Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Sağlıkta web tasarım

195 views

Published on

Sağlıkta web tasarım hakkında bilgiler front-end nedir?

Published in: Design
  • Be the first to like this

Sağlıkta web tasarım

  1. 1. Sağlıkta Web Tasarım info@sosyaldr.com - Telefon: 0 (850) 346 82 72
  2. 2.  Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünyada insanlar mobil cihazlar, bilgisayar veya tablet gibi elektronik cihazlar aracılığıyla internetten gereksinim duydukları işlerini sonuçlandırabiliyorlar. Son zamanlarda internet kullanımının yaygınlaşması kişilerin tüm işlerini internet ortamında hallettiği görülüyor. Buna istinaden sağlık alanında bireyler hastane hastane veya doktor doktor gezmek yerine en iyi sağlık kuruluşunu internette arama yaparak bulabilmeye yöneliyor. Günümüzde bir çok alanda olduğu gibi sağlıkta web tasarım konusuna da ilgi ile bakılıyor.
  3. 3. İyi Web Tasarım Nasıl Olmalı?  İyi bir web tasarım öncelikle siber saldırıların risklerinden korunabilen, hacklenme olaylarına karşın güvenli bir yazılım içermelidir. Bu noktada programlama dili ön plana çıkar ve ciddi önem taşır. Programlama dillerinin bazıları açık kaynaklı ve bazıları ise kapalı kaynaklı olmaktadır. Bilhassa ödemelerini hizmet almakta olduğu sağlık kuruluşuna online olarak yapmak isteyen kişiler ödeme esnasında hiçbir tereddüte kapılmamalıdır.  Öyle ise ödeme sisteminde de kapalı kaynaklı kodlar kullanılmalı site ziyaretçileri bu konu üzerine bilgilendirilmeli ve insanlar siteyi ziyaretlerinde ve ödeme sırasında herhangi bir risk unsuru hissetmemelidirler. Temel yapıyı oturttuktan sonra sağlık kuruluşu alanına yönelik olarak sağlıkta web tasarım siteyi ziyareti gelen kişilerde hijyen ve güven duygularını muhakkak uyandırmalıdır.
  4. 4.  İlk intiba önemlidir sözü hemen hemen herkes tarafından bilinir. İnternet sitelerinde de durum aynıdır. İnsanlar bir internet sitesini gezerken aradıklarına çabuk ulaşmayı isterler. Bu noktada karşımıza sitenin hız seviyesi çıkar. İnternet kullanıcıları web sayfalarını gezerken sabırsız olmaları ile bilinirler.  Bu nedenle web sitesinin hızı ziyaretçilerin beklediği üzere son derece yeterli olmalı ve sitenin geç açılması gibi bir problemle karşılaşıyor ise bu durum muhakkak düzeltilmelidir. Çünkü saniyede belki de binlerce hasta yavaş işleyen web sitesine sahip olan sağlık kuruluşundan hizmet almaktan vazgeçebilir.
  5. 5. Front-End Nedir ? Front-End  Bir web sitesinde front-end kısmı sitenin ziyaretçileri karşıladığı bölümdür. Web sitesinde açılır kapanır menüler, son gelişmeler, duyurular vb. tüm varlıklar front- end işi ile uğraşan kişilerden alınan hizmetin kalitesi ile ortaya çıkar. Sağlıkta web tasarım konusunda bir sağlık kuruluşu hangi alanda hizmet vermekte ise o alanda özelleşerek adını daha kolay bir şekilde duyurabilir.

×