Apartamente per shitje ne Sarande. Saranda Sunset Residence

122 views

Published on

Apartamente per shitje ne Sarande. Saranda Sunset Residence

Published in: Real Estate
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
122
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Apartamente per shitje ne Sarande. Saranda Sunset Residence

 1. 1. 1 SarandaSunsetResidencePorta per te Investuar ne Shqiperi………RezidencaSaranda Sunsetwww.Albania-Estate.com©
 2. 2. 2 SarandaSunsetResidencePse Shqiperia? 25% ritje ne cmimet e pronave ne Tirane dheVlore ne 5 vitet e fundit 22% ritje ne Turizem 20% ritje ne numrin e pasagjereve qe udhetojnenga Aeroporti i Tiranes Udhetime ditore direkte te British Airways,Lufthansa, Austrian, Alitalia 700 mill Euro investuar ne projekte tendryshme ne infrastrukture Anetar ne NATO qe nga viti 2009 Anetar ne EU ne vitin 2014 422 mil Euro nga fondet e EU 10% takse te ardhurash Jo taksa per pronat Kosto të ulët jetese Mundësi për financim kredi Turizëm të fortë lokal që nënkupton kërkesëpër qiradhënie.www.Albania-Estate.com©
 3. 3. 3 SarandaSunsetResidenceNatyra dhe ekologjia shqiptare krijon mundësipër zhvillimin e turizmit bregdetar, atij malor,turizmit aventuroz,etj. Një vend shumë i këndshëm me karakter individual dhe bukuri natyrore, Shqipëria shtrihetpërgjatë detit Jon dhe Adriatik.Me mbi 180 ditë me diell në vit Shqipëria është një përzierje interesante e kulturës dhe natyrës, majamalore dhe plazhet e shkreta, bukurinë dhe qytete me shumë jetë. E karakterizuar nga plazhet e bukura me rërë të artë, vargjet malore dhe pamje mahnitëse,Shqipëria paraqet një mjedis të paprishur dhe të pacënuar. Deri tani Shqiperia ka qenë një sekret ipërbashkët vetëm në mesin e pushuesve kureshtar dhe aventureskë. Kjo po ndryshon. Restorante qësigurojnë ushqim të cilësisë më të lartë, bukuri të mrekullueshme natyrore në bollëk, klimë e shkëlqyer,histori interesante, njerëz miqësorë dhe mikpritës – kjo është Shqipëria! Shqipëria ka një sipërfaqe prej 28.748 km2. Ajo është e pozicionuar në pjesën jugperëndimore të gadishullit Ballkanit dhe kufizohet në veri me Malin e Zi, në veri- lindje me Kosovën,në lindje me Maqedoninë dhe në jug e jug -lindje me Greqinë. Në perëndim vendi laget nga ujërat edeteteve Adriatik dhe Jon. Shqipëria ndahet në katër zona fiziko - gjeografike (Alpet e Shqipërisë,Krahina Malore Qëndrore, Krahina Malore Jugore dhe Ultësira Perëndimore). Kështu pra me një akses të shpejtë dhe të përshtatshëm, dhe tërheqëse si një parajsë unike eMesdheut, Shqipëria ofron potencial i pashembullt qoftë si një shtëpi me mënyrë jetese në diell dhe/osenjë mundësi për rritjen e investimeve, me qira ose rishitje.www.Albania-Estate.com©
 4. 4. 4 SarandaSunsetResidenceKlimë e shkëlqyer gjatë gjithë vitit metemperatura që variojnë nga 22-30 gradë dukekrijuar kështu potencial të mirë për qeradhënie. Shqipëria si shkak i pozitës së saj gjeografike, klimës, bukurive natyrore dhe trashëgimisë sëpasur historike e kulturore ofron një potencial të rëndësishme për zhvillimin e industrisë së turizmit.Klima e butë dhe e favorshme bën që vendi të jetë destinacion turistik gjatë 12 muajve të vitit. Gjatëviteve të fundit turizmi shqiptar po jeton një ngritje të vazhdueshme duke u përqendruar në ofrimin eprodukteve të ndryshme turistike si turizmi i " diellit dhe detit", " turizmi kulturor" etj. Turizmi bregdetar është kryesisht i zhvilluar në qytetet e Durrësit, Vlorës, Sarandës dheDivjakës. Gjatë stinës së verës më shumë se 200.000 turistë frekuentojnë ujërat e detit Adriatik tëDurrësit dhe Vlorës, të cilat ofrojnë edhe shërbime hotelerie dhe qendra argëtimi të ndryshme. Durrësiështë një destinacion interesant edhe për turizmin historik. Qyteti bukur i Sarandës është një qendër e rëndësishme turistike jo vetëm për plazhet poredhe për pasuritë e mëdha kulturore e historike. Saranda vizitohet nga shumë turistë ndërkombëtarë,një pjesë e mirë e të cilëve hyjnë nga ishulli grek i Korfuzit. Turizmi malor është i përqendruar kryesisht në pjesën Jug- Lindore dhe Veriore të Shqipërisë.Fshati i Voskopojës ndodhet 21 km larg qytetit të Korçës, me ajër të pastër dhe ujë kurativ. Pika të tjerajanë Alpet e Shqipërisë në veri të vendit (Thethi, Vermoshi, Valbona etj).www.Albania-Estate.com©
 5. 5. 5 SarandaSunsetResidenceSaranda–Plazhi i Endrave TuajaSaranda sa moderne aq dhe elashtësisë ruan në gjirin e vetthesare e identitete të një kulture eqytetërimi të lashtë. Fillimet e jetësdhe gjurmët e para të vendbanimitdatojnë shek.II-të p.k. Per here tepare ne burimet shkruara qytetipermendet ne shekullin e dytepara Krishtit me emrin Angjizmos.Ciceroni, oratori i famshemromak, qe kishte ne rrethinat eButrintit mikun e tij me te afert,Popon Atikun, kaloi andej duke ukthyer nga Butrinti per ne Rome.Në periudhat e mëvonshme, emri iqytetit Onhezmos, lidhet meemrin e njeere te favorshme për detarët qefrynte nga juglindja ne gjirin eketij qyteti. Turizmi arkeologjikvleresohet shume dhe perveçsinagoges ne qytet, Kalase seLekuresit, Butrintit, keshillohet tevizitohen edhe qyteti antik iFiniqit, manastiri i Mesopotamiseetj. Me varke ke mundesine qe tevizitosh bregdetin duke berekeshtu nje udhetim edhe ne gjirine Kakomese dhe Krorezes.Lundrimi mund te nise nga porti.Ne Ksamil eshte ndertuar edheshetitorja anes bregut qe eshtevetem per kalimtaret, duke idhene nje plus me shume qytetit.Syri i kalter eshte nje nga pikatidentifikuese kur permendvajtjen ne Sarande. Largesia ekesaj pike nga Saranda eshte 25minuta dhe per te vajtur atjemund te shfrytezohen gjithashtuautobuset e linjave interurbane.Uji i ftohte dhe hijet e pemeve,kaltersia qe ofrohet ne kete pike,ben qe nje njeri ta perjetoje vertetkuptimin e fjales "pushues".Kalaja e Lekuresit eshte nje tjetervend per te mos u anashkaluar. Egjendur ne hyrje te qytetit teSarandes, ajo mund te cilesohetedhe si nje nga pikat me te lartate tij.www.Albania-Estate.com©
 6. 6. 6 SarandaSunsetResidence........prezantonSaranda Sunset 2 minuta larg plazhit. me kemb 20 minuta larg qendres se qytetit. me kembe 15 minuta larg shetitores me kembe Distanca nga porti- 5 minuta. 1.5 orë nga Aeroporti in Korfuzit 30 min me anije nga Korfuzi 20 minuta nga fshati bregdetar Ksamili Butrinti i famshëm arkeologjik është vetëm 20 min ngaSaranda Butrinti qe tani eshte pjese e UNESCO-s ndodhet vetëm16 kilometra larg. 5 minuta nga Kalaja e Lekursit rekomandohet per tuvizituar, duke ofruar nje pamje te rrale te qytetit dhegjirit te Sarandes. Rruges për në Gjirokastër ne rekomandojmë të vizitoniSyri e Kaltër. Fshatrat ne bregdet tashme jane te lidhura direkt medetin. 30 minuta nga Plazhi në Lukovë dhe Ksamil 1 orë nga fshati bregdetar Qeparo 2 orë nga fshati bregdetar Dhërmi 1 orë nga Gjirokastrawww.Albania-Estate.com©
 7. 7. 7 SarandaSunsetResidencePershkrimi Teknik i Rezidences Saranda Sunset: Ajer te kondicionuar ne apartament Dritaret duralumin, me grila dhe me rrjetekunder insekteve. Muret e jashtme me termoizoli Dyert e brendshme dhe mobiljet druri. Shkallet e brendshme jane granit-cilesia epare. Kangjella alumini. Pllaka gress. Apartamentet e mobiluara jane te patinuara. Me hipoteke Ngrohje qendrore, telefon Cdo kat eshte me Pamje pa pengesapërgjithmonë. Ashensor ne residence. Kompleksi residencial i vendosur ne vije tepare Pamje fantastike te Korfuzit. Te gjitha dhomat kane te instaluar ajer tekondicionuar (ajer te ngrohte dhe te ftohte)dhe sistem ngrohje uji me panel diellor. 50 metra larg me detin Afer Kampit te Punetorevewww.Albania-Estate.com©
 8. 8. 8 SarandaSunsetResidencewww.Albania-Estate.com©
 9. 9. 9 SarandaSunsetResidenceSkedula e Pageses* Me nenshkrimin e rezervimit – Reservimi / Cmimi I agjencise 2000 EUR Me nenshkrimin e kontrates 80% I pagohet ndertuesit Me nenshkrimin e kontrates - 700 EUR paguhen per sherbimet legale Me perfundimin e apartamentit 15% I pagohen ndertuesit Me marrjen e hipotekes – 5% I pagohen ndertuesit* Skedula e Pageses ishte e sakte ne kohen e krijimit te broshures. Kjo mund te ndryshoje ne varesi te kohes se perfundimit te blerjes.Per me shume informacion julutem na kontaktoni si meposhte:Toll Free: 1-888-414-4536USA and CanadaSam Dardha - Executive DirectorCell: +1-414-852-5513Email: info@albania-estate.comAlbaniaIlir Dardha - Albania DirectorEmail: ilir@albania-estate.comwww.Albania-Estate.com©

×