Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
ŠIAULIŲ KRAŠTO ĮŽYMYBĖS        Sudarė: Inga Bubulytė,Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekosVaikų literat...
ŠIAULIAI - SAULĖS MIESTASIr legendos, ir istorija sako, kad miesto pradžia buvosmuklė su arklidėmis girios glūdumoje. Nepa...
ŠIAULIŲ KRAŠTĄ SUDAROAr žinojote kad: Šiaulių rajonosavivaldybės teritorijoje yra: 1miestas  –  Kuršėnai;   7mieste...
ĮŽYMIAUSIA ŠIAULIŲ KRAŠTO VIETA –        KRYŽIŲ KALNASViena iš Kryžių kalno legendų sako, kad kalną per trisdienas ...
BULVARAS – ŠIAULIŲ MIESTO ŠIRDIS1958 metais Vilniaus gatve (fotografijojekairėje) važinėjo automobiliai, o dabar ja    ...
BULVARO ARCHITEKTŪRA  Mažas rudas kupolas       Amfiteatras laikomas pačiu simbolizuoja čia kadaise     did...
ŠIAULIŲ MUZIEJAI Ar žinote kad Šiauliuose yra net 18 muziejų. Žaliūkiųmalūnininko sodyba                ...
ŠIAULIAI - SPORTO MIESTASŠiauliai garsėja kaip dviračių miestas ir visai ne dėl to,kad čia veikia dviračių gamykla Baltik ...
GARSIAUSI SPORTO ŽMONĖSModernios Šiaulių sporto bazės, uždari ir atviri tenisokortai išugdė ir pajėgiausią Lietuvos tenisi...
ŠIAULIETIŠKI REKORDAIRėkyvos (Rėkijavas) ežeras įrašytas Lietuvos didžiausiųežerų dešimtuke dešimtu. Jo plotas – 1150,9 ha...
VIKTORINA APIE ŠIAULIŲ KRAŠTĄ1.  Kas yra Šiaulių miesto meras?2.  Kas pavaizduota Šiaulių miesto herbe?3.  Kurioje mies...
KURTUVĖNŲ REGIONINIS PARKASParko paskirtis - išsaugoti ežeringo ir miškingoKurtuvėnų kalvyno kraštovaizdį, gamtinę ekosist...
PRAMOGOSMuzikos švenčių, mugių Šiauliuose netrūksta.Garsiausi Šiaulių muzikantai yra grupės „Jonis“ ir„Vairas“ bei Virgis ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Šiaulių krašto įžymybės

1,849 views

Published on

Šiaulių miesto gimimo dienai skirta šventė „Šiauliai – mano miestas“

Rugsėjo 21 dienos popietę Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) įvyko Šiaulių miesto gimimo dienai skirta šventė „Šiauliai – mano miestas“. Šventėje dalyvavo Gegužių progimnazijos 2A klasės mokiniai su savo auklėtoja Aušra Adomaitiene.
Šventei bibliotekininkės buvo paruošusios ne tik parodą „Šiaulių krašto įžymybės“, bet ir skaidres apie Šiaulių miesto ir krašto lankytinas vietas, rekordus, mini viktoriną. Renginį pradėjusi bibliotekos vedėja Rima Matulevičiūtė trumpai papasakojo apie 1236 m. rugsėjo mėn. 22 d. įvykusį Saulės mūšį ir, kad rytoj bus tikrasis Šiaulių miesto gimtadienis. Be to priminė iš kur tas pavadinimas Šiauliai – Saulės miestas. Šventę tęsė į bibliotekos skaityklos sceną pakviesta rašytoja, literatė, poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos „Menų Šaltinis“ vadovė Rita Kastėnaitė-Skeirienė, kuri antrokėliams paskaitė savo sukurtą eiliuotą padavimą apie Salduvę.
Sužinoję rimtąją dalį, mokyklinukai buvo supažindinti ir su šiek tiek linksmesniais dalykais. Vyresn. bibliotekininkė Inga Bubulytė rodydama ir pasakodama apie Kryžių kalną, bulvarą – Šiaulių miesto širdį, Šiaulių muziejus, Sukilėlių kalnelį ir kitas garsias vietas uždavė nemažai klausimų. Atsakymų buvo įvairiausių, todėl smagios šventės akimirkos tikrai neprailgo.
Renginio pabaigoje savo eilėraštį, jau tapusį daina, apie Šiaulius paskaitė poetė Rita Kastėnaitė-Skeirienė.
Koks gimtadienis be vaišių? Nors šventėje torto nebuvo, bet mažieji antrokėliai pasivaišino gimtadienio saldainiais ir saulės subrandintais „raudonskruosčiais“ obuoliukais.

ŠIAULIAMS

Nuo aukšto kalno žilos Salduvės,
Kiek tiktai akys aprėpti galės,
Tyliai banguoja melsvi ežerai,
Skleidžiasi žiedu atgimę Šiauliai.

Priedainis
Gimtasis Saulės miestas
Spinduliais apšviestas.
Svajonių, meilės uostas
Legendomis apjuostas.

Gelmėj nuskendo nelaimės, karai.
Vėl kilo miestas gyventi naujai.
Ant Kryžių kalno kančia ir viltis.
Saugo ramybę Apvaizdos akis.

Laikrodžiai tyliai skaičiuoja metus.
Šimtmečiai miestui – jo amžius brandus.
Mokame džiaugtis diena kiekviena.
Meilės, gerumo širdis kupina.

(Rita Kastėnaitė-Skeirienė)

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Šiaulių krašto įžymybės

 1. 1. ŠIAULIŲ KRAŠTO ĮŽYMYBĖS Sudarė: Inga Bubulytė,Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekosVaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė
 2. 2. ŠIAULIAI - SAULĖS MIESTASIr legendos, ir istorija sako, kad miesto pradžia buvosmuklė su arklidėmis girios glūdumoje. Nepatogiusmedžiotojų takus žmonės pavertė gatvėmis, skverais iraikštėmis. Taip atsirado miestas.1236 m. rugsėjo 22 d. tarp žemaičių ir Kalavijuočiųordino kariuomenės įvyko susirėmimas įėjęs į istorijąkaip Saulės mūšis (Šiaulių mūšis) – mūšis, kuriamebuvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir nutrauktaskitų baltų žemių užkariavimas.Ši data yra laikoma ir Šiaulių miesto gimtadieniu.
 3. 3. ŠIAULIŲ KRAŠTĄ SUDAROAr žinojote kad: Šiaulių rajonosavivaldybės teritorijoje yra: 1miestas – Kuršėnai; 7miesteliai – Bazilionai,Gruzdžiai, Kairiai,Kurtuvėnai, Kužiai,Meškuičiai ir Šakyna; 521kaimas.Šiaulių kraštas garsėja savokultūros, sporto renginiais,įvairiomis lankytinomisvietomis, muziejais.
 4. 4. ĮŽYMIAUSIA ŠIAULIŲ KRAŠTO VIETA – KRYŽIŲ KALNASViena iš Kryžių kalno legendų sako, kad kalną per trisdienas ir tris naktis supylę senovės lietuvių kariai poįnirtingo mūšio ant savo kritusių draugų kūnų. Ikikrikščionybės laikų čia vaidilutės aukurą saugojusios.
 5. 5. BULVARAS – ŠIAULIŲ MIESTO ŠIRDIS1958 metais Vilniaus gatve (fotografijojekairėje) važinėjo automobiliai, o dabar ja vaikšto tik pėstieji.
 6. 6. BULVARO ARCHITEKTŪRA Mažas rudas kupolas Amfiteatras laikomas pačiu simbolizuoja čia kadaise didžiausiu mieste laikrodžiu.tekėjusį Rūdės upelį. Būtent jis ir pastūmėjo atsirasti Kokias dar žinote bulvare dabartinį Šiaulių miestą. esančias įžymias vietas, skulptūras, fontanus ir kita?
 7. 7. ŠIAULIŲ MUZIEJAI Ar žinote kad Šiauliuose yra net 18 muziejų. Žaliūkiųmalūnininko sodyba Dviračių muziejus Chaimo Frenkelio vila
 8. 8. ŠIAULIAI - SPORTO MIESTASŠiauliai garsėja kaip dviračių miestas ir visai ne dėl to,kad čia veikia dviračių gamykla Baltik vairas, o dėl to,kad sporto sirgaliai pamėgo dviračių varžybas.Ar žinote, kad vienintelė Lietuvai užsienio lenktynėseatstovaujanti ir Londono olimpinėse žaidynėsedalyvavusi BMX dviračių sportininkė yra šiaulietė VilmaRimšaitė?
 9. 9. GARSIAUSI SPORTO ŽMONĖSModernios Šiaulių sporto bazės, uždari ir atviri tenisokortai išugdė ir pajėgiausią Lietuvos tenisininką RičardąBerankį.Šiauliai garsėja ir savo krepšinio klubu „Šiauliai“, kurisįkurtas 1994 m. birželio 22 dieną. Garsiausias iš Šiauliųkilęs krepšinio treneris yra Antanas Sireika.
 10. 10. ŠIAULIETIŠKI REKORDAIRėkyvos (Rėkijavas) ežeras įrašytas Lietuvos didžiausiųežerų dešimtuke dešimtu. Jo plotas – 1150,9 ha.Šiauliuose veikia ir seniausia įmonė Lietuvoje – taiŠiaulių alaus darykla „Gubernija“.UAB „Rūta“ - seniausiai veikianti konditerijos įmonėLietuvoje, gaminanti įvairių rūšių, skonių bei formųsaldainius.Daugiausia vaikų užaugino šiauliečiai aktorė StanislavaJaškevičiūtė-Venclauskienė ir advokatas KazimierasVenclauskis. Jų šeimoje nuo 1909 m. iki 1940 m. augodaugiau kaip 100 vaikų.
 11. 11. VIKTORINA APIE ŠIAULIŲ KRAŠTĄ1. Kas yra Šiaulių miesto meras?2. Kas pavaizduota Šiaulių miesto herbe?3. Kurioje miesto dalyje stovi Geležinės lapės skulptūra?
 12. 12. KURTUVĖNŲ REGIONINIS PARKASParko paskirtis - išsaugoti ežeringo ir miškingoKurtuvėnų kalvyno kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą,šio krašto kultūros paveldo vertybes.
 13. 13. PRAMOGOSMuzikos švenčių, mugių Šiauliuose netrūksta.Garsiausi Šiaulių muzikantai yra grupės „Jonis“ ir„Vairas“ bei Virgis Stakėnas.

×