 10. 10. 7. Трамвай обходити позаду.
 11. 11. Яких правил необхідно дотримуватись пасажиру легкового й вантажного транспорту?
 12. 12. Пасажир зобов’язаний:
 13. 13. 1. Під час їзди на транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки, бути пристебнутим, а при їзді на мотоциклі – бути в застебнутому мотошоломі.
 14. 14. 2. Посадку та висадку здійснювати з боку тротуару або узбіччя і лише після повної зупинки транспортного засобу.
 15. 15. Пасажир не має права:
 16. 16. 1. Відволікати і заважати водієві під час керування транспортним засобом.
 17. 17. 2. Відчиняти двері транспортного засобу, висовуватися з вікна під час руху, викидати з вікон сміття та інші предмети.
 18. 18. ДТП
 19. 19. ДТП – це подія, яка сталася за участю хоча б одного транспортного засобу, що перебуває в механічному русі, внаслідок чого загинули або були поранені люди, ушкоджені інші транспортні засоби, вантажі, споруди.
 20. 20. Види ДТП
 21. 21. 1. Зіткнення
 22. 22. 2. Перекидання
 23. 23. 3. Наїзд на перешкоду
 24. 24. 4. Наїзд на пішохода
 25. 25. 5. Наїзд на велосипедиста
 26. 26. 6. Наїзд на тварину
 27. 27. Що робити, якщо ви стали свідком ДТП?
 28. 28. • Сповістити про це міліцію, викликати швидку. • Звернути увагу на те, чи не витікає з машини бензин. • Зупинитись тільки тоді, якщо ваша допомога справді потрібна.
 29. 29. Небезпечні вантажі
 30. 30. Які дії дозволено пасажирові легкового і вантажного транспорту?
 31. 31. Доповни речення ДТП – це… Пішохід – це… Пасажир – це… Транспортний засіб – це…
 32. 32. Які правильні дії свідка?
 33. 33. * За розташуванням розрізняють два види світлофорів, а саме: горизонтальні та вертикальні
 34. 34. Правила для велосипедистів
 35. 35. Правила для велосипедистів Під час їзди на велосипеді не варто дуже сильно триматися за кермо, дивитись треба не на колесо, а на 5-6 метрів уперед.
 36. 36. Рухатись по дорозі на велосипеді дозволяється особам, які досягли 14-річного віку. Велосипеди мають бути обладнані звуковим сигналом і світловідбивачами. Для руху затемно - ввімкнути ліхтар (фару). Водії велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам руху.
 37. 37. Велосипедистам забороняється: - керувати велосипедом з несправними гальмами; - рухатись по дорогах для автомобілів, якщо поруч є велосипедна доріжка; - рухатись по тротуарах і пішохідних дорогах (крім дітей до 7-и років під наглядом дорослих); - під час руху триматися за інший транспортний засіб;
 38. 38. Велосипедистам забороняється: - їздити, не тримаючись за кермо, знімати ноги з педалей; - буксирувати велосипеди; -перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7-и років на додатковому сидінні).
 39. 39. Правила для мотоциклістів До управління мотоциклом допускаються особи, які досягли 16-річного віку і мають посвідчення на право управління мотоциклом. Особі, яка навчається управлінню мотоциклом, повинно виповнитись не менше 14-и років. Перевозити пасажирів на мотоциклі дозволяється тільки в колясці й на задньому сидінні мотоцикла. Не дозволяється перевозити дітей, які не досягли 12-ти років.
 40. 40. Перед виїздом треба перевірити гальма, звукову та світлову сигналізації. Дотримуватись правил дорожнього руху. Не влаштовувати перегони на швидкість, бути уважними. Водії мотоциклів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним. При русі затемно необхідно вмикати фари, стежити, щоб світловідбиваючі деталі були чистими.
 41. 41. Знижувати швидкість на дорозі, вкритій піском, льодом чи снігом, на спуску, якщо незрозуміла поведінка іншого водія. Не буксувати інших та не їздити самим на буксирі. Назавжди забути слово «проскочити»!
 42. 42. - виходити на проїзну частину, не переконавшись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; - раптово виходити або вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; - допускати самостійний перехід, без нагляду дорослих. Пам’ятайте! НЕ МОЖНА:
 43. 43. Домашнє завдання: • Розробити буклет «Правила дорожнього руху»

×