Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Vidiniai kompiuterio įtaisai

6,170 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Vidiniai kompiuterio įtaisai

 1. 1. Vidiniai kompiuterio įtaisai Pamokos uždaviniai: • Susipažinti su vidine kompiuterio sandara (pagrindine plokšte, procesoriumi, operatyviąja ir pastoviąja atmintine, magistralėmis, lizdais ir t.t.), • išsiaiškinti pagrindinių kompiuterio struktūrinių dalių paskirtį ir funkcijas. • Naudojantis sužinota informacija gebėti atpažinti ir apibūdinti pagrindines kompiuterio dalis.
 2. 2. Vidiniai kompiuterio įtaisai Pagrindinės dalys: • Pagrindinė plokštė • Procesorius • Atmintis (kompiuterio) • Maitinimo blokas Kompiuteriui dažniausiai būtinos dalys: • Kietasis diskas • Video plokštė • Tinklo plokštė • Garso plokštė
 3. 3. Pagrindinė plokštė Pagrindinė plokštė (angl. motherboard), motininė plokštė, sisteminė plokštė – spausdinta schema, naudojama, kaip montažo pagrindas kompiuteryje. Pagrindinė plokštė yra viena iš pagrindinių asmeninio kompiuterio techninės įrangos dalių. Svarbiausia pagrindinės plokštės funkcija – duomenų magistralių, apjungiančių procesorių, atmintį ir įvairius prietaisus, realizacija.
 4. 4. Į ką atkreipti dėmesį renkantis ir perkant pagrindinę plokštė • Procesoriaus lizdo tipas (LGA 1155, LGA 1155) • Plokštės dydis • Jungčių tipas ir skaičius • Integruoti įrenginiai
 5. 5. Procesorius Procesorius – loginis įtaisas, apdirbantis duomenų srautą. Procesoriaus greitis matuojamas hercais (Hz) Šiuolaikinių procesorių greitis matuojamas GHz
 6. 6. Istorija Pirmieji procesoriai, sukurti XX a. viduryje, buvo didelių matmenų, naudojo daug elektros energijos ir buvo daug lėtesni nei šiuolaikiniai procesoriai.
 7. 7. Perversmas įvyko, kai 1970 m. Intel išleido pirmąjį mikroporcesorių - Intel 4004.
 8. 8. Intel core i3 Pirmasis Intel i3 procesorius buvo pristatytas tik 2010 m. Intel i3 serija daugiausia skirta ekonomines klases staliniams ir nešiojamiesiems kompiuteriams. Šios serijos procesoriai yra pigiausi bei naudoja mažiausiai elektros energijos. Intel core i5 Pirmasis Intel i5 procesorius buvo pristatytas 2009 m. i5 serijos procesorių kainos svyruoja net 500 Lt diapozone, priklausomai, kokio galingumo ir kokios technologijos procesoriaus norėsime. Galingesni šios serijios procesoriai jau skirti ir profesionaliam darbui bei žaidimų mėgėjams žiūrintiems į ateitį. Intel core i7 Intel i7 serijos procesoriai šiuo metu yra patys galingiausi Intel siūlomi procesoriai stalinių bei nešiojamųjų procesorių rinkose. Šio procesoriaus modelių, gaminamų nuo 2008 m. Intel i7 serija yra skirta profesionaliam darbui - grafinių elementų kūrimui, sudėtingiems skaičiavimams, taip pat naujausių ir moderniausių žaidimų entuziastams.
 9. 9. Operatyvioji atmintis, RAM Į ją įrašomos vykdomos programos, jų darbui reikalingi duomenys, apdorojimui skirti ir jau apdoroti duomenys. Operatyviąja atmintine ji pavadinta dėl to, kad duomenų mainai tarp procesoriaus ir OA vyksta labai sparčiai. Kita OA savybė – duomenys joje laikomi tol, kol veikia kompiuteris. Kompiuterį išjungus ar perkrovus, visi OA duomenys pasinaikina. Todėl nepamirškite išsaugoti savo darbus.
 10. 10. Operatyviosios atmintnės tipai
 11. 11. Jei šiandien pirkčiau kompiuterį – jame būtų nemažiau 8GB (gigabaitų) operatyviosios atminties
 12. 12. Pastovioji atmintis Šis atminties tipas išsaugo informaciją ir atjungus maitinimo šaltinį. Įprastiniuose kompiuteriuose šioje atmintyje esanti programinė įranga (BIOS) parengia darbui kompiuterio aparatinę dalį ir įkrauna standžiajame diske saugomą operacinę sistemą.
 13. 13. Matinimo blokas Kompiuterio maitinimo blokas yra įtaisas, skirtas tiekti energiją kompiuterio komponentams. Jo užduotis iš tinklo gaunamą kintamą įtampą paversti nuolatinėmis komponentams reikiamo dydžio įtampomis.
 14. 14. Matinimo blokas Pagrindinis parametras renkantis maitinimo bloką yra maitinimo galia. Įprastai užtenka 300-350 W
 15. 15. Standusis diskas Standusis diskas – duomenų saugojimo įrenginys. Priešingai nei laikinojoje atmintinėje duomenys standžiajame diske išlieka ir išjungus elektros srovę.
 16. 16. Pagrindiniai parametrai: Talpa: kuo daugiau tuo geriau. Rekomenduojama nemažiau 1 TB (terabaitas) Dydis: gali būti 2.5” arba 3.5” Apsisiukimų skaičius per minutę: gali būti 5400 RPM, 7200 RPM, 10000 RPM
 17. 17. Vaizdo plokštė Asmeninio kompiuterio ar darbo stoties techninės įrangos dalis, naudojama atmintyje saugomo vaizdo pavertimui signalu, kuris gali būti naudojamas vaizdavimo įtaise, dažniausiai monitoriuje. Šiuolaikinės video plokštės taip pat turi integruotas priemones darbui su vaizdu atmintyje (procesorių, apdirbantį duomenų masyvus, atliekantį trimačius skaičiavimus (OpenGL) ir pan.).
 18. 18. Šiai dienai kol kas pirmauja Nvidia
 19. 19. Renkantis vaizdo plokštę atkreipkite dėmesį į: • Jungties tipą (PCI-E, AGP) • Atminties kiekį (nemažiau 1024 MB)
 20. 20. Kaip informacija ir signalai keliauja iš vieno įrenginio į kitą? Magistralės – daugialaidžiai takeliai. Magistralės tarsi greitkeliai jungia į visumą visus įtaisus ir plokštes

×