Gestures Within Reach

993 views

Published on

ממשקים מבוססי מחוות ידיים פותחים בפנינו מגוון של הזדמנויות ואפשרויות לשינוי חווית המשתמש. מנגד הם מציבים אתגרים משמעותיים כמו הרגשת רגע הלחיצה על כפתור. בהרצאה אציג מספר דוגמאות ופתרונות ואולי אפילו נזהה עקרונות מנחים לתהליך עיצוב לטכנולוגיה השונה כל כך.

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
993
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
608
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • מחווה או gesture היא כל תנועה שאדם עושה עם איברי הגוף שלו. זו למעשה שפת הגוף הבלתי מילולית שלנו. וזו אולי הנקודה שמייחדת את התחום הזה ועושה אותו מאתגר כל כך, משום שעד היום אין הרבה טכנולוגיות שמאפשרות לנו לקרוא את השפה הטבעית והאינטואיטיבית של המשתמש. אז נדבר על: איך מתחילים לעצב בעזרת הinput החדש הזה; מה הוא יכול לתת, ואיך יוצרים את הGUI עבורו.
 • עשר דקות שלי מתחילות עכשיו
 • אין כבר תנועות גדולות ומוגזמות, כמו שראינו בקינקט ודומיו, אלא אפשר לבצע תנועות עדינות מאד עם כף היד והאצבעות מול המסך. בעידן המובייל, המחשב השולחני משמש אותנו היום בעיקר לעבודה. הרבה יותר פרודקטיביות מאשר כיף; המשתמש מחפש ממשק קל ונוח לשימוש; יציבות בממשק ההפעלה.המשתמש יותר יצרן מאשר צופה בתוכן (בשביל זה יש לנו את המכשירים הניידים). זה לא אומר שהוא לא רוצה כיף, אבל זו לא המשימה הראשונה שלו.
 • אז למה לא פשוט לגעת במסך, אתם שואלים?  ובכן יש לכך כמה תשובות: - המחיר של רכיב מסך-המגע גבוה יחסית עבור יצרני המחשב. ככל שהמסך גדול יותר כך עולה מחירו של הרכיב הזה. - בממשק מגע, גודל המסך משפיע גם על החוויה שלך כמשתמש: כי צריך למתוח את היד יותר רחוק כדי להגיע לכפתור מסויים.- לא תמיד אנו רוצים / יכולים לגעת במסך עצמו: למשל בזמן בישול או בניתוח. או שהמסך לא נגיש כלל.
 • - לא נוח מבחינה פיזית לשבת ליד המחשב ולגעת במסך. שכשהמרפק באוויר, לא ירחק הזמן עד שתרגישו כאב בשרירים. למעשה, לכל מפרק יש סף מתיחה משלו, וכשהוא מגיע אליו, זה מתחיל לכאוב (רמז: לכל אדם יש סף מתיחה שונה, אז אל תגיעו לספים האלה). המעצב לטכנולוגיה הזו צריך להבין קצת בארגונומיה ואנטומיה. זו אחת הסיבות שהטכנולוגיה הזו מנוצלת מאד עבור תחום הפיזיותרפיה.
 • אז הנה איך שאנחנו התמודדנו עם הסוגיה הארגונומית. - כשהאייטמים של תפריט מסודרים בשורה, היד צריכה לנוע בקו ישר. אבל למעשה האברים נעים בקשתיות. לכן סידרנו אותם בקשת.- לעשות כפתורים גדולים (כמו בmobile). שלא נסתיר עם היד את קו המבט למסך ושלא נסתיר את הכפתור עצמו. - במקום סמן עכבר הצגנו למשתמש את היד שלו, כמו מראה. גילינו שזה פידבק הרבה יותר ברור עבור המשתמש לגבי איפה הוא נמצא כל הזמן.- לרמז על הדרך שבה מפעילים את הכפתור (affordance) 
 • חלק בלתי נפרד מעיצוב חוויה הוא היכולת לנתח ולחזות התנהגות של המשתמש שלך.לדעת בדיוק איזה רגשות יופעלו אצל המשתמש שלך ובאיזה רגע בזמן השימוש. כל זאת במטרה למנוע תחושות לא טובות: תסכול, מבוכה, הפתעה (כשזה לא במשחק...). היכולת לחזות התנהגות של המשתמש מסייעת לנו ליצור ממשק טבעי יותר. מה זה טבעי? זה כשהמערכת נמצאת תמיד צעד אחד לפני המשתמש, כך שהוא מרגיש שמבינים אותו. התנועות הטבעיות שהוא עושה או רוצה לעשות יפעילו את המערכת בצורה שלה הוא מצפה. דוגמא: Smart Cursor - כשאדם עובד יש הרבה צורות ליד שלו. אצבע מורמת, שתי אצבעות, רמת המתיחות באצבע וכו'. אנחנו כתבנו פטנט על היכולת להבין איזה חלק ביד שלך הוא החלק הפעיל מבחינת המשתמש.
 • אתם מוזמנים לקרוא כתבות נוספות בנושאים האלה באתר של עומק או לחפש אותי כאן ולבוא לראות בעצמכם אין זה עובד.
 • Gestures Within Reach

  1. 1. Gestures within reachShachar OzOmek interactive
  2. 2. --
  3. 3. ProductivityComfortable and easy useStability and robust
  4. 4. cursorNaturalUserI nterface
  5. 5. Shachar OzOmek interactiveshachar@omekinteractive.com

  ×