Apartamente per shitje ne Vlore. Vlora Apartments for Sale

1,855 views

Published on

Apartamente per shitje ne Vlore. Vlora Apartments for Sale

Published in: Real Estate
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,855
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1,446
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Apartamente per shitje ne Vlore. Vlora Apartments for Sale

 1. 1. 1 Rezidenca VloraSunset Porta per te Investuar ne Shqiperi……… Vlora Sunset www.Albania-Estate.com ©
 2. 2. 2 Rezidenca VloraSunset Pse Shqiperia?  25% ritje ne cmimet e pronave ne Tirane dhe Vlore ne 5 vitet e fundit  22% ritje ne Turizem  20% ritje ne numrin e pasagjereve qe udhetojne nga Aeroporti i Tiranes  Udhetime ditore direkte te British Airways, Lufthansa, Austrian, Alitalia  700 mill Euro investuar ne projekte te ndryshme ne infrastrukture  Anetar ne NATO qe nga viti 2009  Anetar ne EU ne vitin 2014  422 mil Euro nga fondet e EU  10% takse te ardhurash  Jo taksa per pronat  Kosto të ulët jetese  Mundësi për financim kredi  Turizëm të fortë lokal që nënkupton kërkesë për qiradhënie. www.Albania-Estate.com ©
 3. 3. 3 Rezidenca VloraSunset Natyra dhe ekologjia shqiptare krijon mundësi për zhvillimin e turizmit bregdetar, atij malor, turizmit aventuroz,etj.  Një vend shumë i këndshëm me karakter individual dhe bukuri natyrore, Shqipëria shtrihet përgjatë detit Jon dhe Adriatik. Me mbi 180 ditë me diell në vit Shqipëria është një përzierje interesante e kulturës dhe natyrës, maja malore dhe plazhet e shkreta, bukurinë dhe qytete me shumë jetë.  E karakterizuar nga plazhet e bukura me rërë të artë, vargjet malore dhe pamje mahnitëse, Shqipëria paraqet një mjedis të paprishur dhe të pacënuar. Deri tani Shqiperia ka qenë një sekret i përbashkët vetëm në mesin e pushuesve kureshtar dhe aventureskë. Kjo po ndryshon. Restorante që sigurojnë ushqim të cilësisë më të lartë, bukuri të mrekullueshme natyrore në bollëk, klimë e shkëlqyer, histori interesante, njerëz miqësorë dhe mikpritës – kjo është Shqipëria!  Shqipëria ka një sipërfaqe prej 28.748 km2. Ajo është e pozicionuar në pjesën jug perëndimore të gadishullit Ballkanit dhe kufizohet në veri me Malin e Zi, në veri- lindje me Kosovën, në lindje me Maqedoninë dhe në jug e jug -lindje me Greqinë. Në perëndim vendi laget nga ujërat e deteteve Adriatik dhe Jon. Shqipëria ndahet në katër zona fiziko - gjeografike (Alpet e Shqipërisë, Krahina Malore Qëndrore, Krahina Malore Jugore dhe Ultësira Perëndimore).  Kështu pra me një akses të shpejtë dhe të përshtatshëm, dhe tërheqëse si një parajsë unike e Mesdheut, Shqipëria ofron potencial i pashembullt qoftë si një shtëpi me mënyrë jetese në diell dhe/ose një mundësi për rritjen e investimeve, me qira ose rishitje. www.Albania-Estate.com ©
 4. 4. 4 Rezidenca VloraSunset Klimë e shkëlqyer gjatë gjithë vitit me temperatura që variojnë nga 22-30 gradë duke krijuar kështu potencial të mirë për qeradhënie.  Shqipëria si shkak i pozitës së saj gjeografike, klimës, bukurive natyrore dhe trashëgimisë së pasur historike e kulturore ofron një potencial të rëndësishme për zhvillimin e industrisë së turizmit. Klima e butë dhe e favorshme bën që vendi të jetë destinacion turistik gjatë 12 muajve të vitit. Gjatë viteve të fundit turizmi shqiptar po jeton një ngritje të vazhdueshme duke u përqendruar në ofrimin e produkteve të ndryshme turistike si turizmi i " diellit dhe detit", " turizmi kulturor" etj.  Turizmi bregdetar është kryesisht i zhvilluar në qytetet e Durrësit, Vlorës, Sarandës dhe Divjakës. Gjatë stinës së verës më shumë se 200.000 turistë frekuentojnë ujërat e detit Adriatik të Durrësit dhe Vlorës, të cilat ofrojnë edhe shërbime hotelerie dhe qendra argëtimi të ndryshme. Durrësi është një destinacion interesant edhe për turizmin historik.  Qyteti bukur i Sarandës është një qendër e rëndësishme turistike jo vetëm për plazhet por edhe për pasuritë e mëdha kulturore e historike. Saranda vizitohet nga shumë turistë ndërkombëtarë, një pjesë e mirë e të cilëve hyjnë nga ishulli grek i Korfuzit.  Turizmi malor është i përqendruar kryesisht në pjesën Jug- Lindore dhe Veriore të Shqipërisë. Fshati i Voskopojës ndodhet 21 km larg qytetit të Korçës, me ajër të pastër dhe ujë kurativ. Pika të tjera janë Alpet e Shqipërisë në veri të vendit (Thethi, Vermoshi, Valbona etj). www.Albania-Estate.com ©
 5. 5. 5 Rezidenca VloraSunset Vlora–Porta e Shqiperise ne Evrope Vlora është një qytet në Duke qenë një nyje e rrugëve Turistët vijnë jo vetëm nga zona Shqipërinë jugore. Vlora është tokësore e detare, i njohur për të ndyshme të Shqipërisë, por qyteti i dyte më i madh portual verën, ullinjtë e kripën, u bë porti edhe shqiptarë të Kosovës e pas Durrësit, me një popullsi kryesor i Ilirisë pas rënies së Maqedonisë. Të shumtë janë afërsisht 124.000 (2006). Apolonisë e Orikumit. Në mesjetë edhe turistët e huaj të nxitur Ndodhet ne jugperëndim te fatet e qytetit lidhen me kështjellën nga fama e bregdetit shqiptarë si Shqipërisë, në Detin Adriatik e Kaninës. Më 1081 u pushtua nga dhe nga sekretet e fundit për të dhe ështe qendra e Rrethit të normanet, më 1205 nga Venediku, zbuluar në Europë. Hotelet Vlorës. Qytet i lashtë dhe një pastaj kaloi në sundimin e kanë një arkitekturë nga portet kryesore te Hohënshtaufëve gjermanë dhe më funksionale, nuk janë me shumë Shqipërisë. Ndodhet ne 1272 u përfshi në mbretërinë e kate, por ndërtimi i tyre të lejon jugperëndim te vendit, buzë Arbërisë. Vlora ishte kryeqyteti i të shijosh pamjen fantastike të Adriatikut. Në lashtësi njihej parë i Shqipërisë së pavarur. Me 28 detit, oborret e tyre janë te me emrin Aulona. Gjurmët më nëntor 1912 këtu Kuvendi rrethuara me pemët të hershme i takojnë shek. VI Kombetar shpall Pavarësinë dhe karakteristike të zonave dhe p.e.s. Në shek. IV rrethohet me formoi qeverinë me Ismail disa prej tyre edhe për pishinat. mure guri të latuar. Qemalin në krye. www.Albania-Estate.com ©
 6. 6. 6 Rezidenca VloraSunset ........prezanton Vlora Sunset  Kompleksi rezidencial ndodhet ne zonen e “Ujit te ftohte” Vlore, nje nga perlat e bregdetit Shqipetar. Ne te tre anet e tij (veri-lindje-jug) eshte i rrethuar nga kodra te gjelberuara te cilat e distancojne kompleksin nga ndertimet e tjera. Ky kompleks shtrihet ne nje koder te gjelbert dhe ne pjesen perendimore ka pamje ballore me detin.  Pozicioni i kompleksit mundeson akses te drejteperdrejte me detin dhe plazhin privat qe ndodhet aty. Perendimi i diellit mbi det, eshte nje nga gjerat me te vecanta qe mund te shijohet nga Rezidenca, prej nga mori edhe emrin. Lartesia e terrenit natyror krijon kushte te posatshme per te shijuar pejsazhin e mrekullueshem te gjirit te Vlores (Karaburun, Sazan, Zvernec). Kompleksi eshte i rrethuar, ka rruge te brendshme, hapesira te gjelbra dhe parking per automjetet. Gjithashtu mirembajtja dhe pastrimi i hapesirave te perbashketa eshte i administruar, duke krijuar nje oaz qetesie, shplodhes, pastertie dhe sigurie per banoret.  Sherbimet e ofruara jane te shumta. Pishina ndodhet ne pjesen e pasme te hotelit dhe ka nje gjatesi prej 20m. Eshte dizenjuar ne te njejtin nivel me barin ne tarracen e hotelit prej nga shikohet qarte bukuria e gjirit te Vlores. Palestra dhe qendra Spa jane ne dispozicion te banoreve. Gjithashtu ne rezidence gjendet dhe restoranti me kuzhine mesdhetare.  Hoteli eshte pjese e kompleksit rezidencial. Perbehet nga 27 dhoma luksoze, te projektuara ne menyre qe te gjitha dhomat veshtrojne mbi det. www.Albania-Estate.com ©
 7. 7. 7 Rezidenca VloraSunset  Kompleksi eshte i perbere nga 8 objekte rezidenciale, hotel dhe hapesira te tjera.  Te shtrira ne nje siperfaqe prej me shume se 14.000m², te sistemuara dhe te organizuara me trotuare, rruge te brendshme, hapesira te gjelberta dhe parkim nentokesor.  Cdo objekt ka pamje perendimore gjirin e Vlores.  Rezidenca perbehet nga 150 apartamente te permasave te ndryshme per te permbushur cdo kerkese.  Pishine me uje te embel, ne kuoten e tarraces se hotelit.  Fitnes & SPA  Restorant me kuzhine mesdhetare dhe ushqime tradicionale te zones.  Bar ne tarracen e hotelit me pamje mbi det.  Minimarket per gjerat utilitare.  Sherbim sigurie 24 ore.  Pastrim dhe kujdesje e ambienteve te perbashketa dhe hapesirave te gjelbra.  Kend lojrash per femije.  Parkime nentokesore  Distanca me Aeroportin Nene Tereza eshte rreth: 135 km.  Distanca me Portin e trageteve Vlore: 3 km.  Distanca me Portin e Jahteve Orikum: 12 km.  Distanca me Qendren e Qytetit te Vlores: 5 km. www.Albania-Estate.com ©
 8. 8. 8 Rezidenca VloraSunset Karakteristikat Kryesore:  Rezidenca perbehet nga nje llojshmeri apartamentesh si 1+1, 2+1, 3+1, duplekse, etj.  Te gjitha apartamentet kane pamje direkte mbi det..  Dhomat e ndenjes ne apartamente, jane te pajisura me vetrata te medha nga ku veshtrohet pamja e mrekullueshme te gjirit te Vlores dhe perendimin e diellit.  Apartamentet jane komode dhe te ndertuara me cilesi te larte.  Ballkonet dhe llozha kane hapesire te bollshem.  Apartamentet kane ventilim terthor i cili krijon korent ajri dhe freski gjates stines se veres.  Tualetet jane me ndricim natyral dhe ajrim te drejtperdrejte.  Te gjitha objektet jane te termoizoluara sipas standartit te B.E-se  Taracat jane me termo dhe hidroizolim sipas standartit te B.E.  Vetratat e perdorura jane termoizoluese dhe dopio xham.  Impianti i ngrohje/ftohjes i pozicionuar qe ne projekt.  Instalimet hidraulike jane bere me materiale sipas standarteve te B.E-se  Shkarkimet e ujerave te zeza sipas normave te B.E-se  Te gjitha materialet elektrike nga kompani e njohur europiane. www.Albania-Estate.com ©
 9. 9. 9 Rezidenca VloraSunset Qytet i Mrekullueshem, Investim i Mrekullueshem  Dyert e brendshme dhe te jashtme jane prodhime Italian te cilesise se pare.  Ne te gjitha apartamentet pllakat dhe paisjet hidrosanitare e perdorura jane prodhim italian te cilesise se pare.  Hapesirat e jashtme si rruge, trotuare, disiplinim i ujerave te shiut, landscape etj. jane trajtuar me kujdes.  Garazhe nentoksore dhe parkim i siguruar per cdo apartament. Skedula e Pageses*  Me nenshkrimin e rezervimit – Reservimi / Cmimi I agjencise 2000 EUR  Me nenshkrimin e kontrates 80% I pagohet ndertuesit  Me nenshkrimin e kontrates - 700 EUR paguhen per sherbimet legale  Me perfundimin e apartamentit 15% I pagohen ndertuesit  Me marrjen e hipotekes – 5% I pagohen ndertuesit * Skedula e Pageses ishte e sakte ne kohen e krijimit te broshures. Kjo mund te ndryshoje ne varesi te kohes se perfundimit te blerjes. www.Albania-Estate.com ©
 10. 10. 10 Rezidenca VloraSunset Per me shume informacion ju lutem na kontaktoni si me poshte: USA and Canada Sam Dardha - Executive Director Cell: +1 414 852 5513 Email: info@albania-estate.com Albania Ilir Dardha - Albania Director Email: ilir@albania-estate.com www.Albania-Estate.com ©

×