PR POINT News, prosinec 2009

1,649 views

Published on

Novinky z agentury PR POINT. Case study oslavy 140. výročí pivovarů Staropramen, článek o sociálních médiích, reportáže z dalších našich projektů, střípky ze života agentury a přehled nových klientů (Penny Market, Škoda Auto, Coca-Cola a další).

Published in: Business, Travel
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,649
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
61
Actions
Shares
0
Downloads
7
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

PR POINT News, prosinec 2009

 1. 1. Sudy se valí na Prahu!
 2. 2. EDITORIAL Vážení příznivci, právě se vám dostává do rukou nové číslo prpointího newsletteru, abychom vás zase jednou řekli, co všechno je jinak. Tak tedy zaprvé jsme se v létě přestěhovali, naším novým útočištěm je historický dům U věnce na Malé straně v Prokopské ulici č.p. 8. Všechno je tu perfektní, prostředí je skutečně inspirující, jen s parkováním je to slabší. Už nás to stálo trochu peněz, ale za to místo to stojí:-) Během roku jsme také rozšířili síť partnerů, se kterými spolupracujeme, u kterých čerpáme know-how a se kterými jsme schopní nabídnout skutečně komplexní marketingové služby. Pro řadu z vás nyní řešíme PR a marketing ve spolupráci s dalšími dodavateli. Jsme tomu opravdu rádi, protože jsme přesvědčeni o tom, že PR je jen jednou ze složek marketingové komunikace a jen s využitím všech synergií budeme společně všichni úspěšní. Tou třetí nejpodstatnější novinkou je významné rozšíření našeho zaměření o nová nebo sociální média. Vždy jsme se snažili sledovat trendy v komunikaci a hledali nové cesty, jak oslovit cílové skupiny. Sociální média dávají možnost pracovat přímo s emocemi a komunikovat přímo s (potenciálními) zákazníky a jsou mnohdy neuvěřitelně zajímavým rozšířením tradiční komunikace. Udržujeme si nadhled a vnímáme je vždy v kontextu médií tradičních. Příkladem, jak se sociálními médii pracujeme může být třeba případová studie Staropramen 140 na následujících stránkách. Blíží se Vánoce a konec roku, rád bych proto využil této příležitosti a na závěr úvodního slova vám poděkoval za vaši přízeň v letošním roce. Pevně věřím, že vás slabost pro PR POINT neopustí ani v roce 2010. A protože čas prosincový máme všichni hodně hektický, ale zároveň bychom se s Vámi rádi společně osobně sešli, již nyní bych chtěl anoncovat skutečně zajímavé setkání, které připravujeme na leden. Budeme rádi, když si uděláte chvilku a přijdete s námi strávit příjemný večer. Listopad 2009 JAROSLAV DUROŇ Managing partner PR POINT s.r.o.
 3. 3. SOCIÁLNÍ MÉDIA – TEORIE Digitální PR je příležitost pro všechny Z hlediska marketingu žijeme ve velmi vzrušující době. Zatímco klasická tisková zpráva se vlastně nezměnila za sto let, teď se koncept komunikace mění neustále a stále zrychlujícím tempem. Nástup Webu 2.0, ztráta masově informačního monopolu médií a přímá komunikace uživatelů online v sociálních sítích otevřela nové možnosti. Jistě, s vynálezem letadla nepřestali lidé jezdit vlakem – ale začali létat i letadlem. A stejný přístup razíme i v oblasti sociálních médií. Media relations nekončí. Ale bylo by chybou opomíjet nové komunikační možnosti. Sociální média dávají netušené možnosti jak sdílet a rozvíjet emoce přímo s uživateli, jak uživatele využívat pro generování obsahu zdola, jak udržovat dialog na individuální úrovni a jak prací s nejvýznamnějšími jednotlivci skutečně aktivně podporovat word-of-mouth a word-of-mouse. Monitoring sociálních médií je klíčový pro eliminaci krizových momentů a efektivní krizovou komunikaci. Zároveň je cennou zpětnou vazbou na veškeré obchodní ích R POINsTěšné kampanuto,sPenny Market a marketingové aktivity společnosti. ln ě v ociá Svět sociálních médií je neobyčejně dynamický a strašlivě rozsáhlý. Jen Proč Pealizovali ú p r kodu A Š FSV UK) systematická a dlouhodobá práce může přinést výsledky. Naprosto nezbytná Již jsme o Staropramen, ických ( p r z akadem ). Efektivně je segmentace médií, schopnost naslouchat a navazovat na již probíhající médiích páme know-how Cognito… Čer or, komunikaci a také schopnost vybalancovat to, co chceme říct a to, co chtějí a další. (Konekt com sítě Euro kontextu uživatelé slyšet. Příliš komerce dokáže zabít veškerou komunikaci, na druhé esníc h kruhů mci naší i prof ow v rá yslíme v straně nemá smysl komunikovat jen pro udržování komunikace. i know-h ravě kampaní m radičních a sdílíme jit svět t e. Při příp Následující case study naší kampaně pro Staropramen by měla ilustrovat, že W orldwid m. Umíme popo lede kreativní a smyspluplně propracovaný koncept může přinést výsledky, jakých a s nadh médií. bychom v tradičních médiích nedosáhli. s ociálních om logspot.c t astary.b blog ros Stejně jako v ostatních marketingových aktivitách platí, že pečlivá příprava Více viz je základem budoucího úspěchu. Jsme připraveni pomoci se startem v mimořádně perspektivním digitálním prostředí i vám.
 4. 4. CASE STUDY STAROPRAMEN Sudy se valí na Prahu! Aneb STAROPRAMEN slaví místech v Praze či okolí během tří říjnových týdnů, kdy muži i ženy intenzivně hledali a nacházeli 140 samochladících sudů Staropramen CoolKeg, přesněji narozeniny jinak! „kešky“, za které poté obdrželi vytouženou odměnu. Hlavní platformou pro komunikaci i vyhlašování schovek se stal Facebook a Jeden z největších pivovarů v ČR s roční produkcí přes dva miliony hektolitrů speciální fanpage www.facebook.com/STAROPRAMEN140. Prostřednictvím piva se rozhodl oslavit své 140. výročí netradičně. V souladu se sloganem Facebooku jsme každý den odtajnili deset schovek a pak už jen sledovali, jak „Kdy jsi naposledy udělal něco jinak?“ jsme pro Staropramen připravili projekt rychle se je podaří fanouškům vybrat. A byli opravdu rychlí, většina schovek postavený na propojení online a offline světa, Facebooku a trendy zábavě kdekoli v Praze byla prázdná během pěti minut! zvané geocaching.* Vyhodnocení projektu ukázalo, že se podařilo nejen přesně zasáhnout cílovou skupinu, ale také propojit svět online i offline, podpořit word-of-mouth a Roztržitý mladík v obleku se soustředěně dívá do koruny mladého stromu, hlavně navázat skutečně silnou emoční vazbu se stovkami fanoušků, kteří se zatímco dva jiní horečnatě obléhají šípkový keř opodál. „Někde to tu přeci stali brand ambassadory Staropramenu. Z původně dvouměsíčního projektu musí být,“ říká jeden z nich, zatímco ten druhý ještě jednou kontroluje se proto po vyhodnocení rozhodl Staropramen vyjít a začít sociální média souřadnici svého GPS přijímače. Ze zarputilého hledání je vytrhne až jásavý využívat systematicky a dlouhodobě. výkřik třetího mladíka, který stojí opodál a jako první spatřil „kešku“ – neboli „schovku“, připevněnou na lavičce. Klasická situace, která vznikla na mnoha Mediálními partnery projektu byli portály STREAM.cz a SMS.CZ, ISIC a Radio 1.
 5. 5. HODNOCENÍ KLIENTA “Originální, inovativní a přesně podle zadání. Takové řešení komunikace ke 140 letům pivovaru Staropramen nám nabídla agentura PR Point. Exekuce projektu a jeho výsledky předčily naše očekávání.” Pavel Barvík, manažer pro vnější vztahy, Pivovary Staropramen Kampaň v číslech: 3.471 FANOUŠKŮ Facebook page STAROPRAMEN 140 855.371 Kč mediální hodnota kampaně v tradičních médiích 887 Km zdolaných při schovávání kešek 132 ohromných fotek od fanoušků 890 zdvihnutých palců „To se mi líbí“ na Facebooku 356 fotografií ukrytých kešek * Populární geocaching (čti geokešing) je moderní zábavou, která nachází stále další a další příznivce. Jedná se o hledání skrytých schránek s „pokladem“, tzv. „kešek“, za pomocí GPS přijímačů a známých souřadnic. • Stepan Konrad Sud je doma. Uz se krasne vyjima v pokoji a uziva si cestneho mista. Timto chci podekovat celemu Staropramenu za tuto sqelou soutez. Bylo to uzasne. Tesim se na fotky z predavani:) “mame nejlepsi” :) Tak zase nekdy. • Tomáš Nosek Tak já taky poděkuju, byl to fakt skvělej nápad kterej se povedlo i výborně realizovat. Sud už mám doma, pokušení je ohromný!!:-D LASY POZIT IVNÍ OH NEb • Lukáš Dvořák Tak už ho mám taky doma :-) jsem rád že sem dostal 12ku, ale 10ka by byla určitě taky dobrá :-) Chtěl bych se ŠKŮ, A FANOU PRÁCE přidat k řadě děkovným vzkazům, kterých je tu nepočítaně. Byla to skvělá akce a už se těším na další! :-) OD AŠE PROČ N MYSL! • Jan Opat Věrná skupina fanoušků vybojovala svůj Staropramen CoolKeg :). Děkujeme za skvělou soutěž. Za odměnu jsme MĚLA S se vám vyfotili ve společném bytě, abyste viděli, jakou jste nám udělali radost. Těšíme se na další překvapení, která pro nás ještě připravíte :) PS: Gratulujeme Staropramenu k jeho stočtyřicátinám! Hodně pěny, sudů a spokojených zákazníků:) + FOTO (viz. prezentace)
 6. 6. STŘÍPKY PR POINT oficiálním hostitelem zahraničních agentur sítě EUROCOM WORLDWIDE 22. října 2009 jsme hostili mimořádné setkání zástupců globální sítě Eurocom Worldwide, jejímž jsme členem. Zasedání se účastnili ředitel sítě Mads Christensen a zástupci agentur z Polska, Maďarska, Ukrajiny, Německa, Rakouska a Rostislav Starý za Česko a Katarina Selecká ze slovenské pobočky PR POINTu. Cílem setkání bylo navázat intenzivnější spolupráci v CEE regionu, efektivní sdílení know-how a vzájemná podpora v oblasti new business. PR POINT součástí FORUM MEDIA 2009 V pražském kongresovém centru se 4. a 5. listopadu konal již desátý ročník konference FORUM MEDIA s podtitulem Krizi na truc. Živých diskuzí o aktuálních trendech v médiích, komunikaci a reklamě jsme se zúčastnili i my. V panelu nazvaném Nové modely odměňování agentur za nás diskutoval Rosťa Starý, svůj příspěvek věnoval hlavně problematice odměňování přípravy a exekutivy kampaní v sociálních médiích. SEMINÁŘ ANOPRESS – i tam jsme byli Zářijový seminář společnosti Anopress IT nazvaný Moderní trendy v oblasti monitoringu médií jsme obohatili o odbornou přednášku věnovanou digitálnímu PR a monitoringu sociálních médií. Pro tuto příležitost připravil Rosťa Starý prezentaci „Pět příběhů o tom, co umí sociální média“.
 7. 7. ZAJÍMAVÉ PROJEKTY Vítejte v Yetiho světě V listopadu 2009 jsme kompletně zajišťovali realizaci testovacích jízd s novinkami značky ŠKODA. Koncept Vítejte v Yetiho světě byl realizován v krásném prostředí obce Karlštejn a Srbsko. Vedle prvního českého SUV Škoda Yeti či poslední novinky modelového portfolia Škoda Superb Combi měli novináři k dispozici i modely Octavia RS a Octavia Scout. K prověření jízdních vlastností dostupných vozů mohli potom využít nejen speciálně navrženou trasu po okolí, ale i náročný terén bývalého lomu v obci Srbsko. Úspěšné testovací jízdy se posléze odrazily v nominaci modelu Škoda YETI do finálové pětice vozů Auto roku Klubu motoristických novinářů 2010. SENÁT ZÁKAZNÍKŮ PENNY Penny Market v listopadu představil projekt Senát zákazníků Penny, který dává normálním smrtelníkům příležitost podílet se na fungování Penny Marketu v otázkách sortimentu, kvality, vzhledu prodejen aj. Na základě nápadů, výtek či podnětů od osmi pečlivě vybraných senátorů chce Penny Market rozvíjet a přizpůsobovat svoji strategii na českém trhu. Naším úkolem bylo zajistit mediální podporu projektu v B2C i B2B médiích. Klíčovým médiem pro celou kampaň se díky exkluzivnímu partnerství stalo vydavatelství VLP, které nám umožnilo zajistit kontinuální přísun informací potenciálním senátorům ve všech koutech republiky. Doprovodné aktivity cílené i do online a sociálních médií nám zajistily stovky přihlášek do Senátu, ze kterých už nebyl problém vybrat osm nejlepších senátorů.
 8. 8. NEW bUSINESS V ČR (2009) PENNY MARKET s.r.o. Společnost Penny Market s.r.o. v České republice působí od roku 1997. V roce 2008 dosáhl Penny Market čistého obratu v hodnotě přes 17,5 mld. Kč. V současné době své zboží nabízí ve více jak 300 prodejnách a zaměstnává přes 6.000 zaměstnanců. Pro Penny Market zajišťujeme kompletní media relations, včetně krizové komunikace, a správu sociálních médií. www.penny.cz b2M.CZ Společnost B2M.CZ, která je vlastníkem systému ePoptávka.cz, je specialistou na B2B on-line poptávkové výběrové řízení. Kromě České republiky působí i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Na všech trzích dosahuje postavení lídra ve své oblasti. Pro společnost B2M.CZ zajišťujeme kompletní servis v oblasti mediální komunikace v České Republice i na Slovensku. www.epoptavka.cz ŠKODA Mateřská společnost Škoda Auto a.s. je českou společností s více než stoletou tradicí výroby automobilů. Předmětem její podnikatelské činnosti je zejména vývoj, výroba a prodej automobilů, komponentů, originálních dílů a příslušenství značky Škoda a poskytování servisních služeb. Pro společnost Škoda Auto jsme realizovali vybrané eventy a aktivity v oblasti sociálních médií. www.skoda-auto.cz
 9. 9. Staropramen Pivovar Staropramen je jeden z největších pivovarů v ČR s roční produkcí piva přes dva miliony hektolitrů. Pivovar je součástí společnosti Pivovary Staropramen a. s. Svým zákazníkům Pivovary Staropramen nabízejí jedno z nejširších portfolií pivních značek. Společnost je významným českým exportérem piva a její vlajková loď – značka Staropramen – se vyváží do více než 30 zemí světa. Pro Staropramen se nám podařilo úspěšně zrealizovat netradiční projekt oslav 140. výročí a nadále se věnujeme kompletnímu servisu v oblasti sociálních médií. www.staropramen.cz HUDYsport HUDYsport a.s. je největší sítí outdoorových prodejen v České a Slovenské republice s tradicí, která se vyvíjí od roku 1990. Jde o mladou a dynamicky se rozvíjející firmu, která klade důraz na vysokou kvalitu nabízených služeb a produktů. Navíc v jejích obchodech vždy narazíte na přátelskou atmosféru a profesionální personál, který má svou práci jako životní styl a koníčka. V HUDYsportu najdete kvalitní zboží od největších světových značek. ZELENÁ: C54/M0/Y100/K0 Pro společnost Hudy Sport zajišťujeme produktovou a korporátní komunikaci. ŠEDÁ: C15/M0/Y0/K75 www.hudy.cz Coca-Cola ZELENÁ: Pantone_375 ŠEDÁ: Pantone_431 Společnost Coca-Cola je největším výrobcem nápojů na světě a osvěžuje zákazníky téměř 500 značkami perlivých a neperlivých nápojů. Spolu se značkou Coca-Cola, která je uznávána jako nejcennější značka světa, patří do portfolia společnosti dvanáct dalších značek s hodnotou v řádech miliard dolarů. Společnost se trvale angažuje v budování udržitelných společenství a zaměřuje se na iniciativy, které chrání životní prostředí, šetří zdroje a podporují hospodářský rozvoj ve společenstvích, kde působí. Pro Coca-colu jsme zajišťovali produktovou kampaň uvedení nových produktů Cappy Fruit Plus s antioxidanty a Cappy Junior na trh. www.cocacola.cz
 10. 10. Fast Connect Společnost Fast Connect je první výzkumná agentura zaměřená na realizaci online průzkumů veřejného mínění. V rámci platformy Prosebe.cz realizuje průzkumy v panelu více než 30.000 respondentů, pro které jsou internet a nové formy komunikace nedílnou součástí jejich každodenního života. Společnost využívá nejnovější trendy v oblasti komunikace a digitálních technologií. Pro FastConnect zajišťujeme kompletní media relations. www.prosebe.cz. Soleg Společnost Soleg se zabývá fotovoltaikou a dovozem solárních modulů i další technologie od předních světových značek. Tyto technologie dodává nejen pro velké solární elektrárny, ale i pro malé soukromé elektrárny, rodinné domy apod. Společnost Soleg zastupuje na české trhu také německé značky SolarWorld a Sovello, úspěšně rozvíjí i spolupráci i se špičkovou skandinávskou značkou REC Solar. Pro společnost Soleg zajišťujeme vedle mediální podpory značky Soleg a jejich produktů také mediální publicitu německým značkám, které společnost na českém trhu zastupuje. www.soleg.cz RObERT HALF INTERNATIONAL Mezinárodní společnost Robert Half International Inc., s více než 360 pobočkami po celém světě, se specializuje na vyhledávání a výběr odborníků na stálý pracovní poměr i na časově omezené projekty s důrazem na etiku, profesionalitu a individuální přístup. Pro společnost Robert Half International pracujeme od září 2009 v oblasti media relations. www.roberthalf.cz GEST Centrum reprodukční medicíny GEST patří mezi renomované soukromé kliniky v Praze. Pacienti se zde dočkají nejen špičkové lékařské péče, ale také citlivého, diskrétního a zcela individuálního přístupu. GEST se vedle reprodukční medicíny věnuje i klasické gynekologii, ale ta postupně ustupuje do pozadí. Je to proto, že se stále více českých párů potýká s problémy počít potomky spontánně. Pro Gest zajišťujeme kompletní PR kampaň, jež má budovat nejen dobré jméno této kliniky, ale také celého medicínského oboru. www.gest.cz
 11. 11. NEW bUSINESS SLO GREENTREE Caffé Sieť Grentree caffé bola založená v roku 2009. Prvé kaviarne boli otvorené v Bratislave. Zákazníci si zde vychutnajú ušľachtilé zmesi kávy starostlivo vyberané a spracované v Taliansku. Okrem dobrej kávy ponúka GreenTree Caffé aj jedinečný a zvodný výber kávových špecialít, lahodných zmrzlinových krémov, 100% bio čerstvých ovocných štiav, vynikajúce ručne pripravované pekárenské výrobky a výber čerstvých zákuskov a tort. Mezi hlavné ciele tieto siete patrí nepochybne ochrana životného prostredia. Časť príjmov z predaja značkových výrobkov putuje na záchranu lesov a ohrozených druhov živočíchov. Pre spoločnosť GreenTree Caffé zajišťujeme kompletnú korporátnu komunikáciu. www.greentreecaffe.com Občianske združenie Maják Hlavným predmetom činnosti združenia je ochrana ľudskej dôstojnosti, odstraňovanie príčin morálnej a hmotnej biedy v spoločnosti. Maják vznikol ako odpoveď na spoločenské problémy týkajúce sa narastajúcej kriminality, násilia a zločinnosti. Jeho hlavným cieľom je resocializácia odsúdených ľudí s dlhodobými trestami. Neoddeliteľnou súčasťou združenia je tzv. Chránená dielňa, ktorá zamestnáva široké spektrum sociálne znevýhodnených skupín ľudí, o ktorých nemá záujem žiaden zamestnávateľ. Chránená dielňa im svojou činnosťou vracia pocit dôstojnosti a rovnocennosti. Pre občianske združenie Maják zaisťujeme zvýšenie povedomia o Chránenej dielni medzi podnikateľmi a získanie zákázok pre jej zamestnancov. www.majak.org Hotelová aliancia TRINITY: Slovak Hotel Alliance Aliancia TRINITY vznikla fúziou troch slovenských hotelov, ktoré sa pýšnia moderným kongresovým aj wellness zázemím. Cieľom aliancie je priniesť svojim zákazníkom vyšší štandard, kvalitu a hlavne rad výhod v rámci jednotnej marketingovej i cenovej politiky. Tá je postavená na dôsledne prepracovanom vernostnom systéme či už pre biznis alebo individuálnych klientov. Pre alianciu TRINITY zaisťujeme korporátne aj produktové informácie. Podpora spočíva v rozvíjaní povedomia o službách a vernostných zľavách TRINITY Alliance. www.trinityalliance.sk
 12. 12. SOUTĚŽÍME S PR Pointem Cvičně a stručně ze života PR POINTu. 1. V agentuře máme oddělení, které pracuje na rychlé obrátky…víte jakou má zkratku? 1 2. Naše agentura je jedna z těch, které se rády sdružují, a proto jsme součástí 2 dobrovolného sdružení agentur se zkratkou… 3 3. A taky jsme součástí globální sítě :-) 4 4. Scházet se teď s námi můžete v historickém domě 5. Příjemnou změnou v pracovním nasazení je DOBRÝ 5 6. Až nás budete hledat, víte v jaké ulici? 6 7. A pamatujete si i číslo? :-) 7 8. Výborně, pak už za tím vším zbývá jen udělat jedno interpunkční znaménko. :-) 8 Nepodařilo se Vám vyluštit tajenku? Nebo se Vám jednoduše nechce? Můžete ji obejít, uhádnete-li, co máme na mysli následujícím spojením těchto dvou obrázků:   + =   Správnou odpověď nám zašlete na office@prpoint.cz pod hlavičkou „SOUTEZIME S PR POINTem“. První tři správné odpovědi odměníme lahví dobrého vína a konzultací v oblasti sociálních médií zdarma! Soutěžní kvíz naleznete také na www.facebook.com/PRPOINTpublicrelations v záložce Poznámky.

×