Apartamente per shitje ne Dhermi. Shiten vila ne Dhermi

689 views

Published on

Apartamente per shitje ne Dhermi. Shiten vila ne Dhermi, shiten apartamente ne Dhermi

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
689
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
16
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Apartamente per shitje ne Dhermi. Shiten vila ne Dhermi

  1. 1. 1 Rezidenca Dhermi Havana Porta per te Investuar ne Shqiperi……… Dhermi Havana www.Albania-Estate.com ©
  2. 2. 2 Rezidenca Dhermi Havana Pse Shqiperia?  25% ritje ne cmimet e pronave ne Tirane dhe Vlore ne 5 vitet e fundit  22% ritje ne Turizem  20% ritje ne numrin e pasagjereve qe udhetojne nga Aeroporti i Tiranes  Udhetime ditore direkte te British Airways, Lufthansa, Austrian, Alitalia  700 mill Euro investuar ne projekte te ndryshme ne infrastrukture  Anetar ne NATO qe nga viti 2009  Anetar ne EU ne vitin 2014  422 mil Euro nga fondet e EU  10% takse te ardhurash  Jo taksa per pronat  Kosto të ulët jetese  Mundësi për financim kredi  Turizëm të fortë lokal që nënkupton kërkesë për qiradhënie. www.Albania-Estate.com ©
  3. 3. 3 Rezidenca Dhermi Havana Natyra dhe ekologjia shqiptare krijon mundësi për zhvillimin e turizmit bregdetar, atij malor, turizmit aventuroz,etj.  Një vend shumë i këndshëm me karakter individual dhe bukuri natyrore, Shqipëria shtrihet përgjatë detit Jon dhe Adriatik. Me mbi 180 ditë me diell në vit Shqipëria është një përzierje interesante e kulturës dhe natyrës, maja malore dhe plazhet e shkreta, bukurinë dhe qytete me shumë jetë.  E karakterizuar nga plazhet e bukura me rërë të artë, vargjet malore dhe pamje mahnitëse, Shqipëria paraqet një mjedis të paprishur dhe të pacënuar. Deri tani Shqiperia ka qenë një sekret i përbashkët vetëm në mesin e pushuesve kureshtar dhe aventureskë. Kjo po ndryshon. Restorante që sigurojnë ushqim të cilësisë më të lartë, bukuri të mrekullueshme natyrore në bollëk, klimë e shkëlqyer, histori interesante, njerëz miqësorë dhe mikpritës – kjo është Shqipëria!  Shqipëria ka një sipërfaqe prej 28.748 km2. Ajo është e pozicionuar në pjesën jug perëndimore të gadishullit Ballkanit dhe kufizohet në veri me Malin e Zi, në veri- lindje me Kosovën, në lindje me Maqedoninë dhe në jug e jug -lindje me Greqinë. Në perëndim vendi laget nga ujërat e deteteve Adriatik dhe Jon. Shqipëria ndahet në katër zona fiziko - gjeografike (Alpet e Shqipërisë, Krahina Malore Qëndrore, Krahina Malore Jugore dhe Ultësira Perëndimore).  Kështu pra me një akses të shpejtë dhe të përshtatshëm, dhe tërheqëse si një parajsë unike e Mesdheut, Shqipëria ofron potencial i pashembullt qoftë si një shtëpi me mënyrë jetese në diell dhe/ose një mundësi për rritjen e investimeve, me qira ose rishitje. www.Albania-Estate.com ©
  4. 4. 4 Rezidenca Dhermi Havana Klimë e shkëlqyer gjatë gjithë vitit me temperatura që variojnë nga 22-30 gradë duke krijuar kështu potencial të mirë për qeradhënie.  Shqipëria si shkak i pozitës së saj gjeografike, klimës, bukurive natyrore dhe trashëgimisë së pasur historike e kulturore ofron një potencial të rëndësishme për zhvillimin e industrisë së turizmit. Klima e butë dhe e favorshme bën që vendi të jetë destinacion turistik gjatë 12 muajve të vitit. Gjatë viteve të fundit turizmi shqiptar po jeton një ngritje të vazhdueshme duke u përqendruar në ofrimin e produkteve të ndryshme turistike si turizmi i " diellit dhe detit", " turizmi kulturor" etj.  Turizmi bregdetar është kryesisht i zhvilluar në qytetet e Durrësit, Vlorës, Sarandës dhe Divjakës. Gjatë stinës së verës më shumë se 200.000 turistë frekuentojnë ujërat e detit Adriatik të Durrësit dhe Vlorës, të cilat ofrojnë edhe shërbime hotelerie dhe qendra argëtimi të ndryshme. Durrësi është një destinacion interesant edhe për turizmin historik.  Qyteti bukur i Sarandës është një qendër e rëndësishme turistike jo vetëm për plazhet por edhe për pasuritë e mëdha kulturore e historike. Saranda vizitohet nga shumë turistë ndërkombëtarë, një pjesë e mirë e të cilëve hyjnë nga ishulli grek i Korfuzit.  Turizmi malor është i përqendruar kryesisht në pjesën Jug- Lindore dhe Veriore të Shqipërisë. Fshati i Voskopojës ndodhet 21 km larg qytetit të Korçës, me ajër të pastër dhe ujë kurativ. Pika të tjera janë Alpet e Shqipërisë në veri të vendit (Thethi, Vermoshi, Valbona etj). www.Albania-Estate.com ©
  5. 5. 5 Rezidenca Dhermi Havana Vlora–Porta e Shqiperise ne Evrope Vlora është një qytet në Duke qenë një nyje e rrugëve Turistët vijnë jo vetëm nga zona Shqipërinë jugore. Vlora është tokësore e detare, i njohur për të ndyshme të Shqipërisë, por qyteti i dyte më i madh portual verën, ullinjtë e kripën, u bë porti edhe shqiptarë të Kosovës e pas Durrësit, me një popullsi kryesor i Ilirisë pas rënies së Maqedonisë. Të shumtë janë afërsisht 124.000 (2006). Apolonisë e Orikumit. Në mesjetë edhe turistët e huaj të nxitur Ndodhet ne jugperëndim te fatet e qytetit lidhen me kështjellën nga fama e bregdetit shqiptarë si Shqipërisë, në Detin Adriatik e Kaninës. Më 1081 u pushtua nga dhe nga sekretet e fundit për të dhe ështe qendra e Rrethit të normanet, më 1205 nga Venediku, zbuluar në Europë. Hotelet Vlorës. Qytet i lashtë dhe një pastaj kaloi në sundimin e kanë një arkitekturë nga portet kryesore te Hohënshtaufëve gjermanë dhe më funksionale, nuk janë me shumë Shqipërisë. Ndodhet ne 1272 u përfshi në mbretërinë e kate, por ndërtimi i tyre të lejon jugperëndim te vendit, buzë Arbërisë. Vlora ishte kryeqyteti i të shijosh pamjen fantastike të Adriatikut. Në lashtësi njihej parë i Shqipërisë së pavarur. Me 28 detit, oborret e tyre janë te me emrin Aulona. Gjurmët më nëntor 1912 këtu Kuvendi rrethuara me pemët të hershme i takojnë shek. VI Kombetar shpall Pavarësinë dhe karakteristike të zonave dhe p.e.s. Në shek. IV rrethohet me formoi qeverinë me Ismail disa prej tyre edhe për pishinat. mure guri të latuar. Qemalin në krye. www.Albania-Estate.com ©
  6. 6. 6 Rezidenca Dhermi Havana ........prezanton Dhermi Havana Rezidenca "Havana Beach View" përbëhet nga dy ndërtesa të ndara me pamje mahnitese te detit Jon. Materialet e ndërtimit të përdorura do të jetë pjesërisht prej guri, suva grafiato dhe shtresa druri në tarracë. Peizazhi përreth do të organizohet në mënyrë sistematike për të krijuar shtigje shtruar guri me mure dhe hapësirave të gjelbra që krijojnë mundësinë për një shëtitje relaksuese apo një zonë piktoreske per pushim. Kompleksi i vilave të reja është e vendosur 300 metra nga bregdeti i Dhermiut dhe ka një pamje spektakolare të plazhit Dhermi. Vila janë të ndara nga njëra-tjetra dhe mund të organizohet si dy apartamente të veçanta, një në çdo kat, ose si një e tërë. Çdo vilë ka mjaft hapësirë dhe një oborr privat. I gjithe Kompleksi do të organizohet me pemë dekorative dhe lule. Kompleksi eshte ndërtuar me materiale të ndërtimit me të mira në treg. Apartamentet e ofruara janë, 1 +1 dhe 2 +1 shoqëruar me rrugë private dhe tarraca me shumë hapësirë. Apartamentet kane guzhinen per gatim dhe ngrënie, dhoma gjumi te bollshme dhe banjo me dritare që ofrojnë dritë natyrore dhe ajri i freskët. Apartamentet jane projektuar për të pare në det nga dritaret për të dhënë mundësinë për të shijuar një pamje të mrekullueshme panoramike. Rezidenca është e vendosur në fshatin e Dhërmiut, Bashkia e Himarës në një toke prej 3200 m2. www.Albania-Estate.com ©
  7. 7. 7 Rezidenca Dhermi Havana Reth Dhermi Havana Karakteristikat Kryesore:  Madhësia e Apartamenteve - 65 m2  Vetëm 300 metra në distancë të drejtë nga bregdeti i Dhermiut.  Të gjitha apartamentet janë të orientuara në drejtim të detit.  Rruge me trotuar duke shkuar direkt në plazhin e Dhermiut.  Ndërtimi me me cilësi ne të gjithë zonën.  Muret e jashtme me termoizolim.  Sistemi i TV satelitore instaluar për çdo apartament.  Shumica e modeleve të fundit të materialeve elektrike të importuar nga Italia.  Plumbings dhe banjo edhe me materiale të importuara italiane.  Banjë me kaldaja për ujë të nxehtë.  Dyert e brendshme me ngjyrë të bardhë - Made në Itali  Dritare dopio xham me gaz dhe profilet termike  Shumica e modeleve të fundit të pllakave të importuara nga Italia.  Parket Made në Gjermani - markë Terhurne.  Tenda druri për apartamente në katin e dytë dhe të tretë.  Pemë dekorative në kopsht  Sistemi i bërë posaçërisht për ujitjen e kopshtit.  Rrugët e brendshme shtruar me pllaka guri.  Parkim me hapësirë në dispozicion për të gjithë banorët. Skedula e Pageses*  Me nenshkrimin e rezervimit – Reservimi / Cmimi I agjencise 2000 EUR  Me nenshkrimin e kontrates 80% I pagohet ndertuesit  Me nenshkrimin e kontrates - 700 EUR paguhen per sherbimet legale  Me perfundimin e apartamentit 15% I pagohen ndertuesit  Me marrjen e hipotekes – 5% I pagohen ndertuesit * Skedula e Pageses ishte e sakte ne kohen e krijimit te broshures. Kjo mund te ndryshoje ne varesi te kohes se perfundimit te blerjes. www.Albania-Estate.com ©
  8. 8. 8 Rezidenca Dhermi Havana Per me shume informacion ju lutem na kontaktoni si me poshte: USA and Canada Sam Dardha - Executive Director Cell: +1 414 852 5513 Email: info@albania-estate.com Albania Ilir Dardha - Albania Director Email: ilir@albania-estate.com www.Albania-Estate.com ©

×