Successfully reported this slideshow.

Brain com

649 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Brain com

 1. 1. BrainCom – systém pro vzdělávání Revoluční systém vzdělávání využívající nejnovější poznatky v oblasti ovlivnění mozkových vln pomocí počítačem řízené hypnózy, sugesce a halucinace. Podpora praktické výuky. Urychlení procesu učení. Zlepšení soustředění. Zvýšení úrovně znalostí. Výuka téměr reálnou hrou.
 2. 2. BrainCom - historie Základy pro ovlivnění mozkových vln byly položeny již v roce 1975, kdy Dr. José Delgada prováděl pokusy, při kterých dokázal ovlivnit nejen nálady pokusných subjektů, ale i vnímání barev a dalších vjemů. Na začátku bylo nutné přímé spojení s lidským tělem pomocí implantátů, ale díky výzkumu pro armádní účely bylo možné spojení s nervovým systémem natolik zjednodušit, že postačuje indukční přenos za pomoci elektromagnetických vln.
 3. 3. BrainCom – zařízení a jeho použití Základem zařízení je řídící server s ovládacím programem, zajišťujícím přenos požadovaných nakonfigurovaných dat do jednotlivých sedáků, které již obsahují pouze aplikační software, starající se o kontrolu vstupu do hypnotického stavu, přenosu dat a následné kontroly a vyvedení z hypnotického stavu. Nízká HW náročnost na periferie pro jednotlivé subjekty. Možnost napojení vpodstatě neomezeného počtu sedáků. Nezávislost jednotlivých sedáků v případě poruchy serveru.
 4. 4. BrainCom – nasazení v praxi Doporučení pro praktické použití: Pro jednoho obsluhujícího a server maximálně 20 subjektů. Maximálně pět sezení za 24 hodin po dobu tří dnů. Tři stupně interakce: Pozorovatel – bez možnosti zasáhnout do děje či zážitku. Účastník – přímo v dění, ale bez možnosti interakce. Plná interakce – ovlivnění dění, využití všech smyslů. Ovládání a nastavení: Obsluhujícím - individuálně anebo pro všechny společně. Účastníkem – například výběr povolání, kurzu apod. Základní funkcí systému je výuka a získávání zážitků pomocí zprostředkovaných vjemů, které jsou zpracovány mozkem tak, jako kdyby se jednalo o reálné prožitky.
 5. 5. BrainCom – moduly - poznávání Na základě dostupných historických informací byl sestaven program o Karlově mostu. Pozadí stavby historické památky. Poznávání historických řemesel. Interaktivní: kameník, sochař, vozka a zedník. Prohlídka stavby Karlova mostu Návštěva unikátního ostrova, bez zásahu do křehké rovnováhy tohoto biotopu. Poznávání fauny a flory, denní a noční režim. Negativní vliv člověka na prostředí ostrova. Ochrana druhů a boj proti pytlákům (18+). Madagaskar – unikátní biotop
 6. 6. BrainCom – moduly - výuka Zvládnutí základů jazyka pro komunikaci v běžném rozhovoru a psaní textu hiraganou a katakanou. Následuje možnost specializace v pokračování výuky tohoto exotického jazyka. Získání certifikátu v jednom z oborů. Japonština Zaměření na ruční výrobu obuvi, doplňků pro jezdectví, pouzder, opasků a brašen. Základy pro zvládnutí řemesla. Inteznivní kurz pro žáky od 13ti let. V přípravě rozšiřující kurz s certifikací. Sedlářství - zapomenutá řemesla
 7. 7. BrainCom – moduly – pro život Pro urychlení přípravy na hodiny tělesné výchovy, ale i praxi byl sestaven výukový program zahrnující základy těchto her: Fotbal, americký fotbal, baseball. Basketbal, volejbal, házená. Základy pravidel míčových her Základní znalost ropravních značek a pravidel silničního provozu. Ovládání dvou a čtyřstopých vozidel (dle věku studentů). Chování vozidel na silnici v různých situacích. Vliv různých druhů drog na řízení vozidla. Prožitek dopravní nehody motorového vozidla. Dopravní hřiště, řízení vozidel
 8. 8. BrainCom – nejen vzdělávání BrainCom je systém, který umožňuje nejen vzdělávání, ale pod příslušným dohledem také možnost odstranění některých negativních jevů (například šikana), či lehčích poruch soustředění a některých vlastností. Tyto funkce systému BrainCom jsou přístupné pouze pod dohledem určených osob, tak aby nedošlo ke zneužití. Formou vsugerovaného zážitku je možné: Vyvolat negativní pocit pro určitou situaci. Omezit poruchy soustředění pomocí pozitivního pocitu.
 9. 9. BrainCom Děkuji Vám za Vaší pozornost. Vypracovala: Helena J. Skuhrovcová 2. ročník - Vychovatelství

×