Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

впровадження інтерактивних форм роботи

70 views

Published on

Презентація розкриває інтерактивні форми та методи роботи вчителя біології

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

впровадження інтерактивних форм роботи

 1. 1. Кудлай Лариси Борисівни 2016 р. Тихоставська неповна загальносередня школа
 2. 2. Кудлай Лариса Борисівна Вчитель біології Спеціаліст – вищої категорії Стаж роботи – 42 роки Проблема над якою працює: “ Використання інтерактивних технологій на уроках біології ”
 3. 3.  Сутність інтерактивного навчання полягає в тому, що навчальний процес відбувається за умов постійної, активної взаємодії усіх учнів. Це спільне навчання, де учень і вчитель є рівноправними рівнозначними суб’єктами навчання. Воно ефективно сприяє формуванню цінностей, навичок і вмінь, створенню атмосфери співпраці, взаємодії, дає змогу педагогу стати справжнім лідером дитячого колективу
 4. 4.   превентивні імітаційні не імітаційні   угруповання імітаційні акції проблемна акція   тренінги інсценування семінар   консультація практикум   репетиція соціограма круглий стіл   ділові ігри конференція   операційні ігри вправляння   диспут   мозковий штурм   проектування
 5. 5.  Цей метод ефективний як метод одночасного залучення до навчання всіх учасників процесу. Дану технологію застосовують для:  а) обговорення гострої проблеми;  б) збирання інформації з певної теми чи проблеми;  в) інтенсифікації перевірки обсягу знань.  Наприклад: 8кл. “Перша допомога при кровотечах”
 6. 6.  Використовується при вивченні блоку інформації й повторенні вивченого. Застосування цього методу дає змогу учням взяти участь у переданні своїх знань однокласникам, уяснити загальну картину понять і фактів, що їм необхідно вивчити на уроці, а також викликає певні питання й підвищує інтерес до навчання.
 7. 7. НЕ ТАК ВАЖЛИВО ВЧИТИ ДІТЕЙ, ЯК ПОТРІБНО СТВОРИТИ СИТУАЦІЮ, У ЯКІЙ ДИТИНА ПРОСТО НЕ МОЖЕ НЕ ВЧИТИСЯ І РОБИТИ ЦЕ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ К. РОДЖЕРС
 8. 8.  “Мікрофон”.  Надає можливість кожному сказати щось швидко по черзі, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку чи позицію.  “Ажурна пилка”  Вид діяльності, який дає змогу працювати разом, вивчати велику кількість матеріалу за короткий проміжок часу, а також допомагати один одномувчитися навчаючи.  Наприклад: 6 кл. “Різноманітність родин покритонасінних”,  7 кл. “Різноманітність комах з повним і неповним перетворенням”
 9. 9.  “Друкарська машинка”.  Застосовується для перевірки знань. Для учнів пропонується ряд букв або назв, з яких їм потрібно скласти нові назви. Використовується в 6 – 7 кл для вивчення різноманітності організмів.  “Акваріум”.  Форма діяльності учнів ефективна розвитку спілкування в малій групі, вдосконалення вміння дискутувати й аргументувати свою думку. Пропонується для учнів на етапі, коли вони мають певні навички групової роботи.  Наприклад: 9 кл. “Шкідливий вплив алкоголю, нікотину, наркотиків на особистіть людини”
 10. 10.  “Кути”.  Кути – це колективне навчання, що вимагає від учасників робити вибір, спонукає їх шукати обгрунтування вибору та практикуватися в уважному вислуховуванні інших точок зору.  Наприклад: на початку вивчення в 9 кл.” Сучасних проблем навколишнього середовища” учням пропонується визначити, які з наступних проблем, на їх думку, важливіші, та обгрунтувати власну точку зору:  -Забруднення води  -Забруднення повітря  -Вирубування лісів  -Накопичення сміття
 11. 11.  Усе викладене вище зовсім не означає, що потрібно використовувати лише інтерактивне навчання. Для навчання важливі всі рівні пізнання й усі види методик з метою підвищення ефективності уроку. Сьогодні важливим для нас є не лише зміст навчання, а й процес його передачі.
 12. 12. Коли вчитель, вручав мені глобус оцей, Хоч чогось і не знав я, та старанно вчився, Не холодний картон притискав до грудей — Цілий всесвіт, що в глобусі тому містився.

×