Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Göğüs büyütme (Meme Büyütme ) Ameliyatı

15,828 views

Published on

Göğüs büyütme ameliyatı - Meme büyütme operasyonu ile ilgili genel bilgiler.

Published in: Health & Medicine
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Göğüs büyütme (Meme Büyütme ) Ameliyatı

 1. 1. GÖĞÜS BÜYÜTME- MEME BÜYÜTME
 2. 2. Göğüs büyütme – Meme büyütme Meme büyütme – göğüs büyütme denince, aynı anda hem silikon protezle memenin büyütülmesi, hem de daha az sarkık ve daha genç görünen bir meme ortaya çıkarmak akla gelir. Normalden daha geniş ve gevşek olan deri ve meme dokusunun çıkarılarak meme dokusundan derinin sıkılaştırılması bu işlemin temelini oluşturur.
 3. 3. Meme büyütme nedir? Göğüs büyütme operasyonu çok güçlü artıları olmasına karşın iyi uygulanmadığı takdirde birkaç eksisi de oluşabilmektedir. En büyük artısı, sadece birkaç saat süren ameliyatla, memenin orijinal haline ve hatta eskisinden de daha iyi bir duruma getirilebilmesidir.
 4. 4. Meme büyütme nasıl yapılır? Meme büyütme yöntemleri günümüzde iki temel başlık altında toplanabilmektedir. Silikon protezler ile meme büyütme yapılabildiği gibi kişinin kendi dokularından yağ dokuları alınarak meme büyütmenin sağlanması mümkün olabilmektedir. Ancak bu yöntemlerden kişilerin vücut yapısına uygun olan silikonların seçilerek büyütülmesi daha populer ve yapılması daha kolay daha hızlı bir şekilde sonuç veren yöntemlerin başında gelmektedir.
 5. 5. Meme protezi nereye yerleştirilir? Meme protezleri meme kasının altına, meme kasının zarının altına(zar altı) ya da meme kasının üzerine yerleştirilebilir. • KAS ÜSTÜ: Meme dokusu altına ve göğüs kası (pektoralis majör) üzerine • FASYA (ZAR) ALTI: Meme dokusunun altında ve kasın hemen üzerinde bulunan zar altına (pektoral fasya). Bu durumda yine göğüs kası üzerinde olur. • KAS ALTI: Tüm dokular yani; meme dokusu, zar (pektoralis majör fasyası) ve pektoralis majör kası arkasına. (“Subpektoral”ya da “dual plane” olarak da tanınmaktadır.)
 6. 6. Kadınların meme büyütme ameliyatı yaptırma nedenleri: ■ Küçük meme boyutu ■ Kilo kaybı, hamilelik sonrası ya da yaşın ilerlemesiyle azalan meme hacmi ■ Asimetri
 7. 7. Meme büyütme için en uygun adaylar ■ 18 yaşında ve üzerindeyseniz ■ Göğüsleriniz ideal vücut algınızla ve estetik hedeflerinizle uyuşmuyorsa ■ Yetersiz hacim, dolgunluk ve sıkılık, yetersiz genel görünüm ■ Bariz simetrik bozukluğa sahipseniz estetik meme büyütme işlemi için iyi bir aday olabilirsiniz. Fiziksel ve ruh sağlığı yerinde olmak ve beklentilerinde gerçekçi olmak da meme büyütme operasyonu için önemli ön koşullardır.
 8. 8. Ameliyatı Öncesi ve Planlama Ameliyat öncesinde yapılacak 3D vectra özel fotoğraflama cihazı ile 3 boyutlu olarak ameliyat sonrasındaki görüntünüzü simülasyonda görebilirsiniz. Böylece hayalinizde canlandırmak yerine görsel olarak ameliyat sonrası durum hakkında fikir sahibi olma ve kara verme şansına sahip olursunuz.
 9. 9. Ameliyata Hazırlanma Yeme, içme, sigara kullanımı, kaçınılması gereken belli vitaminler ve ilaçlarla ilgili genel bilgiler verilmek suretiyle ameliyata nasıl hazırlanacağınıza dair talimatlar alacaksınız. Önemli ölçüde sigara içen kişilerde ameliyat riski artar. Meme sağlığınızdan emin olmak ve ileride yapılacak mukayeselere dayanak olması için meme röntgeni çekilebilir.
 10. 10. Ameliyat Günü Ameliyat gününde aksi söylenmediği takdirde gece yarısından itibaren ağızdan bir şey almamanız gerekir. Üzerinize uygun, geniş, düğmeli ya da önden fermuarlı rahat kıyafetler giymelisiniz. Ameliyat Sonrası Ameliyattan sonra, 24 saat içinde yorucu olmayan normal günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. Fiziksel olmayan, örneğin ağır kaldırmayı gerektirmeyen bir mesleğiniz varsa birkaç gün içinde işinize dönebilirsiniz.

×