Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

FLORYA LEOPARD KOMBİ ŞERVİSİ_0212 472 72 23_0541 872 72 23

431 views

Published on

FLORYA LEOPARD KOMBİ ŞERVİSİ_0212 472 72 23_0541 872 72 23FLORYA LEOPARD KOMBİ ŞERVİSİ_0212 472 72 23_0541 872 72 23

Published in: Technology
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

FLORYA LEOPARD KOMBİ ŞERVİSİ_0212 472 72 23_0541 872 72 23

 1. 1. KOMBİ KULLANIMI HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L.
 2. 2. GECELERİ KOMBİ KULLANIMI Binanın dış hacminin soğumaması için,geceleri en düşük seviyede ısıtmak yeterliolacaktır. Çünkü eğer geceleri düşük birderecede çalıştırmazsak kombimizi, kullanımsaatlerinde kombiyi çalıştırdığımızda binabloğunun ısınması oldukça zaman alır. Veenerji tüketimi büyük oranda artar. Tavsiyeedilen 50 derecedir. 50 derecenin altındadoğalgaz kullanımında bacalarda yoğuşmaolup ve baca konjeksiyonuna zarar verir. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L.
 3. 3. Kombi sabaha kadar yakmasında birsakınca yok. Yalnız evde sürekli kombiyakılıp ısınamıyorlarsa, yapılan sistemleilgili bir hata vardır. Bu hata daradyatörlerinin eksik olması olabilir yadaKombinin yeterli derecede ısıtmıyor olmasıolabilir. Devir daim pompasının basıncınınve veriminin düşmesi olabilir. Bu açıdanteknik servisin gelip kontrol etmesigerekmektedir. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L.
 4. 4. KOMBİYİ AÇIP KAPAMAK Kombiyi kısa süre için kapatıp tekrar açmakdaha fazla yakıt harcar. Harcamasının sebebi kombinin yanmasıylabelli bir konfor ortamına ulaşırız evin içerisi 60dereceye ulaştıktan sonra Kombiyi kapattığımızzaman tekrar 60 dereceye ulaşmamız için dahafazla yakıt sarfiyatı gerekmektedir.Bundan dolayı da belli oranlarda kapatmadankullanırsak, düşük seviyelerde, o zaman fazlayakıt harcaması olmayacaktır. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L.
 5. 5. ENERJİ TASARRUFUİhtiyaç kadar enerji ürettiğiniz takdirde en az enerjikaçamağına sebep olursunuz. Isı yalıtımı uygulamaları ilebu durum mümkün olabilir. Isı yalıtımı yakıt parasındantasarruf demektir. Uygun yalıtım ile aşağıdaki oranlardaenerji tasarrufu sağlanabilir. Çatı izolasyonu…………….:% 20 Dış duvar izolasyonu ……...:%15 Pencere kapı izolasyonu……:%15 Sızdırmazlık önlemleri……..:%10Konutların enerji giderleri, ısıtma, sıcak su, aydınlatma,pişirme, çamaşır vs. tüketimleridir. Enerjide tasarruf en azenerjiden en çok fayda temini ile mümkün olur. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L.
 6. 6. Evlerimizde ısıtma sıcaklığı 22 derece yerine 20derece olduğunda bu durum daha sağlıklıdır vegiderleri %12 daha ucuzlatıcıdır. 20 derece derutubetlendirilmiş evlerin %50 pratik konfor etkisi23 derece olmaktadır. En az enerji ile sağlanankonfor şartlarının arzulanan pratik konforsınırlarına kolayca erişmesi aşağıdaki bireyselönlemlerle mümkündür. Kışın en soğuk günlerinde evin iç sıcaklığı en çok20 derece konfor sıcaklığına ayarlayınız.Odalarda, masa, sandalye ve yataklarınızı dışduvarlardan uzak tutulmalıdır. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L.
 7. 7. Güney cephesi pencereden gündüzleri güneşgirmesini sağlayınız. Geceleri bu pencereleripanjur, perde ve rüzgârlık ile kapatılmalıdır.Geceleri uyurken kalın örtünerek oda sıcaklığını16 derece ila 18 derece’ye düşürülmedir.Gece gündüz ısıtılan evin havasının kurumasınıengellemek için radyatörün üzerine su dolu kaplarkullanabilirsiniz. %50 %55 rutubetlendiriniz. 18derece ısıtılınan bir odanın rutubetlendirilmesi ilehissedeceğiniz pratik konfor sıcaklığı 20 derece‘nin üstünde olacaktır. Nemli hava sıcaklığı dahaiyi tutacak, buharlaşma azalacağından vücudunuzdaha az ısı kaybedecektir. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L.
 8. 8. Güneş alan pencerelerinizi temiz tutmalısınız.Güneşin pasif ısıtması sağlanmalıdır. Pencereönlerinde yeşil bitki bulundurulmalıdır.Radyatörlerin üstlerini ve önlerini kapatmayınız.Radyatörlerin arkalarını tecrit ediniz.Perdelerinizin radyatörünüzü kapatmasına maniolunuz.Kullanmadığınız ev bölümlerinin ( oda, kiler, antreve merdiven ) radyatörleri ve kapıları kapalıtutulmalıdır. HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L.
 9. 9. SON İLGİNİZE VE SABRINIZA TEŞEKKÜRLER... HASAN EROL BAĞCILAR E.M.L.

×