F2 m marketingthatsells2012_16x9 final v2

324 views

Published on

Reverzný aukčný systém na predaj reklamy !!!

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
324
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

F2 m marketingthatsells2012_16x9 final v2

 1. 1. Když budouvšichnišetřit, nikdonevyděláPetr Volny a Robert Slezák, Fast2Media
 2. 2. Quo Vadis?
 3. 3. Prečo všetci šetria?▪ Stagnačná fáza v kríze, prebieha hľadanie nových možností.▪ Neinvestujú pre nedostatok informácií.▪ Nedôvera k médiám a ich formám účinnosti.▪ Limitovaná ponuka médií lokálneho charakteru.▪ Nemajú skúsenosti s vyjednávaním a s cross-mediálnym nákupom médií.▪ Cenníkové ceny sú pre nich výrazne odstrašujúce.
 4. 4. Prečo nikto nezarába?▪ „Všetci šetria“, šetria na marketingových investíciách.▪ Netušia, že môžu využiť nové formy nákupu.▪ Nevedia, že ich dostupnosť je aj vo veľkých médiách.▪ Častokrát nevedia ako správne využiť potenciál médií.▪ Médiá vnímajú primárne veľkých zadávateľov.▪ Malých v spojitosti s akvizičným predajom nie je pre médiá efektívne pokrývať.
 5. 5. Fast2Media: riešenie pre médiá a inzerentov▪ URL: www.fast2media.sk▪ Systém na realizáciu rAukcií pre nákup mediálneho priestoru.▪ Zamerané najmä na SME segment inzerentov.▪ Nákup v crossmediálnom priestore.▪ Fast2Media má ambíciu: ▪ vytvoriť nový trh a sprístupniť reklamu v médiách masám, ▪ zrýchliť a stransparentniť nákup reklamy, ▪ odbremeniť inzerenta od vyjednávania, ▪ pomôcť médiám vyplniť menej atraktívne pozície v ich inventory.
 6. 6. Kto má cash, určuje pravidlá▪ Peniaze, položené na stole, tvoria garanciu solventnosti.▪ Fast2Media pracuje s „cash“.▪ Podmienkou realizácie rAukcie je zloženie 100% zálohy inzerentom.▪ Víťazné médium má istotu, že transakcia prebehne, prostriedky sú už vinkulované vo Fast2Media.▪ Inzerent má istotu, že médium dostane zaplatené až po zrealizovaní reklamy. Fast2Media je jeho „advokátom“ a poradcom.▪ Fast2Media zabezpečuje win – win situáciu pre inzerenta aj pre médium.
 7. 7. Klasická aukcia vs. rAukcia▪ Licituje sa cena. ▪ Cena je daná.▪ Presne definovaný rozsah plnenia. ▪ Rozsah plnenia je predmetom aukcie.▪ Kupujúci ide na hranicu svojich ▪ Médium ponúka voľné a horšie finančných možností. predajné kapacity.
 8. 8. Ako funguje Fast2Media▪ Inzerent a médium zaregistrujú svoje profily. Profily médií sa preverujú.▪ Inzerent nadefinuje parametre rAukcie (očakávania, aukčný deň, sumu a pod.)▪ Inzerent prevedie sumu do Fast2Media a rAukcia sa zverejní.▪ V aukčný deň v konkrétnom časovom slote prebieha rAukcia. Trvá 1 hodinu.▪ Média súťažia o sumu zvyšovaním počtu videní/počutí/kliknutí (resp. lepšieho CPT).▪ Po ukončení rAukcie majú médiá 1 hodinu na doplnenie špecifikácie bez úpravy CPT.▪ Inzerent vyberá víťaza. Víťaz nemusí byť nutne médium z najlepším CPT.▪ Fast2Media po zrealizovaní reklamy prevádza peniaze víťaznému médiu.
 9. 9. Reklama bude zverejnená pred špecializovanou reláciou pre rybárov. ponuka.pdf EEUR
 10. 10. Benefity Výhody pre médiá▪ Rýchlosť a dostupnosť • Oslovenie veľkého množstva najmä nových klientov dostupným reklamným priestorom.▪ Moderný nákup reklamy • Vyplnenie voľných kapacít inventory, ktoré▪ Transparentnosť a fair-play neboli predané alebo boli na poslednú chvíľu uvoľnené.▪ Poradenstvo▪ Znižovanie nákladov na komunikáciu Výhody pre inzerentov • Dostupnosť reklamy pre KAŽDÉHO.▪ Nákup bez poplatkov • Netreba vyjednávať v biznise, ktorý nie je doménou inzerenta.▪ rAukcia vyjednáva pre Vás • Rýchlosť dohody a exekutívy reklamy. • Garancia dôveryhodnosti aktívnych médií.
 11. 11. Štart▪ Fast2Media začala pilotnú prevádzku práve TERAZ.▪ Benefit pre účastníkov konferencie: ▪ Bezplatné polročné členstvo ▪ Promokód: MTS2012▪ Registrácia na www.fast2media.sk/registracia
 12. 12. Ďakujeme za pozornosť▪ Petr Volny, petr.volny@fast2media.sk▪ Robert Slezák, robert.slezak@fast2media.sk

×