I PAMOKA
Nesvarbu ką girdėjote Jūs
Hakeriai yra motyvuoti, išradingi ir kūrybingi.
Jie įsigilina į tai kaip veikia tam tikri dalyka...
Hakeris nėra...
... žmogus, kuris nužiūrinėja žmonių slaptažodžius ir
įsilaužia į jų internetines paskyras.
Taip pat haker...
Ar hakerių įsilaužimai yra legalūs?
Patys įsilaužimai nebūtinai yra nelegalūs. Bent jau ne
daugiau nelegalu, nei mesti akm...
Vis dėl to...
gali būti nelegalu įsilaužti į kažką ką jūs nusipirkote ir kas
priklauso jums. Norite tikėkite norite ne, be...
Kam yra naudojami hakerių
įsilaužimai
Apgalvokite kaip mokslininkai atvaizdavo žmogaus genomą: jie naudojo
metodą sukurtą ...
Koks tikslas būti hakeriu
Tikroji priežastis būti hakeriu yra tai, kad tai suteikia labai daug
galios. Kokių nors gilių ži...
Kaip reikia laužti. Atgarsio procesas
Kaip ir sušunkant į olą ir laukiant atsako, atgarsio procesas reikalauja sąveikos ir...
Sąveika keturių taškų procese
Iliustracija
 Indukcija: (Z) Ką galime pasakyti apie taikinį pagal jo
aplinką? Kaip jis elgiasi toje aplinkoje ? Ar taiki...
Grįžkime prie ligoninės pavyzdžio...
... keturi FPP etapai atrodytų taip:
 Sąveikos funkcija naudojama atgarsio procese;
...
Ką laužti? Apimtis
Apimtis..
Yra terminas naudojamas apibūdinti visą galimą darbo
apsaugos aplinką: kiekvieną sąveiką su t...
Ką laužti? Kanalai
Klasė Kanalas
Fizinė apsauga (PHYSSEC) Žmogaus
Fizinis
Spektro apsauga
(SPECSEC)
Bevielis
Komunikacijų ...
Ką laužti? Klasė
Klasės.. yra oficialūs paskyrimai šiuo metu naudojami
apsaugos industrijoje, vyriausybėje ir kariuomenėje...
Ką laužti? Kanalai..
Kanalai... yra tai kaip jūs sąveikaujate su turtu. Turtas gali
būti bet kas, kas yra vertingas savini...
Ką laužti? Priklausomybės..
Priklausomybės... yra dalykai, kurių turto savininkas negali
tiekti nepriklausomai. Pavyzdžiui...
Ką laužti? Atskyrimas
Atskyrimas... tarp turto ir bet kokios grėsmės yra tikslas kurį
norime pasiekti. Mes sakome, kad aps...
Ką laužti? Kiekvienos durys
Kiekvienos durys... yra sąveikos taškas, toks kuriame gali vykti reikalingos
operacijos, bet n...
Ką laužti? Poros
Terminas Apibrėžimas
Matomumas Kai policija tiria nusikaltimą, jei nori išsiaiškinti priemones,
motyvą ir...
Ištekliai
 Efektyvus tyrimas ir mokymasis yra svarbiausia įgūdžiai hakeriui. Realybėje, nulaužimas yra
kūrybinis procesas...
Knygos
 Galbūt nustebsite, kad jūsų iškarto nenukreipiame į internetą, bet knygos yra geras būdas išmokti
pagrindus ir fa...
Žurnalai
 Žurnalai ir laikraščiai yra naudingi, nes pateikia glaustą, naują
informaciją. Deja šių abiejų tipų leidiniai g...
KLAUSYMAI
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Kas yra hakeris

538 views

Published on

I DALIS

Published in: Education
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
538
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Kas yra hakeris

 1. 1. I PAMOKA
 2. 2. Nesvarbu ką girdėjote Jūs Hakeriai yra motyvuoti, išradingi ir kūrybingi. Jie įsigilina į tai kaip veikia tam tikri dalykai iki kokio lygio, kad gali perimti jų kontrolę ir pakeisti juos į kažką naujo. Jie atsižvelgia į dideles idėjas ir išsiaiškina kaip viskas veikia. Jie nebijo padaryti tos pačios klaidos du kartus, dėl mokslinio smalsumo, kad patikrinti ar ta klaida visada sukelia tokias pat pasekmes. Tai yra bruožai, kurie reikalingi bet kokios bendruomenės progresui.
 3. 3. Hakeris nėra... ... žmogus, kuris nužiūrinėja žmonių slaptažodžius ir įsilaužia į jų internetines paskyras. Taip pat hakeris nėra žmogus, kuris parsisiunčia “script kiddie“ įrankį, kad galėtų įsilaužti į kieno nors paskyrą. Šie žmonės nėra hakeriai; tai tik vagys ir vandalai. Hakerio įsilaužimas nėra kenksminga ataka; ji atliekama dėl tyrimo. Šie žmonės netyrinėja to, kaip taktinė sistema iš tikrųjų veikia, tam, kad ja kūrybiškai manipuliuoti, kad pasiektų savo tikslą.
 4. 4. Ar hakerių įsilaužimai yra legalūs? Patys įsilaužimai nebūtinai yra nelegalūs. Bent jau ne daugiau nelegalu, nei mesti akmenį. Viskas priklauso nuo tikslo. Jeigu jūs metate akmenį su tikslu ką nors sužeisti, tai yra nusikaltimas. Jeigu jūsų tikslas nėra ką nors sužeisti, bet kažkas yra sužeidžiamas, tai gali būti ne nusikaltimas, bet jūs esate atsakingas už savo veiksmus ir turėsite mokėti restituciją. Toks projektas pavadintas Hakerių Profiliavimo Projektu, parodė, kad daugiausia žalos padaro jauni, nepatyrę hakeriai, kurie netyčia ištrina duomenis. Tai yra lyg žaidžiant mėtyti akmenis į gatvę, bet netyčia sudaužyti ir sulankstyti kažkieno automobilį. Jeigu ką nors tokio padarytumėt galite tikėtis, kad reikės atlyginti padarytą žalą.
 5. 5. Vis dėl to... gali būti nelegalu įsilaužti į kažką ką jūs nusipirkote ir kas priklauso jums. Norite tikėkite norite ne, bet yra atvejų kai hakeriai buvo nubausti už įsilaužimą į savo elektroninius prietaisus. Yra hakerių, kurie įsilaužė į filmus ir muziką, kurią nusipirko – jie buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Taigi, gali būti nelegalu įsilaužti į programinę įrangą, kurią nusipirkote, netgi jei tai darote tik dėl to, kad patikrinti ar ji yra pakankamai saugi, kad veiktų jūsų kompiuteryje. Tai yra todėl, kad dauguma dalykų, kuriuos nusiperkate gali būti su sutartimi arba galutinio vartotojo licencijos sutartimi (EULA) (LATGA), kuri nurodo, kad negalite to daryti. Jūs su tuo sutinkate kai atidarote arba instaliuojate produktą. Turėkite tai omenyje kai norite išbandyti savo hakerio įgūdžius.
 6. 6. Kam yra naudojami hakerių įsilaužimai Apgalvokite kaip mokslininkai atvaizdavo žmogaus genomą: jie naudojo metodą sukurtą slaptažodžių nulaužimui. Slaptažodžiai yra laikomi šifruotoje formoje, kad juos būtų sunku pavogti. Hierarchinis dvivamzdžio šautuvo brutalios jėgos metodas yra skirtas iššifruoti slaptažodžius, nulaužiant jų užšifruotą formą. Jis išdalina slaptažodžio užšifruotą kaitą, atrenka po kelis simbolius vienu metu ir tada tai vėl sudeda į vieną. Genomo tyrėjai naudojo tą patį metodą, kad galėtų atvaizduoti visas 3.3 bilijono pagrindinių žmogaus genomo porų. Hakerių įsilaužimas tampa vis svarbesnis karo technikoje. Pavyzdžiui, Antrojo Pasaulinio Karo Colossus projekto metu Britų kodų laužėjai sukūrė kompiuterius skirtus iššifruoti Vokiečių komunikacijoms. Armijai reikia karių, kurie yra sumanūs ir kūrybingi įvykdant užduotis, o hakeriai būtent tokie ir yra. Hakeriai yra vertinga šalies ginkluotų pajėgų ir žvalgybos operacijų dalis. Nacionalinės ir tarptautinės saugumo agentūros netgi vyksta į hakerių suvažiavimus, kad juos užverbuoti!
 7. 7. Koks tikslas būti hakeriu Tikroji priežastis būti hakeriu yra tai, kad tai suteikia labai daug galios. Kokių nors gilių žinių turėjimas visada suteikia daug galios. Kai žinote, kaip kažkas veikia taip išsamiai, kad galite perimti jo valdymą, savo rankose turite labai galingą jėgą. Svarbiausia, kad turite jėgą, kuri padės apsisaugoti ir apsaugoti tuos, kurie jums rūpi. Kadangi vis daugiau žmonių gyvenimo vyksta internete ir susiformuoja santykiai, surandami darbai, uždirbami pinigai, hakeriai gali tyrinėti kas vyksta su jų duomenimis. Jie gali užsitikrinti, kad atskleis tik tai ką nori, kad žmonės apie juos žinotų ir tiesiog bendrai išlaiko didesnį savo saugumą ir privatumą. Tai yra labai didelis konkurencinis privalumas mokykloje, darbe ir gyvenime, kadangi net mažiausia neigiama įžvalga bus panaudota prieš jus. Neabejokite tuo.
 8. 8. Kaip reikia laužti. Atgarsio procesas Kaip ir sušunkant į olą ir laukiant atsako, atgarsio procesas reikalauja sąveikos ir skleidžiamo atsako stebėjimo, kad nustatyti tokius rodiklius kaip saugus arba nesaugus, pažeidžiamas arba apsaugotas, įjungtas ir išjungtas. Atgarsio procesas yra priežasties ir poveikio tipo patikrinimas. Tai yra keistas būdas kažko tokio svarbaus kaip apsauga testavimui, todėl, kad ir nors tai yra labai greitas tekstas, jis taip pat yra labai neatsparus klaidoms. Pavyzdžiui, apsaugos teste naudojant echo procesą , taikinys, kuris neatsako yra laikomas saugiu. Vadovaujantis šia logika, reikštų, kad taikiniui tereikia neatsakyti į tam tikro tipo užklausą, kad jis būtų “saugus“. Deja apsaugos testavime, dauguma testų yra paremti tik atgarsio procesu. Tiek daug informacijos yra prarandama tokio tipo, vieno matavimo testavime, kad mes turėtume būti dėkingi, kad bent jau sveikatos apsaugos industrija yra išsivysčiusi daugiau nei “Ar jums skauda kai padarau taip ?“ diagnozės metodas. Jeigu ligoninės naudotų atgarsio procesą nustatyti žmogaus sveikatai, jie retai padėtų žmonėms, bet bent jau laukimo eilėje laikas būtų labai trumpas. Vis dėl to, ligoninės, kaip ir dauguma kitų mokslinių institucijų, naudoja keturių taškų procesą (FPP).
 9. 9. Sąveika keturių taškų procese
 10. 10. Iliustracija  Indukcija: (Z) Ką galime pasakyti apie taikinį pagal jo aplinką? Kaip jis elgiasi toje aplinkoje ? Ar taikinys yra veikiamas jo aplinkos, tai yra taip pat įdomu.  Apklausa: (C) Kokius signalus taikinys pateikia ? Ištirti šių signalų požymius ir pėdsakus. Sistema arba procesas dažniausiai palieka žymę susijusią su sąveika su jo aplinka.  Sąveika: (A-B) Kas atsitinka kai jį baksnojate? Šiam punktui reikalingas atgarsio testas, įskaitant tikėtinas ir netikėtinas sąveikas su taikiniu, kad sukelti atsaką.  Intervencija: (X-Y-Z) Kiek galima jį sulenkti prieš jam sulūžtant. Sutrikdyti taikinio išteklių, tokių kaip elektra, tiekimą arba įsiterpti į sąveikas su kitomis sistemomis, kad nustatyti kraštutinumus prie kurių jis vis dar gali dirbti.
 11. 11. Grįžkime prie ligoninės pavyzdžio... ... keturi FPP etapai atrodytų taip:  Sąveikos funkcija naudojama atgarsio procese;  Tyrimas, tai yra paciento požymių tokių kaip pulsas, kraujo spaudimas ir smegenų bangų, skaitymas;  Intervencija, kuri pakeičia arba apsunkina paciento homeostazę, elgesį, rutiną arba komforto lygį;  Indukcija, kuri tiria aplinką ir tai kaip ji galėjo paveikti taikinį, išsiaiškinant su kuo pacientas sąveikavo, ką lietė, gėrė arba įkvėpė.
 12. 12. Ką laužti? Apimtis Apimtis.. Yra terminas naudojamas apibūdinti visą galimą darbo apsaugos aplinką: kiekvieną sąveiką su turtu, įskaitant fizines apsaugos priemones. Apimtis sudaryta iš trijų klasių, kurios padalinamos į penkis kanalus:
 13. 13. Ką laužti? Kanalai Klasė Kanalas Fizinė apsauga (PHYSSEC) Žmogaus Fizinis Spektro apsauga (SPECSEC) Bevielis Komunikacijų apsauga (COMSEC) Telekomunikacijos Duomenų tinklai
 14. 14. Ką laužti? Klasė Klasės.. yra oficialūs paskyrimai šiuo metu naudojami apsaugos industrijoje, vyriausybėje ir kariuomenėje. Klasės nurodo tyrimo, studijavimo arba darbo sritį.
 15. 15. Ką laužti? Kanalai.. Kanalai... yra tai kaip jūs sąveikaujate su turtu. Turtas gali būti bet kas, kas yra vertingas savininkui. Tai gali būti fizinis turtas kaip auksas, žmonės, projektai, nešiojami kompiuteriai, tipinis 900 MHz dažnio telefono signalas ir pinigai; arba intelektualinė nuosavybė, tokia kaip asmeniniai duomenys, santykiai, prekinis ženklas, verslo procesas, slaptažodžiai ir tai kas yra pasakoma per 900MHz telefono signalą. Teoriškai, kruopštus apsaugos auditas reikalauja visų penkių kanalų testavimo. Realiai, testai yra sudaromi ir skirstomi į kategorijas pagal analitiko įgūdžius, auditui reikalingą įrangą ir biudžetą.
 16. 16. Ką laužti? Priklausomybės.. Priklausomybės... yra dalykai, kurių turto savininkas negali tiekti nepriklausomai. Pavyzdžiui, labai nedaug kompiuterių savininkų patys gamina elektrą. Net jei ir nėra tikimybės, kad kažkas nutrauks jums elektros tiekimą, tai įeina į jūsų apsaugos apimtį. Vis dėl to... yra dalykų, kuriais mes nesirūpinsime. Į juos įeina:  Negalimi įvykiai tokie kaip ugnikalnio išsiveržimas ten, kur nėra ugnikalnio,  Įvykiai nedarantys įtakos, tokie kaip šviečiantis mėnulis per duomenų centro langą  Globalaus poveikio įvykiai, tokie kaip katastrofiškas susidūrimas su meteoru.
 17. 17. Ką laužti? Atskyrimas Atskyrimas... tarp turto ir bet kokios grėsmės yra tikslas kurį norime pasiekti. Mes sakome, kad apsauga yra atskyrimo funkcija. Yra trys būdai kaip mes galime sukurti tokį atskyrimą:  Perkelti turtą, kad sukurti barjerą tarp jo ir grėsmės.  Pakeisti grėsmę taip, kad ji negalėtų padaryti žalos.  Sunaikinti grėsmę. Taigi kai mes analizuojame apsaugą , mes ieškome vietų, kuriose būtų įmanoma sąveika su taikiniu ir kuriose neįmanoma. Įsivaizduokite duris skirtas įėjimui į pastatą. Kai kurios yra reikalingos darbuotojams; kitos reikalingos klientams. Kitos gali būti reikalingos išsigelbėjimui gaisro atveju. Kai kurios gali būti nereikalingos išvis.
 18. 18. Ką laužti? Kiekvienos durys Kiekvienos durys... yra sąveikos taškas, toks kuriame gali vykti reikalingos operacijos, bet nenorimos, tokios kaip vagystė. Mes apsaugos testuotojai, nežinome ar visi šie interaktyvūs taškai turi pritaikymą versle, taigi mes visi juos vadiname poringumu. Kai kalbame apie specifinius sąveikos taškus, mes juos vadiname poromis. Poros yra trijų rūšių: matomumas, priėjimas ir pasitikėjimas. Kodėl gi tiesiog neuždarius jų visų ? Todėl, kad be porų (sąveikos taškų) neįmanoma vykdyti verslo. Įsivaizduokit žmogų, kuris nori būti visiškai apsaugotas nuo žaibo. Turbūt vienintelis būdas tai padaryti (būnant žemėje) tai įlysti į kalno vidų, kur žaibas negali trenkti ( arba bent jau laikykime, kad taip yra). Toje vietoje jo apsauga yra absoliuti, 100%. Bet jeigu kalne pradėsime gręžti skyles, su kiekviena išgręžta skyle atsiras vienas įėjimo taškas žaibui ir taip padidės poringumas. Taigi kaip apsaugos testuotojai (arba hakeriai) ,mes turime klasifikuoti skyles arba poras susijusias su taikinio priėjimu arba apsaugojimu. 1.3 lentelė pateikia informacijos apie tai kaip poras galima aptikti, klasifikuoti ir nustatyti testavimo procese.
 19. 19. Ką laužti? Poros Terminas Apibrėžimas Matomumas Kai policija tiria nusikaltimą, jei nori išsiaiškinti priemones, motyvą ir progą. Jeigu turtas yra matomas, jį galima atakuoti, bet jeigu jis nėra matomas, į jį neina nusitaikyti – nors jį galima aptikti. Priėjimas Priėjimas yra apskaičiuojamas pagal skirtingų vietų, kuriose gali įvykti sąveika, skaičių. Pastate tai gali būti durys; interneto serveryje gali būti atvirų priėjimų kiekis Pasitikėjimas Pasitikėjimas yra tada kai vienas subjektas priima neribojamą sąveiką su kietu subjektu. Tai yra ir saugumo skylė ir dažnas pakeitimas autentifikavimui. Pasitikėjimo metrika leidžia mums išmatuoti kiek patikimas ar teisingas yra pasitikėjimas.
 20. 20. Ištekliai  Efektyvus tyrimas ir mokymasis yra svarbiausia įgūdžiai hakeriui. Realybėje, nulaužimas yra kūrybinis procesas paremtas daugiau gyvenimo būdu nei pamokomis. Mes negalime jūsų išmokinti visko ką jūs turite žinoti, bet galime padėti suprasti ką jums reikia išmokti. Kadangi kompiuterių technologija vystosi taip greitai, tai ką mokome šiandien gali būti nenaudinga rytoj. Daug geriau jums yra perimti hakerio mokymosi įpročius, kurie greičiausiai yra svarbiausia nulaužimo dalis ir tai kas jus atskirs nuo script kiddie (žmogus, kuris naudoja laužimo įrankius nežinodamas kodėl ir kaip jie veikia).  Jeigu šioje pamokoje susidursite su žodžiu arba koncepcija, kurios nesuprantate, būtinai turite jį išsiaiškinti naudodami internetą arba biblioteką. Naujų žodžių ignoravimas tik sukels sunkumų suprantant koncepcijas tolimesnėse pamokose. Jūsų bus prašoma išanalizuoti temą internete ir bus tikimasi, kad naudodami surastą informaciją įvykdysite užduotis pateiktas toje pamokoje – bet tos pamoks nepaaiškins kaip atlikti tyrimą. Taigi tyrimui skirkite tiek laiko kiek jums reikia, kad išmoktumėte naudoti įvairius jums prieinamus resursus.  Hakerių laužimas neapsiriboja vien kompiuteriais ir internetu. Geri hakeriai yra kūrybingi ir apsišvietę. Daugelis jų yra dailininkai, rašytojai ir dizaineriai. Hakerių laužimo įgūdžiai gali būti panaudoti kitoms sritims, tokioms kaip politiniai mokslai (Pavyzdžiui, pažiūrėkite Princas (the Prince) sukurtą Machiavelli). Knygų skaitymas apie viską nuo psichologijos iki mokslinės fantastikos jus padarys daug universalesniu ir funkcionalesniu hakeriu.  Prisiminkite, hakerių laužimo tikslas yra išsiaiškinti kaip viskas veikia – neatsižvelgiant kaip tai turėtų veikti. Taip jūs surandate silpnumus, pažeidžiamumus ir nutekėjimus.
 21. 21. Knygos  Galbūt nustebsite, kad jūsų iškarto nenukreipiame į internetą, bet knygos yra geras būdas išmokti pagrindus ir faktinį mokslą apie viską ką norite ištirti. Norite žinoti ką nors apie kompiuterių mokslą, kaip pavyzdžiui apie jūsų PK techninės įrangos detales? Niekas geriau jums nepadės kaip dabartinė knyga apie šį dalyką. Pagrindinė problema su knygomis skirtomis kompiuteriams yra tai, kad jos labai greitai pasensta. Paslaptis yra sugebėjime pamatyti pagrindinę struktūrą po detalių paviršiumi. MS- DOS ir Windows aiškiai skiriasi, bet abu yra paremti Boolean logikos principais, kuriuos kompiuteriai naudojo nuo Ada, lovelaso grafienė (Countness of lovelase) ,parašė pirmąsias kompiuterio programas devynioliktame amžiuje. Apsaugos ir privatumo problemos pasikeitė per paskutinius 2500 metų, bet Karo Menas parašytas Sun Tzu aprašo pagrindinius principus, kurie naudojami ir dabar.  Nors informacija iš knygų gali būti labiau pasenusi nei iš kitų šaltinių, jūs pamatysite, kad tai didesnė tikimybė, kad informacija, kurią randate knygose yra faktiškai tikslesnė nei kitų šaltinių informacija. Labiau tikėtina, kad rašytojas, kuris rašo knygą vienus metus, patikrins faktus geriau, nei tas kuris atnaujina savo blogą 6 kartus per dieną. (Dėl daugiau informacijos žiūrėkite dalį apie mažo tiražo laikraščius ir blogus). Įsidėmėkite – tikslus, tai dar nereiškia, kad nešališkas.  Nebūtina sukurti savo biblioteką, bet gali būti jog norėsite užsirašyti pastabas paraštėse arba kitaip pasižymėti tai ką skaitote, o tai galite daryti tik savo fizinėje knygoje. Elektroninės knygos taip pat leidžia pridėti pastabas ir jos yra pigios bei visada po ranka.  Galiausiai, neatsisakykite knygos vos tik į ją pažiūrėję dėl to, kad ji tokia didelė. Daugumos šių didelių knygų niekas neskaito nuo viršelio iki viršelio. Galvokite apie jas kaip apie senoviškus interneto puslapius. Atsiverskite atsitiktinai pasirinktą puslapį ir pradėkite skaityti. Jeigu ko nors nesuprantate, grįžkite atgal ir ieškokite paaiškinimo (arba šią dalį praleiskite iki ten kur pradėsite suprasti). Pasirinkinėkite puslapius tai iš knygos pradžios tai iš pabaigos taip lyg naudotumėtės interneto puslapiu ir eitumėte iš nuorodos į nuorodą. Tokio tipo neeilinis tyrimas yra daug įdomesnis ir malonesnis hakeriams, kadangi čia svarbiausia patenkinti smalsumą, o ne skaityti.
 22. 22. Žurnalai  Žurnalai ir laikraščiai yra naudingi, nes pateikia glaustą, naują informaciją. Deja šių abiejų tipų leidiniai gali pateikti neišsamią informaciją. Taip pat, žinokite, kad kiekvienas laikraštis arba žurnalas turi savo auditoriją bei temas, neskaitant pareiškimų apie buvimą “teisingu ir nešališku“. Žinoti leidinio temą: Linux žurnalas gali nebūti labai geras informacijos apie Microsoft Windows sistemą šaltinis, kadangi Windows yra konfliktinė tema (konkurentų operacinė sistema) ir greičiausiai Linux žurnalo skaitytojai nori perskaityti apie Linux sistemos pranašumus. Žinokite apie galimą žurnalų šališkumą. Apsvarstykite šaltinį!  Geriausias būdas išvengti tikslumo ir šališkumo problemų yra būti gerai ir plačiai apsiskaičiusiam. Jeigu perskaitote apie įdomų dalyką žurnale, pasidomėkite juo daugiau. Ieškokite patvirtinimų ir paneigimų apie tą dalyką.
 23. 23. KLAUSYMAI

×