Prodea - HANA İLE GERÇEK ZAMANI YAKALA - SAP Forum 2013

376 views

Published on

İş süreçlerinizi sıfıra yakın gecikme ile yönetin görünülürlüğü en üst düzeye çıkarın ve karar alma süreçlerinizde daha iyi bilgilendirmiş olun. Zaman kaybetmeyin, gerçek zamanı yakalayın.

Published in: Technology
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Prodea - HANA İLE GERÇEK ZAMANI YAKALA - SAP Forum 2013

 1. 1. SAP FORUM İSTANBUL Gelecek Bugün Konuşmacı Adı : Zekeriya ŞİRİN Firma Adı : Prodea Bilgi Teknolojileri HANA İLE GERÇEK ZAMANI YAKALA
 2. 2. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 2 Gündem Günümüz Veri Kaynakları Gerçek Zamanlı Veri İhtiyacı HANA’nın Sağladığı Kolaylıklar  Hız  Çeviklik  Tüm veriler  Bakış açısı  Uygulamalar  Bulut entegrasyonu  Yenilik  Kolaylık  Değer  Seçenek HANA ve Gerçek Zaman ile Analiz
 3. 3. Günümüz Veri Kaynakları
 4. 4. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 4 Günümüz Veri Kaynakları CRM Data Karlılık Analizi GPS Talep Planlama Hız Hacim İşlemler Fırsatlar ServisÇağrısı Müşteri Satış Siparişleri Envanter Emails Tweet Planlama Koşullar Mobil AnlıkMesajlaşma
 5. 5. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 5 SAP HANA ile Çözümler Büyük veri hacimini azlatmak için maliyet etkili yönetim Güncel ve hazır bilgi ??? Çığır açan In-Memory inovasyonu 300x kat hızlı analiz ??? İşlemsel veriye anlık erişim Skala Hız Esneklik Her soruya anlık cevaplar
 6. 6. Gerçek Zamanlı Veri İhtiyacı
 7. 7. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 7 SAP HANA SAP HANA Studio Real-Time Data Replication SAP HANA™ SAP Uygulamaları SAP olmayan veri kaynakları SAP HANA Database Calculation Engine Row & Column In-Memory SAP BusinessObjects Data Integrator SAP Information Composer SAP BusinessObjects BI Çözümleri Diğer Uygulamalar In-Memory software + hardware Veri Modelleme ve Veri Yönetimi Gerçek zamanlı veri replikasyonu Veri replikasyonu, SAP Business Suite, SAP NetWeaver Business Warehouse (SAP NetWeaver BW) ve non-SAP sistemlerden yapılabilir.
 8. 8. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 8 Gelecek HANA ile... Operational Warehouses Marts Dimensional Semantic Information Oracle DB2 SQL Other BW TeraData Netezza Mart Mart Mart OLAP OLAP IQ Universe ?Queries Ad-Hoc Dashboard E T L D A T A Q U A L I T Y Applications Reports OLAP Mart Mart Mart OLAP Mart HANA Oracle/DB2/SQL/Other BW/Netezza/Teradata/IQ HANA
 9. 9. HANA’nın Sağladığı Kolaylıklar
 10. 10. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 10 Hız tedarikçi milyon kayıt terabayt veri 0,04 saniye her yerde, her zaman ve her türlü cihazda HANA ile saniyede hazır 3600 kat hızlı SAP HANA gerçek zamanlı bir arama yatırımıdır. Yeni uygulama yapısı ile gerçek zamanlı olarak büyük müşteri verilerini işlemeyi sağlar. Bir hızlı tüketim ürünleri firmasının yapmış olduğu analize göre SAP HANA gerçek zamanlı olarak tüm satış noktalarında segmentasyon, envanter yönetimi ve planlamayı düşünme hızında gerçekleştirmiştir.
 11. 11. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 11 Çeviklik SAP HANA işlemsel çevikliği mümkün kılar.  Birden fazla kaynaktan anlık veri aktarımı sağlar. Böylece günümüz işlemlerinde finansal, operasyonel ve stratejik hedeflerin dengelenmesini sağlar.  Müşteri duyarlılığını ve promosyonlara etkinliğini hızlıca analiz eder. Hedef müşterilerin gerçek zamanlı olarak değerlendirilmesini sağlar.  Kısa dönemdeki arz talep dalgalanmasının ve son taleplerin etkisini analiz eder. Optimum çalışma için revize planlama yapılır.  Satış noktalarındaki ve kanallardaki verileri işleyerek envanter yönetimini verimli hale getirir. Günlük taleplerin ve değişimlerin kolay yönetilmesini sağlar.
 12. 12. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 12 Tüm Veriler İşlenmiş veya işlenmemiş tüm verilerin yönetimini sağlar.  Her türlü iç veya dış kaynaktan gelen işlenmiş veya işlenmemiş verilerin SAP HANA ile entegre bir şekilde bir araya getirilmesini sağlar.
 13. 13. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 13 Bakış Açısı Öngörülebilir ve kompleks analizeler için yeni bir bakış açısı  Her türlü soruya önceden tasarlanmış sorgular veya işlenmiş veri ihtiyacı olmadan erişim sağlar.  Yeni sorgulama ile hızlı bir şekilde yanıt alma ve rekabet için iş süreçlerinizi ve modellerinizi yeni sonuçlara göre değiştirmeyi sağlar.  Sonuç doğrulama ve similasyon gibi özellikleriyle interaktif analiz yapma imkanı sağlar. Her türlü soruda Hızlı cevap alıp Planlamak için
 14. 14. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 14 Uygulamalar Şirketler için gerçek zamanlı uygulamaların ve analitiklerin kullanımı • SAP HANA ile anlık karlılık analizi alınması ve değerlendirilmesini sağlar. • Esnek bakış açısı ile iş gücü hesaplama ile iş gücü optimizasyonu sağlar. • Büyük hacimli müşteri datasını analiz etme ve segmente etme işlemini sağlar.
 15. 15. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 15 Bulut Entegrasyonu • Gerçek zamanlı olarak enterasyon, işlem ve planlama ile tek bir platformdan sonuç alma • İş ihtiyaçlarının ölçeklendirmesine göre güncel ve yeni uygulamalar için hızlı dağıtım sağlar. • Veri güvenliği ve denetim standartları ile tüm bulut çözümlerde güvenliği sağlar.
 16. 16. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 16 Yenilik İş geliştirme için temel platform SAP HANA •SAP HANA kolay olan kurulumu, entegrasyonu ve geri dönüşüm özelllikleriyle iş süreçlerinizi esneklikle analiz etmenizi sağlar. •Yeni veri depolama özelliği ile enerji tasarrufu sağlar ve devamlılığı artırır. •Gerçek zamanlı GPS verileriyle optimum rota bulunmasına yardımcı olarak tasarruf sağlar. •Teknoloji şirketleri SAP HANA ile kompleks veri analizini kolaylaştırarak geridönüşüm maliyetlerini azaltır.
 17. 17. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 17 Kolaylık •Kompleks dataların birleştirilmesi, indekslenmesi ve eşlenmesi gibi işlemleri azaltır. •Gerçek zamanlı değerlendirme için daha az kaynak harcanır.
 18. 18. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 18 Değer Başarılı iş sonuçları •SAP HANA’nın eşsiz yetenekleri ile işinizi optimize etmenizi sağlar. •Eş zamanlı raporlama ve analizler gelirinizi artırarak ve maliyeti azaltarak şirketinize gerçek zamanlı katkı sağlar. •Satış ve envanter verilerine göre kaynak planının optimum değerlerde tutulmasını sağlar. •Müşterilerin eğilimini daha başarılı ve hızlı bir şekilde değerlendirir. •Tahminleme ve planlamada harcamaları minimize ederek tedarik risklerini azaltır.
 19. 19. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 19 Seçenek İstediğin herhangi bir platform veya cihazdan anlık olarak verilere ulaşım •Seçtiğini herhangi bir yazılım üzerinde, tercih ettiğiniz donanım ile çalışabilirsiniz.
 20. 20. © 2013 SAP AG. All rights reserved. 20 HANA ve Gerçek Zamanlı Analiz
 21. 21. Teşekkürler! İletişim Bilgileri: Ad Soyad: Zekeriya Şirin Ünvan: SAP Teknoloji Danışmanı Adres: Kısıklı Cad. Başaran İş Merkezi ¾ Altunizade 34662 Üsküdar İstanbul Telefon Numarası: (216) 562 10 23

×