Beginners Guide to TikTok for Search - Rachel Pearson - We are Tilt __ Bright...
Scenariusz zajęcia otwartego z zakresu działalności plastycznej z grupą dzieci czteroletnich
1. Scenariusz zajęcia otwartego z zakresu działalności
plastycznej z grupą dzieci czteroletnich
Cel ogólny: Kształtowanie wrażliwości na barwę i formę
Cele operacyjne:
- utrwalenie nazw czterech podstawowych kolorów (czerwony, żółty, niebieski, zielony),
- doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej (ćwiczenia Dennisona),
- doskonalenie motoryki małej,
- kształtowanie i utrwalanie pozytywnych uczuć i emocji w stosunku do innych osób.
Metody:
- czynna- zadań stawianych do wykonania
- słowna- opis, instrukcja
- oglądowa- pokaz i obserwacja
Formy: praca z całą grupą, indywidualna praca dzieci
Środki dydaktyczne: koła w czterech kolorach (czerwonym, żółtym, niebieskim i zielonym),
kartki papieru dla każdego dziecka z narysowanym kształtem serca, małe serca z kartonika
dla każdego dziecka, masa solna.
przebieg zajęcia:
1. Zabawa dydaktyczna „Jaki to kolor?”- wyszukiwanie w sali odpowiednich kolorów.
2. Przypomnienie znanych kształtów: kwadrat, trójkąt, prostokąt, koło. Pokaz kształtu
serca. Nawiązanie do mowy gestami przez Indian.
3. Rozdanie kartek z konturami serca- rysowanie palcem po śladzie.
4. Ćwiczenia Dennisona- rysowanie w powietrzu serca rączkami, nóżkami zaczynając od
kropki w środku.
5. Próba odtworzenia kształtu serca na czystej kartce (na odwrocie kartki).
2. 6. Zajęcie główne – pokaz masy solnej, wyjaśnienie z czego jest wykonana, dodanie
czerwonej farby, wymieszanie, przydzielenie dzieciom kuleczek, rozdanie małych
kartonowych serc oraz opis słowny sposobu wykonania serc z masy solnej.
7. Indywidualna i samodzielna praca dzieci.
8. Zakończenie zajęcia, pochwalenie za wykonaną pracę i rozdanie kartonowych
serduszek dzieciom w nagrodę, pomoc dzieci w sprzątaniu miejsca pracy.