Презентація

1,482 views

Published on

Published in: Education
1 Comment
3 Likes
Statistics
Notes
No Downloads
Views
Total views
1,482
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
95
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
1
Likes
3
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Презентація

 1. 1. Березень, 2013 р. Педагогічна рада «Педагогічна майстерність вчителя. Формування професійних якостей педагога в умовах розвитку сучасного навчального закладу»
 2. 2. Мета: активізувати творчий потенціал кожного молодого та досвідченого педагога. вчити діяти та спілкуватися, стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень. Завдання: допомогти педагогу знайти вихід із будь – якої ситуації, яка може скластися, створити і підкріпити імідж успішного спеціаліста; розвивати вміння короткої само презентації; сприяти формуванню позитивної самооцінки й усвідомленню унікальності особистості кожної людини.
 3. 3. Педагогічна майстерність – це професійне вміння оптимізувати всі види навчально-виховної діяльності, спрямувати їх на всебічний розвиток та удосконалення особистості, що забезпечує високу організацію педагогічного процесу.
 4. 4. Педагогічна техніка культура спілкування вчителя з учнями; саморегуляція технічної діяльності (самоконтроль, витримка), управління внутрішнім самопочуттям; оволодіння увагою аудиторії; виразний показ почуттів і відношень (міміка, пантоміміка, зовнішній вигляд педагога); володіння мовою (голос, дихання, дикція, грамотність, інтонаційна гнучкість, емоційна виразність, тощо).
 5. 5. Педагогічне спілкування - це професійне спілкування вчителів та учнів піл час занять або поза ними, спрямована на створення сприятливого психологічного клімату, яке має такі функції, пізнання особистості і обмін інформацією, організація діяльності, обмін ролями, співпереживання, самоствердження. Д. Карнегі '' Як завойовувати друзів і впливати на людей", А. Іствуд "Я Вас слухаю"
 6. 6. Компоненти творчого самопочуття вчителя: зібраність; усвідомлення задуму цілей і завдань, які впливають на волю, розум і почуття, стаючи збуджувачем його творчості; усвідомлення задуму цілей і завдань впливають на волю, розум і почуття викладача, стаючи збуджувачем його творчості: уявлення вчителем усіх учнів і кожного ніби "зсередини", здатність контролювати себе, здійснювати самоаналіз.
 7. 7. Положення педагогічної майстерності: • не можна вдосконалити свою педагогічну майстерність, не займаючись постійно вивченням власної методики, і навпаки, не можна вивчати методику, не ставити шляхи її вдосконалення, • не можна вдосконалити свою майстерність, не використовуючи досвід своїх колег, • вивчення своєї методики і методики колег можливо лише при практичній діяльності, • по-справжньому можна вивчити методику свого колеги, лише допомагаючи йому, • не можна вдосконалити педагогічну майстерність з орієнтацією на "чорний ящик", • вдосконалення і самовдосконалення вчителя не має меж.
 8. 8. Вправа «Колесо життя» 1. духовна (пасивна, активна) 2. інтелектуальна (самовдоволений, допитливий) 3. емоційна (нестійка, стійка) 4. соціальна (самотня, комунікабельна) 5. професійна (незадоволена, задоволена) 6. особистісна (незріла, самодостатня) 7. психологічна (не адаптивна, адаптивна) 8. фізична (нездорова, здорова)
 9. 9. Портфоліо як засіб представлення власної педагогічної діяльності Творчий педагог здатний: - самостійно опанувати нові знання, способи, прийоми; - переосмислити власну діяльність в світлі нових пізнань; - розробити нові методи, прийоми, форми, засоби або модифікувати їх; - ефективно використовувати передовий досвід; - знаходити оригінальні рішення нестандартних проблем; - змінювати стратегію і тактику залежно від конкретної ситуації; - аналізувати і оцінювати поточні і кінцеві результати процесу; - створювати нові програми і технології навчання, виховання і розвитку дітей.
 10. 10. Портфоліо педагогічного працівника - це спосіб фіксації, накопичення матеріалів, що демонструють рівень професіоналізму педагога і уміння вирішувати завдання своєї професійної діяльності. Портфоліо педагога показує рівень його підготовленості і рівень активності в навчальних та позанавчальних видах його діяльності. Мета створення портфоліо: 1) продемонструвати найбільш значимі результати практичної діяльності для оцінки своєї професійної компетенції, такі як реалізовані проекти, участі в олімпіадах і конкурсах, проведені педагогом дослідження. 2) альтернативна форма оцінки професіоналізму і результативності його роботи при проведенні атестації на відповідність заявленій кваліфікаційній категорії.
 11. 11. Вправа «Модель спілкування педагогів з дітьми» • Учитель “Я – сама” (головний ініціатор учнівського процесу, але знищує всі форми учнівської ініціативи). • Учитель ”Китайська стіна” (виставляє дистанцію між собою і учнями, головне завдання – повідомити, а не навчити). • Учитель “Тетерук” (чує тільки себе, не налаштований на учнів). • Учитель “Ангел” (не нервує, не критикує, встановлює з усіма дружні стосунки). • Учитель “Шоу–мен ”(урок нагадує спектакль, а результати мінімальні). • Учитель “Тиран” (Я – цар і Бог). • Учитель “Товариш” (переважають дружні стосунки, але спілкування втрачає діловий контекст і набуває особистісного характеру). • Учитель “Робот” (діє на основі надуманого алгоритму, не звертаючи увагу на обставини, що потребують змін при спілкуванні. Наприклад, не підемо на перерву, якщо не виконаємо вправу). • Учитель “Гамлет” (характеризується постійними сумнівами, не має чіткої позиції, захищається чужим авторитетом) • Учитель “Локатор” (спрямовує роботу на одну групу дітей – сильних, слабких або обдарованих).
 12. 12. Нехай життя дарує щастя й долю, Душевну щедрість, доброту й любов. Терпіння, працьовитість, силу й волю, Поступливість і злагоду в усьому.

×