Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
ВІСНИК «ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА» Вересень, 2014 (10)
Події
Конференція з питань освіти дітей з особливими потребами
Традиційні с...
(загальна редакція М.Войцехівський, Н.Софій, Н.Дятленко), що включає навчальну програму
курсу з однойменною назвою та мето...
Навчально-методичний посібник «Соціальна інклюзія»
Навчально-методичний посібник «Соціальна інклюзія» є частиною серії нау...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Вісник інклюзивна освіта вересень 2014

314 views

Published on

Вісник інклюзивна освіта вересень 2014

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Вісник інклюзивна освіта вересень 2014

  1. 1. ВІСНИК «ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА» Вересень, 2014 (10) Події Конференція з питань освіти дітей з особливими потребами Традиційні серпневі заходи ІППО КУ імені Бориса Грінченка розпочалися конференцією «Освіта для дітей з особливими потребами у м. Києві: основні напрями розвитку в 2014-2015 н.р.», що відбулася 20 серпня 2014 року. У заході взяли участь понад 100 осіб, серед яких були представники РНМЦ і психолого-медико-педагогічних консультацій, керівники й педагоги інклюзивних і спеціальних навчальних закладів, представники громадських організацій. Дізнатися більше… Результати опитування учасників міської методичної конференції «Освіта для дітей з особливими потребами у м. Києві: основні напрями розвитку в 2014-2015 н.р.» Після завершення конференції «Освіта для дітей з особливими потребами у м. Києві: основні напрями розвитку в 2014-2015 н.р.» було проведено оцінювання потреб учасників з метою підвищення ефективності роботи НМЦ інклюзивної освіти у 2014 – 2015 н.р. Дізнатися більше… Фахівці обговорили питання отримання дітьми з порушеннями інтелекту документа про базову загальну середню освіту 16 вересня 2014 року відбувся круглий стіл за участю представників громадських організацій, центральної психолого-медико-педагогічної консультації, науковців та керівників загальноосвітніх навчальних закладів щодо обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку документів про освіту і вчені звання в Україні», в частині отримання дітьми з порушеннями інтелекту документа про базову загальну середню освіту. Дізнатися більше… Навчальний курс «Професійна діяльність асистента вчителя в інклюзивному класі»: стартує програма та методичний супровід» У статті Дятленко Н.М. «Навчальний курс «Професійна діяльність асистента вчителя в інклюзивному класі»: стартує програма та методичний супровід» проаналізовано навчально- методичний посібник «Професійна діяльність асистента учителя в інклюзивної діяльність»
  2. 2. (загальна редакція М.Войцехівський, Н.Софій, Н.Дятленко), що включає навчальну програму курсу з однойменною назвою та методичний супровід до її реалізації. Дізнатися більше… Люди з обмеженими можливостями отримають нові знання в ЧДУ імені Петра Могили Чорноморський державний університет імені Петра Могили – один з небагатьох на Миколаївщині, та навіть в Україні, який враховує потреби осіб з обмеженими можливостями – інвалідів – починаючи з пандуса на центральному вході та в коридорах, і закінчуючи по- сучасному обладнаною аудиторією Центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та працевлаштування. Зарекомендувавши себе як справжній і надійний помічник людей з особливими потребами, університет знаходить усе більше партнерів і в Україні і за її межами. Дізнатися більше… Семінар «Правова основа інклюзивної освіти: чинне законодавство України» Попри те, що інклюзивна освіта все ще залишається новою і не зовсім знайомою концепцією як для практиків, так і для науковців, досить багато змін відбувається у цій освітній сфері. Особливо це стосується освітньої політики – лише протягом останніх чотирьох місяців були прийняті зміни до Закону про дошкільну освіту, у процесі затвердження знаходиться Порядок організації інклюзивних груп дошкільних навчальних закладів та багато інших. Саме тому було вирішено присвятити перший семінар, що відбувся 24 вересня 2014 року, ознайомленню та обговоренню цих змін. Дізнатися більше… Анонси Семінар «Професійна діяльність асистента вчителя в інклюзивному класі» 22 жовтня 2014 року в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету Бориса Грінченка (пр-т П.Тичини, 17) відбудеться семінар «Професійна діяльність асистента вчителя в інклюзивному класі». Запрошуємо до участі! Дізнатися більше… Публікації Інклюзія як випробування для батьків Часто проти спільного навчання з дітьми з особливими потребами виступають батьки решти школярів. Але, як запевняють експерти, цю перешкоду подолати найлегше. «З батьками потрібно проводити роз’яснювальну роботу. Їх упередження й побоювання відступають, коли вони бачать, скільки переваг буде у їхніх дітей, в порівнянні з іншими. Адже інклюзивний клас припускає одночасну роботу не одного, а двох (учитель і асистент) або навіть трьох (учитель, асистент і спецпедагог) фахівців. Це означає, що кількість часу, яка приділятиметься дітям, значно зростає. Та й програми і підходи, як і вони створюють і використовують спільними зусиллями, більш цікаві та різноманітні, ніж зазвичай», - розповідає Наталія Софій. Дізнатися більше…
  3. 3. Навчально-методичний посібник «Соціальна інклюзія» Навчально-методичний посібник «Соціальна інклюзія» є частиною серії науково-методичних матеріалів «Стандарти громадсько-активної школи», схваленої для використання Міністерством освіти і науки України. Адресовано керівникам загальноосвітніх навчальних закладів, методичним, науково-педагогічним та науковим працівникам, слухачам курсів підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів освіти, представникам громадських організацій, науковцям, членам шкільних громад та іншим фахівцям, зацікавленим у розвитку місцевої громади, які прагнуть саморозвитку та самовдосконалення, а також шукають шляхи підвищення якості діяльності свого навчального закладу за напрямом «Соціальна інклюзія». Дізнатися більше… Забезпечення права на освіту дітям з особливими потребами шляхом упровадження інклюзивної освіти Начальник відділу інклюзивної освіти і інтернатних закладів Шинкаренко Віра Іванівна у статті «Забезпечення права на освіту дітям з особливими потребами шляхом упровадження інклюзивної освіти» аналізує стан упровадження інклюзивної освіти в Україні. Дізнатися більше… Нормативна база Листи Міністерства освіти і науки України щодо впровадження інклюзивної освіти за серпень 2014 року  Лист Міністерства освіти і науки України від 28.08.2014 р. №1/9-430 «До листів Міністерства освіти і науки України від 25.06.2014 № 1/9-335 та від 13.08.2014 № 1/9- 413».  Лист Міністерства освіти і науки України від 13.08.2014 р. №1/9-413 «Про організацію навчально-виховного процесу учнів з розумовою відсталістю та затримкою психічного розвитку».  Лист Міністерства освіти і науки України від 13.08.2014 р. №1/9-414 «Про забезпечення безперешкодного доступу до навчальних закладів». Якщо Ви бажаєте додати, замінити Вашу електронну адресу, відписатися від розсилки Вісника «Інклюзивна освіта», будь ласка, повідомте нас про це за адресою nmc.io.ippo@kubg.edu.ua. Відповідальна за випуск: Ворон Марина Василівна, методист НМЦ інклюзивної освіти ІППО. Контакти НМЦ інклюзивної освіти: ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка Тел.: (044) 294 30 35; ел. адреса: nmc.io.ippo@kubg.edu.ua; веб-сайт: www.nmcio.ippo.kubg.edu.ua.

×