Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Film Yapım Teknikleri - Kamera Açıları

14,688 views

Published on

Merhabalar,

Bu kitapçıklar da benim de yakından ilgilendiğim ve uğraş verdiğim sinema adına temel teknik bilgileri sizlere aktarmaya gayret edeceğim. Film Yapım Tekniklerini ele aldığım bu yayında öncelikle Kamera Açılarını Yayınlıyorum. Devam niteliğinde Kamera Hareketleri, Çekim Teknikleri, Kompozisyon, ve Işık teknikleri yayınları gelecek. Sinema ile ilgilenen amatör dostlarım bilir ki bu sanat, doğal yeteneklerin dışında teknik ve matematik olmadan icra edilmesi zordur.

Birde sizlere bu yayınları neden hazırladığımdan kısaca bahsetmek istiyorum. Biliyorsunuz ki artık İnternet hayatımızın önemli bir parçası oldu. Her konu hakkında utanmadan sıkılmadan danışabildiğimiz, sorular yöneltiğimiz bu ortamda çok değerli kaynaklar arasında savrulup duruyoruz. Fakat mağlumunuz Türkçe kaynaklar bulabilmek bazen çölde su bulmakla eş değer. İşte tam burada artık birşeyler yapmak gerektiğini düşündüm. Aslına bakarsanız çok uzun zamandır projelerimin arasında bu yayınları oluşturmak vardı.

Sonunda sıra geldi ve yayınlarımı yazmaya başladım. İngilizce kaynak sayısı milyarlara ulaşırken Türkçe kaynaklara ulaşmak için bir hayli zaman harcamak gerekiyordu. Bize ait olduğuna inanıdığım tüketme güdüsü yüzünden üretme aşamasına geçemediğimize inanıyorum. Ben bireysel olarak bu çalışmları hazılarken de şu an bu satırlarımı okuyan sevgili dostlarımdan da ufak bir ricam var. Sizlerde lütfen herhangi bir konuda araştırma yaptığınız da yada bir konu hakkında yazılar yazdığınızda İnternet deryasına bırakın. Bırakın da artık susuz kalmayalım.

Bırakın be canım dostlarım...

Sevgilerimle...
Murat Yalcin

Published in: Education
 • Sex in your area is here: ❤❤❤ http://bit.ly/2F4cEJi ❤❤❤
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Dating for everyone is here: ❶❶❶ http://bit.ly/2F4cEJi ❶❶❶
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here

Film Yapım Teknikleri - Kamera Açıları

 1. 1. info@muratyalcin.com http://www.muratyalcin.com http://www.somethingartistic.com @murat_yalcin

×