Advertisement

More Related Content

Similar to Natsionalni__simvoli__Ukrayini.pptx(20)

Recently uploaded(20)

Advertisement

Natsionalni__simvoli__Ukrayini.pptx

 1. аціональні символи України
 2. поглибити і розширити знання дітей про національні символи України; ознайомити з традиціями нашого народу; виховувати любов до рідного краю; викликати інтерес до вивчення історії, народознавства Мета
 3. В Україні про національні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках, рушниках. Народні символи – це наші святині. До народних символів України належать: предмети – вінок, хата, рушник, сорочка, писанка; рослини – калина, верба, дуб; барвінок, чорнобривці птахи - зозуля, лелека, журавель, соловейко.
 4. Хліб-символ життя
 5. Українська хата
 6. Український рушник Він пройшов крізь віки і символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей. Рушник передавали як оберіг з роду в рід, з покоління в покоління. А який він гарний! Його можна порівняти з піснею. Без рушника, як і без пісні, не обходилось жодне свято. Рушник – це оберіг від всього злого що може зайти у дім. А сорочка маминабіла - біла ”
 7. Український віночок Вінок-символ життя, долі, життєвої сили, символ дівоцтва. Український віночок – не просто окраса, а оберіг, «знахар душі», бо в ньому є надзвичайна сила, що знімає біль, волосся береже.
 8. Писанки Писанка — символ життя. У слов'ян яйце, як і дерево, було ще символом пробудження та оновлення світу, символом перемоги життя над смертю. У християнській культурі українців писанка стала символом воскресіння. В народі кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки».
 9. Верба Вона своїми коренями скріплює береги, очищає воду. Коли копали криницю, то кидали шматок вербової колоди для очищення води. У відро з водою клали вербову дощечку, а на неї ставили кухлик для пиття води. Це була своєрідна народна гігієна.
 10. Завжди любили люди цілющу красуню калину, яка є символом дівочої краси, ніжності. Дівчата вишивали на сорочках калину, її вплітали у віночок. З гілочки калини батько синові робив сопілочку, а слабеньким дівчаткам- немовляткам робили колисочку із калини. Калина
 11. Дуб
 12. Барвінок
 13. Чорнобривці Чорнобривці — один з українських народних символів. Згадуються в ряді художніх творів, народних і сучасних піснях, казках та бувальщинах.
 14. Зозуля
 15. Лелека Його назвали на честь божества добра і кохання - Леля. Ну, а як відомо - від кохання народжуються діти. От і приносить їх у наші домівки лелека. Говорили колись, що Лель живе у душі доброї людини, а лелека мостить гніздо на подвір'ї добрих людей.
 16. Журавель Символом туги за рідним краєм є журавель. Це щемливе відчуття, яке чути у курликанні журавлів, відчуває людина, коли вона далеко від Батьківщини. "Журавлі кру, кру, В чужині умру, Доки море перелечу, Крилонька зітру "
 17. Соловей Український народ дуже співучий. Саме у нас солов ї висиджують пташенят, щоб від самого народження вони чули найкращі у світі пісні.
 18. Кросворд  Що мати давала: на щастя, на долю, вишитий червоними і чорними нитками.  Як звали дівчинку, яка подарувала своє ім’я рослині.  Святковий хліб.  Рідна домівка, рідна земля, тут виростає доля моя.  Наша мова, рідне слово, те що в дар дали батьки.  Дівоча прикраса на голові із квітів та стрічок.  Без чого? і калини – нема України. Плакуча рослина.
 19. Кросворд 1 р У ш н и к 2 К а л и н а 3 к о Р о в а й 4 х А т а 5 у к р а Ї н с ь к а 6 в і Н о к 7 в е р б А
 20. Красивий, щедрий, рідний край. І мова наша солов‘їна. Люби, шануй, оберігай: Усе що зветься . . . ДІТИ ЛЮБІТЬ І ПОВАЖАЙТЕ СИМВОЛИ НАШОЇ КРАЇНИ
Advertisement