Individuality a interakcia              Fungujúci software   Procesy a nástroje             ...
12 agilných princípov  Našou najväčšou prioritou je  uspokojiť zákazníka pomocou   Funkčný softvér je primárnou  ...
12 agilných princípov         Vítame meniace sa požiadavky aj         neskôr počas vývoja.       ...
12 agilných princípov                               Tvorte projekty pre motivovaných ľudí. ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Agile Manifesto (slovensky)

1,595 views

Published on

Published in: Business
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Agile Manifesto (slovensky)

 1. 1. Individuality a interakcia Fungujúci software Procesy a nástroje Podrobná dokumentácia Agile Manifesto www.agilemanifesto.org Spolupráca zákazníka Reakcia na zmeny Kontrakt Sledovanie plánu
 2. 2. 12 agilných princípov Našou najväčšou prioritou je uspokojiť zákazníka pomocou Funkčný softvér je primárnou skorého a kontinuálneho mierou napredovania. dodávania hodnotného softvéru. Dodávať funkčný softvér často, Neustála pozornosť k technickej každý týždeň až mesiac, excelentnosti a dobrému dizajnu s preferovaním kratšieho času. zlepšuje agilitu.
 3. 3. 12 agilných princípov Vítame meniace sa požiadavky aj neskôr počas vývoja. Agilné procesy podnecujú zmenu stať sa konkurenčnou výhodou zákazníka. Obchodníci a vývojári musia spolupracovať dennodenne počas celého projektu. Jednoduchosť – umenie maximalizovať množstvo nedokončenej práce – je základom.
 4. 4. 12 agilných princípov Tvorte projekty pre motivovaných ľudí. Najúčinnejšou a najefektívnejšou metódou šírenia informácií v tíme je Dajte im potrebné, podporte ich potreby a osobný rozhovor. verte im, že svoju prácu dokončia. Agilné procesy propagujú udržateľný vývoj. Najlepšia architektúra, požiadavky a dizajn sa vynárajú zo samoorganizovaného tímu. Sponzori, vývojári a užívatelia by mali byť schopní udržať tempo donekonečna. Tím v pravidelných intervaloch reflektuje ako byť viac efektívnym. Potom adekvátne prispôsobí svoje chovanie.

×