Europos Pažymėjimo Programa Ir Europass Kalbų Pasas

829 views

Published on

Europos Pažymėjimo Programa Ir Europass Kalbų Pasas

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
829
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
5
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Europos Pažymėjimo Programa Ir Europass Kalbų Pasas

  1. 1. Europos pažymėjimo programa ir EUROPASS Europass kalbų pasas EUROPOS PAŽYMĖJIMAS
  2. 2. Europos pažymėjimo programa Europos pažymėjimo programos tikslas – įvertinti ir apdovanoti kalbų mokymo ir mokymosi iniciatyvų autorius, skatinti piliečių kalbų mokymąsi, skleisti informaciją apie naujoviškus ir efektyvius kalbų mokymo(-si) metodus. Programoje gali dalyvauti kiekvienas asmuo ar organizacija, kurie savo veiklą sieja su kalbų mokymu(-si). Europos pažymėjimo programą koordinuoja Europos Komisija, ji vykdoma decentralizuotai visose programoje dalyvaujančiose šalyse. Lietuvoje šią programą koordinuoja Švietimo mainų paramos fondas kartu su LR Švietimo ir mokslo ministerija. Geriausių iniciatyvų autorius atrenka specialiai tam sudaryta Europos pažymėjimo atrankos komisija. Metų pabaigoje organizuojamas apdovanojimų renginys, jo metu laureatams įteikiami Europos pažymėjimai, pasirašyti atsakingo už daugiakalbystę Europos Komisijos nario ir LR Švietimo ir mokslo ministro. Pirmieji Europos pažymėjimo programos apdovanojimai Lietuvoje 2002 metais buvo įteikti penkiems kalbų projektams. Vėliau kiekvie- nais metais buvo apdovanojami nauji kalbų projektai, o 2005 metais šalia Metų kalbų projekto. 2006 metais apdovanojimai buvo įteikti pagal tris Europos pažymėjimo nominacijas: sąrašą papildė Metų kalbų mokinys. Europos Komisija kas dveji metai nustato tam tikrus programos pri- oritetus, kuriuos turi atitikti vertinamos iniciatyvos. 2008–2009 metų Europos pažymėjimo prioritetai: ▸ tarpkultūrinis dialogas, ▸ kalbos ir verslas.
  3. 3. Europos pažymėjimo programos nominacijos Į Metų kalbų projekto apdovanojimą gali pretenduoti įvairios organi- zacijos ir institucijos, kurios per pastaruosius trejus metus įgyvendino kalbų projektą. Tai gali būti ES programos, pavyzdžiui, Lingua, arba nacionaliniu mastu įgyvendintas kalbų projektas. Į Metų kalbų mokytojo vardą gali pretenduoti kiekvienas asmuo, kuris savo kasdienę veiklą ar laisvalaikį skiria kalbų mokymui. Šioje veikloje jis gali naudoti savo sugalvotus mokymo metodus, įvairias priemones arba kalbų mokymą jungti su kitu dalyku. 2008 metais Metų kalbų mokiniui išrinkti skelbiamas konkursas, kurio metu Lietuvos mokyklų 11–12 klasių moksleiviai bandys savo jėgas versdami tekstus iš dviejų ES kalbų į lietuvių kalbą. Kalbas, iš kurių bus verčiami tekstai, moksleiviai galės pasirinkti iš anksto regis- truodamiesi į konkursą. Pretendentai į Metų kalbų projekto ir Metų kalbų mokytojo vardus iki nustatytos datos turės užpildyti atitinkamas paraiškų formas, apra- šyti jose savo kalbinę veiklą ir rezultatus ir siųsti jas Švietimo mainų paramos fondui. Moksleiviai, norintys dalyvauti Metų kalbų mokinio konkurse, turės registruotis internete. Ekspertų komisija analizuos įvertintas paraiškas ir vertimus ir atrinks po vieną nugalėtoją kiekvienai nominacijai. Laureatai bus apdovanoja- mi Europos pažymėjimo apdovanojimų renginyje 2008 metų pabaigoje. Kodėl verta dalyvauti šiame konkurse? Tai galimybė ne tik parodyti savo laimėjimus, rezultatus, savo darbą, bet ir pamatyti kitų žmonių nuveiktus darbus kalbų mokymo(-si) srityje, susipažinti su bendraminčiais, sužinoti apie naujus kalbų mokymo metodus ir priemones. Taip pat tai yra paskatinimas kitiems mokytis užsienio kalbų, parodant, kad ši veikla gali būti įdomi ir naudinga. Kaip sužinoti daugiau? Apie Europos pažymėjimo programą, konkurso sąlygas, paraiškų formas, jų pildymą bei atsiuntimo terminus galite sužinoti internete adresu www.smpf.lt/europos_pažymėjimas.
  4. 4. Europass kalbų pasas Europass kalbų pasas – tai Europos Sąjungoje ir Lietuvoje oficialiai patvirtintas dokumentas, kuriame asmuo pateikia informaciją apie užsienio kalbų mokėjimo lygį. Europass kalbų pasas yra viena iš Europos Tarybos sukurto Kalbų aplanko dalių. Šis dokumentas reikalingas asmeniui, norinčiam parodyti, kokias užsienio kalbas moka, kokio lygio jo užsienio kalbos žinios yra skaitant, rašant, klausant ir kalbant. Visi, turintys šį dokumentą, bus suprasti, o užsienio kalbos mokėjimo lygis pripažintas visose Europos Sąjungos šalyse. Europass kalbų pasas naudingas: ▸ moksleiviams, ▸ studentams, ▸ ieškantiems darbo Lietuvoje, ▸ vykstantiems mokytis ar dirbti kitose Europos Sąjungos šalyse, ▸ baigusiems aukštąsias mokyklas, ▸ baigusiems profesinio rengimo mokyklas, ▸ karjeros konsultavimo specialistams, ▸ personalo atrankos specialistams. Šis dokumentas leidžia: ▸ išsamiai ir nuosekliai aprašyti, kokias užsienio kalbas asmuo moka, nustatant jo kalbų žinių lygį, ▸ pateikti informaciją apie tai, kur ir kaip mokytasi užsienio kalbų, ▸ detaliai apibūdinti užsienio kalbų vartojimo patirtį, ▸ informaciją pateikti standartine forma, kuri vienodai suprantama kiekvienoje Europos Sąjungos šalyje, ▸ savarankiškai įvertinti užsienio kalbos mokėjimo lygį. Rengiant asmeninį Europass kalbų pasą, kiekvienas žmogus savąjį užsienio kalbų mokėjimo lygį įvertina savarankiškai, remdamasis visoje Europos Sąjungoje bendra vertinimo sistema.
  5. 5. Užsienio kalbų mokėjimo lygis vertinamas pagal penkias kategorijas: kalbos supratimas klausant ir skaitant, gebėjimas bendrauti bei pateikti informaciją ir rašymo įgūdžiai. Kiekvienoje iš šių kategorijų apibrėžti šeši kalbos mokėjimo lygmenys – nuo žemiausio (A1 „pradedantysis vartotojas“) iki aukščiausio (C2 „įgudęs vartotojas“). Detalų vertinimo sistemos aprašymą lietuvių kalba rasite interneti- niame tinklalapyje www.europass.lt. Europass kalbų paso dokumentą galima pildyti internete arba savo kompiuteryje, parsisiuntus atitinkamą dokumento formą. Europass kalbų paso naudojimas 2005–2007 metais susidomėjimas Europass kalbų paso dokumentu Europos Sąjungos šalyse išaugo*. 2005–2007 metais ES šalyse atsisiųstų Europass kalbų paso dokumentų statistika 185298 150696 114371 90608 94231 69906 36933 25026 19438 2005 2006 2007 – Europass kalbų paso pavyzdys, – Europass kalbų paso forma, – Europass kalbų paso pildymo instrukcija Europos Sąjungos šalyse nuo 2005 iki 2007 metų internete užpildytų Europass kalbų paso dokumentų skaičius taip pat didėjo*. 2005–2007 metais ES užpildytų internete Europass kalbų paso dokumentų skaičius 35485 28753 22000 2005 2006 2007 Daugiau informacijos apie Europass kalbų paso pildymo galimybes, pildymo instrukcijas, užpildytus dokumento pavyzdžius ir formas rasite internete adresu www.europass.lt. * CEDEFOP 2007 m. ataskaita
  6. 6. Įdomi informacija apie pasaulio kalbas Pasaulio kalbų apžvalga: www.omniglot.com/writing/index.htm Europos kalbų apžvalga ir šalių sąrašas, kur jos yra vartojamos: www.bbc.co.uk/ languages/european_languages/index.shtml Svetainė apie kalbas ir jų vartojimą: www.nvtc.gov/lotw

×