Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Recyklace vody

28 views

Published on

Recyklace vody - Aquarex WATERPROFIT

Published in: Services
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Recyklace vody

 1. 1. Recyklace vody Mgr. Miroslav Maňásek ředitel společnosti QC FORUM 2018 – Pardubice 1. 11. 2018
 2. 2. 70% světové odpadní vody je vypouštěno bez dostatečné úpravy 64% světové populace nemá pitnou vodu v dostatečné kvalitě a množství V 21. století...
 3. 3. Problém s vodou je globální
 4. 4. Voda v ČR jako cenný zdroj? Cena vody mezi léty 1989 a 2018 vzrostla více než čtyřicetinásobně – bez ohledu na to, že spotřeba vody mezi stejným obdobím klesla na polovinu. Bude zcela jistě zdražovat i do budoucna.
 5. 5. Voda v krajině
 6. 6. Dopady nedostatku vody
 7. 7. Proč recyklovat v ČR? - Méně vody v recipientech (problém s množstvím čerpané a vypouštěné vody) - Obecně větší sucho – říkají klimatologové - Změna klimatických poměrů (středomořské klima) – říkají klimatologové - Zdražování poplatků za odběr povrchové a podzemní vody (porostou více) - Regulace odebíraného množství (problém pro velkoodběratele) - Zpřísňování limitů na vypouštění odpadních vod (v budoucnu přísnější)
 8. 8. Lineární způsob hospodaření s vodou
 9. 9. Lineární hospodaření - Průtokový systém – načerpáte -> spotřebujete -> vypustíte (zaplatíte) - V případě větších odběrů je to neekonomické - Je to nešetrné k životnímu prostředí a v nesouladu s trvale udržitelným rozvojem - Jste mnohem více ohroženi suchem a nedostatkem vody - Hrozí vám regulace odebíraného množství v období sucha - Celkově to neprospívá vašemu PR (nemáte se čím pochlubit)
 10. 10. Kruhové hospodaření aneb Recyklace
 11. 11. Kruhové hospodaření aneb Recyklace - Šetrné hospodaření s vodou – načerpáte -> využijete -> zachytíte -> znovu využijete -> vypustíte výrazně méně - V případě větších odběrů je to ekonomické s rychlou návratností investice - Je to šetrné k životnímu prostředí a v souladu s trvale udržitelným rozvojem - Nejste ohroženi suchem a nedostatkem vody - Skvělé pro vaše PR (máte se čím pochlubit) - Patříte k zodpovědným společnostem tvořícím lepší svět pro všechny
 12. 12. Membránové technologie – cesta k úspěchu
 13. 13. Dva přístupy - MLD vs ZLD
 14. 14. Příklad MLD systému 1. Ultrafiltrace 2. Ionex 3. Nanofiltrace 4. Reverzní osmóza – I. 6. Reverzní osmóza – II.
 15. 15. Příklad - od MLD k ZLD systému
 16. 16. ZLD systém v praxi
 17. 17. MLD je téměř vždy ekonomicky i ekologicky rozumnějším řešením ZLD je velmi energeticky náročné, vždy velmi drahé a ne vždy má kýžený ekologicky pozitivní dopad MLD vs ZLD v praxi V ČR prozatím není žádná instalace ZLD systému V ČR se pomalu, ale jistě, objevují náznaky MLD systémů (sami jsme jich několik navrhli a zrealizovali)
 18. 18. Recyklovat vodu lze již dnes • Potřebné technologie jsou dnes běžně dostupné • Odpad = zdroj • Běžně lze dosáhnout recyklace v rozmezí 70 - 90% • Největší problém je myšlení („voda je samozřejmost, nemusíme ji řešit“) • Myslete na vodu už dnes
 19. 19. Přínosy recyklace • Ekonomika a ekologie – značný dopad • Zlepšení kvality, životnosti, spolehlivosti (pokud máte vodní hospodářství ”v bavlnce“) • V souladu s trvale udržitelným rozvojem • Odpovědný přístup dobrého hospodáře • Zařadíte se mezi špičkové společnosti udávající směr a trendy • Můžete se tím pochlubit (pozitivní PR)
 20. 20. Recyklujte s námi Děkuji za pozornost Mgr. Miroslav Maňásek ředitel společnosti +420 608 323 115 miroslav.manasek@aquarex.cz
 21. 21. www.aquarex.cz

×