Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

SurveyToday - Najrychlejsie prieskumy na Slovensku

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 19 Ad
Advertisement

More Related Content

Similar to SurveyToday - Najrychlejsie prieskumy na Slovensku (11)

More from Restartup (14)

Advertisement

SurveyToday - Najrychlejsie prieskumy na Slovensku

 1. 1. SURVEYTODAY Najrýchlejšie prieskumy na Slovensku Verzia: 1.0
 2. 2. ČO VÁM PRIESKUM PRINESIE? Kvalitné a rýchle informácie nie sú dnesdôležité len v politike, ale aj pri riadení značkya dizajne produktov a služieb. Strategické ataktické rozhodovanie sa bez dát nezaobíde.Stále platí pravidlo, že čas sú peniaze, osobitnekeď vám dáta vedia vytvoriť konkurenčnúvýhodu na trhu. SurveyToday je produkt určenýna extrémne rýchle zisťovanie nálad, názorov apreferencii spotrebiteľov.
 3. 3. ČO RIEŠI SURVEYTODAY? DÁTA, KTORÉ SÚ KONKURENČNOU VÝHODOU ČO SPRAVÍ S REPUTÁCIOU ZNAČKY VČERAJŠÍ ŠKANDÁL U DODÁVATEĽA? NASTALO SUCHO. MÁ NA TO NAŠA ZNAČKA REAGOVAŤ? AKO? ZACHYTILI STE VČERA ZMENU V NAŠEJ PONUKE? DOTKLA SA VÁS NEJAKO? AKO SPOTREBITELIA HODNOTIA NÁŠ NOVÝ PRODUKT? PÁČI SA IM? MÁME TRI VERZIE BALENIA. KTORÉ SA BUDE ZÁKAZNÍKOM PÁČIŤ NAJVIAC? MÁME NOVÝ SPOT NA FACEBOOK. AKO HO BUDÚ VNÍMAŤ POTENCIÁLNI ZÁKAZNÍCI?
 4. 4. JEDINEČNÁ SYNERGIA Synergická spolupráca troch spoločností – Restartup, Axepto a Slovak Parcel Service – priniesla na trh jedinečný a výnimočný produkt. Restartup je mozgom a hlavou týchto prieskumov na počkanie, konzultuje prípravu prieskumu a na základe expertných znalostí interpretuje klientom zistenia. Axepto zabezpečuje, aby všetky tablety mali náležité softvérové riešenie zberu dát a nakoniec kuriéri Slovak Parcel Service (SPS) sa starajú o to, aby dáta boli vyzbierané v priebehu niekoľkých hodín.
 5. 5. Nadizajnujeme dotazník Náš konzultant expresne poradí čo a ako skúmať Nastane nečakaná spoločenská udalosť Dotazník sa objaví kuriérom v tabletoch Kuriéri zbierajú dáta AKO TO FUNGUJE? Spracovanie dát Máme pre vás výsledky! DO 24 HODÍN* Zber vzorky 1000 respondentov trvá približne 4 hodiny * V prípade potreby a v situácii, že klient presne vie, čo potrebuje zistiť, je možné prieskum spracovať aj rýchlejšie.
 6. 6. ŠPECIFIKÁCIA SLUŽIEB RÝCHLOSŤ Prieskumy SurveyToday sú naozaj rýchle. Robíme ich na počkanie. Vďaka celoslovenskej sieti kuriérov SPS, ktorí sú všetci vybavení tabletmi so softvérom Axepto, sme schopní za približne 4 hodiny vyzbierať vzorku 1 000 dátových bodov. Čas a kvalitné dáta sú dnes najesenciálnejšou súčasťou každého strategického rozhodovania. KVALITA Pri robení prieskumov verejnej mienky, alebo marketingového výskumu, je dôležité vedieť, ako sa správne pýtať tak, aby výsledné dáta mali čo najväčšiu pridanú hodnotu. My sme tím odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami v politickom marketingu a akademickej sfére. Preto vieme, ako dotazník správne nadizajnovať a výsledky znamenite interpretovať.
 7. 7. ŠPECIFIKÁCIA SLUŽIEB EXPRESNÉ PRIESKUMY VEREJNEJ MIENKY VO VOĽBE PREZIDENTA SR 2019 REFERENCIA:
 8. 8. ŠPECIFIKÁCIA SLUŽIEB INTERAKTIVITA Tablety, na rozdiel od klasických dotazníkových a telefonických prieskumov, sú, samozrejme, modernejšie a interaktívne. Vďaka tabletom je možné porovnávať a testovať fotografie, vizuály produktov, logá, značky, videá a pod. Toto telefonické a dotazníkové prieskumy nikdy nebudú schopné. SEGMENTÁCIA Kuriéri vždy vedia, kam idú odovzdať alebo vyzdvihnúť zásielku. Aj od koho bola zásielka odoslaná. Preto je možné respondentov presne segmentovať podľa špecifických kritérií. Napríklad, ak chcete prieskum spokojnosti medzi zákazníkmi konkrétneho e-shopu. Alebo ak chcete odmerať volebné preferencie v malom okresnom meste.
 9. 9. ŠPECIFIKÁCIA SLUŽIEB RÝCHLE ZISTENIE PREFERENCIE Ktorá z týchto fotografií na vás zanechalalepší dojem? REFERENCIA:
 10. 10. ŠPECIFIKÁCIA SLUŽIEB VYSOKÝ RESPONSE RATE Určite to poznáte. Pošlete follow-up email vašim zákazníkom s prosbou, aby vám vyplnili krátky dotazník. Zistíte však, že návratnosť je veľmi malá. Toto sa, našťastie, našich prieskumov netýka. Práve naopak, majú extrémne vysokú návratnosť, ktorá je spôsobená tým, že respondenti sú spravidla zachycovaní v pohodlí domova. Vysoký response rate je zárukou dobrých dát, pretože autoselekcia respondentov je jav, ktorý výrazne skresľuje vzorku. VALIDITA A NÁHODNOSŤ Znie to možno prekvapivo, ale práve kuriéri sú osoby, ktoré dokážu zachytiť aj respondentov, ktorí by v žiadnom inom prieskume zachytení neboli. Klasické prieskumy zachycujú špecifických ľudí, ktorí kedysi niekde zanechali svoje telefónne číslo, alebo patria do blízkeho okolia niekoho z anketárskej siete. Kuriéri však doručujú dennodenne iným a novým domácnostiam. Vedia tak zachytiť náhodných ľudí rôzneho veku. Napríklad aj mladého podnikateľa, ktorý nikdy neodpovedal na telefonický prieskum, či starú mamu, ktorá preberie zásielku dcére, kým je v práci.
 11. 11. ŠPECIFIKÁCIA SLUŽIEB VYPĹŇANIE DOTAZNÍKA. DÁTA MÁME VĎAKA PRIPOJENIU K INTERNETU K DISPOZÍCII V REÁLNOM ČASE. REFERENCIA:
 12. 12. ŠPECIFIKÁCIA SLUŽIEB PREZIDENTSKÝ PRIESKUM ZÍSKAL VEĽKÚ POZORNOSŤ V MÉDIÁCH REFERENCIA:
 13. 13. RUŽOMBEROK Pred komunálnymi voľbami 2018 v meste Ružomberok prebiehal súboj medzi troma silnými kandidátmi na primátora. Takmer každý kandidát si dal urobiť vlastný prieskum preferencií v niektorej zo zavedených agentúr. Jeden testovací sme urobili systémom SurveyToday. V Ružomberku tak pred voľbami 2018 boli spravené tri primátorské prieskumy. Prieskum SurveyToday v porovnaní s ostatnými prieskumami najlepšie korešpondoval s výsledkami volieb. PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA
 14. 14. PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 Tesne pred začiatkom moratória na prieskumy nečakane odstúpil dovtedajší frontrunner volieb Róbert Mistrík. Záujem verejnosti o informácie o tom, ako sa po jeho odstúpení zmení volebný súboj, bol enormný. Rozhodli sme sa preto urobiť bleskový prieskum. Hneď na druhý deň ráno sme začali so zberom dát. Na obed sme už vedeli, ako vyzerajú preferencie, a že Zuzana Čaputová sa stala novým lídrom kampane. Ostatné prieskumné agentúry to potvrdili až o niekoľko dní neskôr, a to na podstatne menších vzorkách. PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA
 15. 15. ČASTO SA PÝTATE SÚ VAŠE DÁTA OBJEKTÍVNE? VEĎ ZBIERATE LEN OD ZÁKAZNÍKOV E-SHOPOV Že kuriéri doručujú len zásielky e-shopov je mýtus. Kuriéri doručujú a vyzdvihujú zásielky rôzneho druhu (napríklad zmluvy) a nie sú medzi nimi len zákazníci e-shopov. Len pre zaujímavosť, aj zásielky z e-shopov často preberajú rodinní príslušníci. Napríklad starí rodičia, pretože sú v čase doručenia doma. V ČOM STE LEPŠÍ AKO KONKURENCIA? Našou hlavnou výhodou je rýchlosť. Čas, za ktorý vieme vyzbierať vzorku 1000 respondentov je inými spôsobmi doposiaľ neprekonaný. Hovoríme o štyroch hodinách. Dáta vidíme nabiehať v reálnom čase. Ďalším podstatným rozdielom je interaktivita. Dáta zbierame do tabletov. V nich môžeme testovať vizuály a púšťať videá. To telefonické a anketárske prieskumy zatiaľ nedokážu. A ako ukázali testy, sme relevantní.
 16. 16. VIDEL SOM, AKO KURIÉRI ZLYHÁVAJÚ PRI DORUČOVANÍ. TO MÁM VERIŤ, ŽE VEDIA ROBIŤ PRIESKUMY? Zapojenie sa kuriérov do prieskumov je minimálne. Dotazníky tvorí Restartup. Kuriéri dotazníky nevypĺňajú. Prieskum začínajú vstupnou otázkou a následne tablet odovzdávajú respondentovi, ktorý dotazník vypĺňa sám. Kuriér v prípade potreby asistuje (je na to školený) a na konci skontroluje, či bol dotazník odoslaný do systému. ČASTO SA PÝTATE NEVYPĹŇAJÚ SI DOTAZNÍK KURIÉRI SAMI? Kuriéri sú za každý úspešne vyplnený dotazník odmenení. Do zberu dát sú zapojení len skúsení kuriéri, ktorí majú záujem a v minulosti s nimi boli dobré skúsenosti. Pri veľkých prieskumoch na jedného kuriéra pripadá zber troch až štyroch dotazníkov. To nie je tak veľa, aby sa im oplatilo podvádzať. Napriek tomu máme nastavený mechanizmus náhodnej kontroly, o ktorej kuriéri vedia. Ak by sa zistilo, že kuriér podvádzal, už by k prieskumom nebol pustený. Stratil by tak aj možnosť privyrobiť si (a prišiel o prácu).
 17. 17. ČASTO SA PÝTATE REFERENCIA: KAŽDÉ VYPLNENIE DOTAZNÍKA MÁ SVOJU UNIKÁTNU ČASOVÚ, AJ GPS ZNAČKU PRI ZAČIATKU A KONCI VYPĹŇANIA.
 18. 18. By researching the perpetual change and current trends.. × + ..we start the right strategies.. ..to move up your brand, cause or people.. ..so touch, and let us tell your story.
 19. 19. Michal Novota michal@restartup.sk +421 903 968 721

×