Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

камянець подільський

297 views

Published on

камянець подільський камянець подільський камянець подільський камянець подільський

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

камянець подільський

 1. 1. КАМКАМ’’ЯНЕЦЬ-ЯНЕЦЬ- ПОДІЛЬСЬКИЙПОДІЛЬСЬКИЙ ТИСЯЧОЛІТНЯ ІСТОРІЯТИСЯЧОЛІТНЯ ІСТОРІЯ
 2. 2. Над скелястими берегами тихоплиннного Смотрича підносяться стіни і вежі древнього міста – одного з найбільш мальовничих у східній Європі Кам’янця на Поділлі
 3. 3. Кожен, хто приїздить до Кам’янця – Подільського, хоче побачити його Старе місто з численними пам’ятками, помилуватися легендарною Старою фортецею. І в цьому немає нічого дивного, адже в усі часи на дорозі численних ворогів ставав сивочолий Кам’янець, який немов фенікс завжди відроджувався з попелу і ставав ще більш прекрасним…
 4. 4. Символічним є те, що дорога до Старого міста пролягає через “Міст закоханих”.“Міст закоханих”.
 5. 5. Найчастіше екскурсія Старим містом починається з площі Польський ринок, в центрі якої височить будівля ратуші. В минулому в ній проходили засідання польського (а в ХVІІІ ст. – польсько- українського) магістрату, сьогодні тут музейні експозиції. У наш час на Польському ринку відбуваються важливі міські заходи, концерти, фестивалі.
 6. 6. В середньовіччі Кам’янець називали “містом трьох націй”, оскільки тут мешкали українці, поляки і вірмени. Кожна з національних громад залишила в місті частинку своєї історії . В 1385 році папою римським заснова- на Кам’янецька дієцезія (римокатолицька єпархія), столицею якої є собор святих апостолів Петра і Павла. На територію собору заходимо через тріумфальну арку.
 7. 7. Майже кожен гість Кам’янця відвідує костел св. апостолів Петра і Павла. Ніхто не може залишитися байдужим до величі цієї святині.
 8. 8. Під час турецького панування (1672- 1699) костел було перетворено на мечеть. Із заходу до нього прибудували мінарет висотою 36,5 м. У 1756 році на мінареті встановлено статуюБогородиці
 9. 9. В радянські часи костел було перетворено на музей атеїзму і лише в червні 1990 року храм повернули римо- католицькій громаді, а в січні 1991 року папа римський Іоанн – Павло ІІ відновив дієцезію.
 10. 10. Можна довго милуватися видом на Стару фортецю, слухаючи розповіді екскурсоводів про бої й ворожі облоги, які судилось їй винести за свою довгу історію. Старий замок не має форми якоїсь правильної геометричної фігури, максимальна його довжина складає близько 180 м, ширина – близько – 50 м. Площа подвір’я близько 0,75га. У 1648, 1651, 1653 рр. під мурами міста з’являлись козацькі полки під проводом Богдана Хмельницького та Івана Богуна, проте спроби взяти твердиню були безуспішними.
 11. 11. У ХІХ ст. фортеця була перетворена на тюрму, тут було ув’язнено подільського опришка Устима Кармалюка. У 1823 році він організував втечу з башти Папської, яку з того часу стали називати Кармалюковою.
 12. 12. Милують око чудові краєвиди, які відкриваються за кожним новим поворотом річки Смотрич. Не випадково збереженням каньйону зацікавилося ЮНЕСКО.
 13. 13. Щороку Стара фортеця у перші вихідні жовтня запрошує туристів на фестиваль “TERRA HEROICA”, у якому беруть участь вітчизняні та зарубіжні групи військово- історичної реконструкції.
 14. 14. Захоплюючі видовищні дійства, минуле та неповторна природа дарують незабутні враження про старовинне місто над Смотричем. І немає значення скільки разів побувати тут – з кожною наступною подорожжю гості міста відкривають для себе щось нове і цікаве.
 15. 15. ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!

×