Refleja en hebreo. Earth Climate Crissis

1,283 views

Published on

Earth - Climate Crissis

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,283
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
32
Actions
Shares
0
Downloads
57
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Refleja en hebreo. Earth Climate Crissis

 1. 1. בואו נעשה הבדל על מנת להגן על עצמנו ונעשה אותו עוד היום !!! לכל תושב בכדור הארץ יש השפעה בצורה שלילית על בעיית ההתחממות הגלובלית “ An Inconvenient Truth” אנו ממליצים לצפות בסרט
 2. 2. לאחר המפגש של מומחי האו " ם על שינויי האקלים שהתקיים בפאריס בראשון לפברואר 2007, נקבע שנשארו רק 10 שנים על מנת שבעזרת כולנו נצליח לעצור את השואה הסביבתית ואקלימית שמתקרבת אלינו בצעדי ענק . האחריות איננה רק של הפוליטיקאים ואנשי העסקים . מה שכל אחד מאיתנו , תושבי כדור הארץ , יעשה על מנת למנוע שואה זו זה המפתח להצלת הפלנטה , את חיינו ואת חיי הדורות הבאים .
 3. 3. תעדיף להשתמש בנייר ממוחזר . כתוב בשני צדי הדף . נצל את הקדמה הטכנולוגית : שלח מיילים במקום מכתב דואר . תעדיף אריזות ממוחזרות . פעל לפי כללי הצו " מ : צמצום ומיחזור . צמצם ככל האפשר את הצריכה הבלתי הכרחית , המיותרת והלא אחראית ומחזר כל מוצר וחומר אפשרי . כאשר אתה ממחזר קופסאות קרטון , אריזות , ניירות מכל סוג , אתה תורם להפחתת חטיבת העצים אשר קולטים את גז המתאן ומטהרים את האוויר . במיחזור של 100 ק " ג נייר אנו מצילים את חייהם של לפחות 7 עצים . תמנע מבזבוז של מפיות נייר , טישיו , מגבות נייר , נייר טואלט או כל צורה אחרת של נייר . אפשר , למשל , לחצות את המפיות לשניים . תעדיף ככל האפשר אריזות זכוכית על פני פלסטיק או אלומיניום . תשמש ותעודד אחרים להשתמש במיכלי האיסוף לחומרים השונים הקיימים ביישובך . קבע בביתך ובמקום עבודתך פחי אשפה נפרדים לאשפה רגילה , נייר , ובקבוקים למיחזור ותעודד את בני ביתך להפריד את הפסולת .
 4. 4. מקלחת עדיפה על אמבטיה . אתה חוסך 7000 ליטר מים בשנה ! סגור את הברז בזמן צחצוח שיניים או בזמן הגילוח . בכלל , אין צורך להתרחץ או לשטוף כלים עם הברז פתוח במלואו . אפשר בהחלט עם פחות זרם . הפעל את מדיח הכלים ומכונת הכביסה רק כאשר הם מלאים . תקן כל נזילה מיידית . עשר טיפות מים בדקה משמעותם 2000 ליטר בשנה מבוזבזים .
 5. 5. התקן בביתך " דוד שמש " והשתמש בדוד החשמלי בתבונה ורק כאשר צריך . כנ " ל לגבי המגהץ , מכונת הכביסה , המייבש וכל יתר המכשירים זוללי החשמל שמשאבים טבעיים רבים נצרכים לייצורו . בישול בגז עדיף על פני בישול בחשמל . כבה אורות במרחבים שלא בשימוש . חנך את בני ביתך לכך . השתמש בנורות חוסכות חשמל .
 6. 6. גדל צמחים מקומיים . הם דורשים פחות טיפול ופחות מים . המנע מריקון מיכל האסלה ללא צורך . השתמש " בחצי הכמות ". הישמר מלהשליך פסולת או לזהם ימים , נהרות או אגמים . שמפו ודטרגנטים הם מזהמים . השתמש בהם במשורה ותעדיף תמיד מוצרים ידידותיים לסביבה .
 7. 7. כבה את המכשירים האלקטרוניים כאשר אינם בשימוש . פשוט : על ידי כיבוי מכשיר הטלוויזיה , הדי . ווי . די ., מערכת הסטריאו והמחשב הביתי כאשר אינם בשימוש תחסוך פליטת כמות גדולה של דו תחמוצת הפחמן . מכשירים כגון מייבש שיער , מטען טלפון סלולארי או מכשיר טלוויזיה צורכים אנרגיה אפילו כאשר הם כבויים אך מחוברים לרשת . למעשה , חושב שהאנרגיה הנצרכת ע " י שעוני המסך ושבבי הזיכרון בעבודתם מהווה כ 5% מסך הכול תצרוכת האנרגיה הביתית . ז " א , 18 מיליון טונות של C O2 שנפלטים לאטמוספרה מדי שנה .
 8. 8. הפחת צריכת בשר אדום . גידולם של פרות תורם לא מעט להתחממות הגלובאלית . גז המתאן הינו הגז השני בחשיבותו בגרימת תופעת החממה והפרות הינם מהפולטות הגדולות ביותר של גז המתאן . הרכב האוכל הצמחוני וריבוי הקיבות של הפרה גורמים ליצירת המתאן אשר נפלט לאוויר עם כל נשימה . גידול קילו בשר אדום שווה לכמות המים הנצרכים ב 365 מקלחות . ייצור מוצרי מזון שטופלו גנטית מזהם את המערכת האקולוגית . צרוך יותר מוצרים אורגאניים וצרוך יותר ירקות ופירות מאשר בשר .
 9. 9. אל תאיץ מנוע הרכב כאשר הוא עומד . מזגן הרכב מוריד מעוצמת המנוע ומגביר השימוש בדלק . השתמש במזגן בחכמה . סע במהירות מתונה ואל תחרוג מ 110 קמ " ש אפילו בכביש מהיר . מעבר למהירות זו צריכת הדלק עולה בצורה מוגזמת . השתמש במכונית הפרטית בחכמה . נסה לארגן נסיעות משותפות עם עמיתיך לעבודה או ללימודים . השתמש יותר בתחבורה ציבורית . למרחקים קצרים צעד ברגל או רכב על אופניים . גם תיטיב עם הסביבה וגם תיטיב עם בריאותך . בדוק את לחץ האוויר בצמיגי רכבך מדי שבוע . חוסר אוויר בצמיג מגביר את צריכת הדלק . עדיף רכב קטן וחסכוני בצריכת הדלק על פני רכב גדול .
 10. 10. נטע עץ . אפילו רק עץ אחד לאורך כל חייך ! עץ אחד יספוג בממוצע בחייו טון דו תחמוצת הפחמן ! חנך את הדור הצעיר , את משפחתך , את עמיתיך , שכניך וכל יקיריך ומכריך לכיבוד הטבע ולמד אותם על התוצאות שמהן אנו כבר סובלים עקב חוסר התחשבות בסביבה . שמור על כדור הלכת שלנו ! עדיין אנחנו יכולים לשנות את הרגלינו המזיקים ולפתח יתר מודעות ורגישות לסביבה . הפסק לדחות ביצוע ולהיות אגואיסט כי הרווח הינו עבורך , עבורי , עבור כולם : בני אנוש , בעלי חיים וצמחים , כל דבר שפועמים בו חיים .
 11. 11. מצגת זו תורגמה ע " י גרשון מורג ברשות מהמחברת , מרסלה פארולין , מהאתר ¡Refleja! por Marcela Parolin [email_address] Buenos Aires, Argentina UNO / www.climatecrisis.net/ www.stopglobalwarming.org מקורות : Músic: Vangelis, “Excalibur” Adaptación al hebreo: Ada y Gershon Morag: http://www.morcoach.com

×