Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
MARMARA ÜNİVERSİTESİ
Marmara Üniversitesi, Türkiye’nin
bilimsel birikimine 127 yıllık
mazisi, 2900 civarında seçkin
öğreti...
Marmara Üniversitesi, 1982’den sonra yaşanan aradan
geçen tam 26 yıllık süreçte yeni birimlerin eklenmesi
suretiyle hızla ...
MARMARA ÜNİVERSİTESİNDE
ERASMUS PROGRAMI
 
Marmara Üniversitesi LLP/Erasmus Programına 2002
yılında “pilot üniversite” uyg...
2003-2004 akademik yılından 2009-20010 akademik yılına kadar
Üniversitemizin Erasmus Programı kapsamında yurtdışına gönder...
ESN MARMARA YÖNETİM YAPISI
BAŞKAN:YAVUZ KOZ
BAŞKAN
YARDIMCISI:SEDEF MATUR
ORGANİZATİON TEAM
OLA CHMIELAWSKA
ANIL ÇINAR
ALİ...
ESN MARMARA
2008 yılı Mart ayında kurulan ESN Marmara’nın
kökleri BuddyPoint’e dayanmaktadır. 9 kişilik bir
ekiple oluştur...
ESN Marmara olarak faaliyetlerimize, yani değişim öğrencileriyle
ilgilenmeye, onlar henüz ülkemize gelmeden başlıyoruz. Ön...
ESN MARMARA FAALİYETLERİMİZ
·        Oryantasyon Sunumu: Türkiye, İstanbul ve Üniversite Tanıtımı
·        Konsept Partile...
Konsept Partiler:Karaoke, Boatparty
Geziler: Kapadokya, Alanya, Çanakkale
TEŞEKKÜRLER
Esn marmara tanıtım
Esn marmara tanıtım
Esn marmara tanıtım
Esn marmara tanıtım
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Esn marmara tanıtım

307 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Esn marmara tanıtım

 1. 1. MARMARA ÜNİVERSİTESİ Marmara Üniversitesi, Türkiye’nin bilimsel birikimine 127 yıllık mazisi, 2900 civarında seçkin öğretim elemanı ve 51.000’e yaklaşan öğrenci sayısıyla ülkemizin, en büyük kenti olan İstanbul’dan katkıda bulunmaya çalışan önemli, Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından biridir. Dört dilde eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakülteleri’ni bünyesinde toplayan Marmara Üniversitesi, bu özelliği ile Türkiye’nin tek polyglod (çok dilli) Üniversitesi’dir.
 2. 2. Marmara Üniversitesi, 1982’den sonra yaşanan aradan geçen tam 26 yıllık süreçte yeni birimlerin eklenmesi suretiyle hızla büyümüş, çağdaş Üniversite kimliği içinde, 14 fakülte, 11 enstitü, 9 yüksekokul ve Rektörlüğe bağlı 2 Bölüm, 32 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile eğitim-öğretim ve araştırma görevlerini sürdürmektedir.
 3. 3. MARMARA ÜNİVERSİTESİNDE ERASMUS PROGRAMI   Marmara Üniversitesi LLP/Erasmus Programına 2002 yılında “pilot üniversite” uygulaması ile başlamıştır. Türkiye’nin , AB’ye aday ülke olarak Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarına "tam üye" statüsüyle 1 Nisan 2004 tarihinde ki katılımının ardından, Üniversitemiz Erasmus Programından yararlanabilmek için "Erasmus Üniversite Beyannamesi"ne  başvurmuştur. Avrupa Komisyonu tarafından değerlendirmeye tabi tutulan Üniversitemiz, Türkiye’den "Erasmus Üniversite Beyannamesi" almaya hak kazanan sayılı üniversiteler arasına girmiştir.
 4. 4. 2003-2004 akademik yılından 2009-20010 akademik yılına kadar Üniversitemizin Erasmus Programı kapsamında yurtdışına gönderdiği toplam öğrenci sayısı 1097’dir Üniversitemizin Erasmus Programında ki başarısı gelen öğrenci sayısından da anlaşılabilmektedir. Öğrenci hareketliliği kapsamında  2003-2004 akademik yılından 2009-20010 akademik yılına kadar üniversitemiz toplamda 839 Avrupalı öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın değişim istatistiklerine  yıllar itibariyle ayrı ayrı bakıldığında ise, her yıl  Marmara Üniversitesi’nin ; Avrupalı öğrencilerin eğitim almak için tercih ettikleri ilk üç Türk üniversitesi arasında olduğu göze çarpmaktadır. Marmara Üniversitesi, 2006 yılında Ülkemize gelip Türkçe dil kursu almak isteyen yabancı öğrencilere “Erasmus Yoğunlaştırılmış Dil Kursu (EILC)”  düzenleyerek, Avrupa Dil Ödülü’nün sahibi olmuştur.
 5. 5. ESN MARMARA YÖNETİM YAPISI BAŞKAN:YAVUZ KOZ BAŞKAN YARDIMCISI:SEDEF MATUR ORGANİZATİON TEAM OLA CHMIELAWSKA ANIL ÇINAR ALİ ÖNDER
 6. 6. ESN MARMARA 2008 yılı Mart ayında kurulan ESN Marmara’nın kökleri BuddyPoint’e dayanmaktadır. 9 kişilik bir ekiple oluşturulan Buddypoint, ESN statüsüne geçtikten sonra genişleyerek uluslarası bir nitelik kazanmış ve daha profesyonel işlere imza atmaya başlamıştır. Türkiye genelindeki diğer üye şubelerle ortaklaşa yaptığı aktiviteler sonucunda da kısa sürede hızla yol almıştır.  
 7. 7. ESN Marmara olarak faaliyetlerimize, yani değişim öğrencileriyle ilgilenmeye, onlar henüz ülkemize gelmeden başlıyoruz. Öncelikle ilgili yerlerden aldığımız bilgilerle onlara ulaşıp konaklama konusunda yardımcı oluyoruz. Türkiye’ye adım attıkları günden itibaren de kültürümüze ve sosyal hayata alışabilmeleri için çeşitli aktiviteler düzenliyoruz. Öncelikle hazırlamış olduğumuz oryantasyon programı ile ulaşımdan hukuki konulara kadar günlük hayat ve genel ihtiyaçları hakkında birçok konuda bilgilenmelerini sağlıyoruz. Daha sonrasında çeşitli faaliyetler ile hem girdikleri yeni ortama daha çabuk alışmalarını hemde ülkemizde geçirdikleri vakti daha eğlenceli kılarak Türkiye hakkında pozitif düşüncelerle ülkelerine dönmelerini sağlamaya çalışıyoruz .  
 8. 8. ESN MARMARA FAALİYETLERİMİZ ·        Oryantasyon Sunumu: Türkiye, İstanbul ve Üniversite Tanıtımı ·        Konsept Partiler: Karaoke, Boatparty ·        İstanbul Tanıtımı: Boğaz Turu, Tarihi Yarımada ·        Geziler: Kapadokya, Alanya, Çanakkale ·        Spor Turnuvaları: Bowling, Basketbol, Futbol
 9. 9. Konsept Partiler:Karaoke, Boatparty
 10. 10. Geziler: Kapadokya, Alanya, Çanakkale
 11. 11. TEŞEKKÜRLER

×