Rīgas 6.vidusskola
2013./2014.m.g.

ZINĀTNISKI PĒTNIECISKĀ DARBA TĒMAS
( 10. klašu skolēniem un 11.klasēs tiem, kuri pārnā...
Rīgas 6.vidusskola
2013./2014.m.g.

Ieva Timčenko

Illa Mūsiņa

Inga Ermansone

Ilze Erne

Inese Majore
Inese Minkeviča

I...
Rīgas 6.vidusskola
2013./2014.m.g.

Mairita Libauere
Māra Puķīte

Ruta Zaharova

Saiva Vilne

Sandra Dambiniece

Valdis Lū...
Rīgas 6.vidusskola
2013./2014.m.g.

Zinātniski pētnieciskā darba vērtējums ir obligātais vērtējums, kurš tiek atspoguļots
...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

ZPD tēmas 2013./2014. mācību gadam

6,282 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
6,282
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1,930
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

ZPD tēmas 2013./2014. mācību gadam

  1. 1. Rīgas 6.vidusskola 2013./2014.m.g. ZINĀTNISKI PĒTNIECISKĀ DARBA TĒMAS ( 10. klašu skolēniem un 11.klasēs tiem, kuri pārnākuši no citām skolām un ZPD vēl nav sākuši ) Skolotāja vārds , uzvārds Piedāvātās tēmas Agne Rožlapa- Grase  Procesu atkarības (datori, mob.telefoni, iepirkšanās utt.) un to pārtraukšanas iespējas.  Mīlestības fenomens.  Dusmas, agresija un to vadīšana. Aija Ciematniece  Satiksmes problēmas Rīgā.  Bioenerģijas loma Latvijas enerģētikā.  Ekskursiju maršruts (pēc izvēles). Anna Bērziņa  Mobilo telefonu OS (1. gadā izpētīt, kādas ; 2.gadā pašam pamēģināt programmēt Android vidē).  3D printeri.  Biometrija. Baiba Rulle  Trokšņmūzika.  Grupa ,,Pērkons” toreiz un tagad. Brigita Brūvere  Pārtika (var izvēlēties jebkuru pārtikas produktu un pētīt to sastāvu un ietekmi uz cilvēka veselību).  Kosmētika un mazgāšanas līdzekļi (smaržas, šampūni, krēmi, dekoratīvā kosmētika, pulveri utt.).  Enerģijas avoti, minerāli (benzīns, dabas gāze). Daina Krepša  Latvijas sportisti ziemas olimpiskajās spēlēs (vēsturiski un mūsdienās).  Mans mīļākais sporta veids, tā attīstība Latvijā un es tajā. Diāna Medne  Stikla pielietošanas veidi un to fizikālās īpašības.  Krāsas un to pielietošanas iespējas.  Lāzera starojuma izmantošana. Gaļina Paškova  Starptautiskais konkurss "Jaunais vilnis". Dalībnieki no Latvijas.  Krievu un latviešu aktieru sadarbība uz skatuves.  Latviešu mākslinieki Krievijas šovbiznesā. Gita Rjabova  Mācību materiālu izstrāde pamatskolai.  Matemātikas attīstība 20.gadsimtā.  Slavenākie matemātiķi un to ieguldījums matemātikas attīstībā. Ieva Jansone  Augu izmantošana kosmētikas līdzekļos.  Mūzikas nodarbību ietekme uz pusaudžu veselības stāvokli.  Gliemju daudzveidība Rīgas pilsētas ūdenskrātuvēs.
  2. 2. Rīgas 6.vidusskola 2013./2014.m.g. Ieva Timčenko Illa Mūsiņa Inga Ermansone Ilze Erne Inese Majore Inese Minkeviča Inga Dunke Ingrīda Kriķe Ingrīda Kušķe Inta Godiņa Kalvis Kincis Laila Āboltiņa  Angļu valodas ietekme uz jauniešu valodu ikdienā.  Idiomas angļu valodā.  IT izmantošanas iespējas angļu valodas (svešvalodu) apguvē (piem., blogi).  Angļu valodas vārdu krājuma paplašināšanas iespējas, izmantojot daiļliteratūru.  Augu minerālā barošanās.  Liekais svars skolēnu vidū.  Ķērpji – gaisa tīrības indikatori.  Velodrošība Latvijā.  Latvijas olimpiešu starti ziemas olimpiskajās spēlēs.  Pareizas stājas ergonomika.  Vācijas izglītības sistēma - ceļš uz integrāciju.  Valodu radniecības nozīme svešvalodu apguvē.  Vācu valodas ietekme mūsdienu latviešu sarunvalodā.  Interesēties pie skolotājas.  Polārās koordinātas.  Atvasinājuma pielietojums dabaszinātņu uzdevumos.  Vēsturiskie un mūsdienu mēri.  Interesēties pie skolotājas.  Marks Rotko - abstraktā impresionisma pamatlicējs.  Dizains- tā attīstība un nozīme Latvijā.  Plakātmāksla Latvijā.  Biblioterapija- viens no terapijas veidiem.  Latviešu rakstnieki un dzejnieki - apbalvojumu un prēmiju laureāti.  Liriskais varonis mūsdienu latviešu dzejā.  Rīgas 6.vidusskolas absolventi - profesionāli mūziķi (laika periodā pēc izvēles).  Kāda konkrēta mūsdienu mūzikas stila, žanra, nozīmīga komponista dzīves un daiļrades izpēte. (nosaukumu un tēmu var konkretizēt individuāli)  Cilvēka balss kā instrumenta iespējas.  Datu šifrēšana ar programmēšanas palīdzību (tikai skolēniem, kas no 10. vai 11. klases mācās vai mācīsies programmēšanu).  Tīmekļa lietotnes "Iemācies savu kora balsi pats" izstrāde.  Datu mākoņu salīdzinājums, piemērotība izmantošanai skolā.  Dzimtenes mīlestība un patriotisms 21.gadsimta latviešu dzejā.  Traģiskais I.Žoludes romānā ,,Sarkanie bērni”.  Humors un satīra mūsdienu latviešu literatūrā.
  3. 3. Rīgas 6.vidusskola 2013./2014.m.g. Mairita Libauere Māra Puķīte Ruta Zaharova Saiva Vilne Sandra Dambiniece Valdis Lūsis Veneranda Loja Zaiga Gržibovska  Interesēties pie skolotājas.  Rīgas koka arhitektūra-nozīmīga Latvijas kultūras vēstures sastāvdaļa.  Pieminekļi un dekoratīvās skulptūras Rīgā.  Mūsdienu un latviešu tautas svētki un tradīcijas.  British English vs American English (grammar, vocabulary, pronunciation).  Stereotypes about Britain and British.  Idiomatic phrases.  Skaitīšanas sistēmas.  Dirihlē princips.  Saules pulkstenis.  Vērtības 21. gadsimta latviešu dzejā.  Jaunvārdi latviešu valodā.  Kāda (pēc izvēles) mūsdienu autora daiļrades pētījums.  Interesēties pie skolotāja.  Karš un tā radītās izmaiņas cilvēku dzīvē.  Manas dzimtas vēsture.  Vācijas mantojums Latvijā.  Brāļi Grimmi un to daiļrade.  Vācu simboli pasaulē. Skolēniem pašiem jāpiesakās pie izvēlētā zinātniski pētnieciskā darba vadītāja . Pie katra skolotāja (pētnieciskā darba vadītāja) drīkst pieteikties ne vairāk kā 10 skolēni. Ja pie skolotāja pieteikušies vairāk nekā 10 skolēni, priekšroka dodama tiem, kuri izvēlējušies izstrādāt ZPD par tēmu, kas atbilst mācību programmai, kuru skolēns apgūst (par tēmām, kas saistītas ar matemātiku un dabaszinībām- eksakto klašu skolēniem, par humanitārām tēmām- humanitāro klašu skolēniem). Pieteikšanās termiņš 2013./2014.m.g.- līdz 2013.gada 4.decembrim . Zinātniski pētnieciskais darbs ir obligāts visiem 10. un 11.klašu skolēniem . 2013./2014.m.g. 10.klašu skolēniem jāizstrādā ZPD teorētiskā daļa, darbs jānoformē atbilstoši prasībām, kas minētas Rīgas 6.vidusskolas zinātniski pētnieciskās darbības kārtībā, un šī darba daļa arī jāaizstāv. 2014./2015.m.g. šī brīža 10.klašu skolēniem būs jāizveido ZPD pētnieciskā daļa, atbilstoši prasībām jānoformē darbs kopumā un tas jāaizstāv. 2013./2014.m.g. 11.klašu skolēniem ir jāturpina pagājušajā gadā iesāktais ZPD (īpašos gadījumos pēc saskaņošanas ar direktora vietnieci L.Āboltiņu tēmu iespējams mainīt, taču tad darbs par izvēlēto tēmu, iekļaujoties 2013./2014.m.g. ZPD paredzētajā laikā, jāizstrādā pilnībā (teorētiskā un praktiskā daļa) un arī jāaizstāv). 12.klašu skolēniem ir tiesības izstrādāt ZPD arī šajā gadā, ja ir vēlēšanās uzlabot 2012./2013.m.g. saņemto vērtējumu.
  4. 4. Rīgas 6.vidusskola 2013./2014.m.g. Zinātniski pētnieciskā darba vērtējums ir obligātais vērtējums, kurš tiek atspoguļots skolēnu liecībās. Vērtējums, kurš saņemts 11.klasē vai 12. (ja tika uzlabots), tiek atspoguļots arī vidusskolas beigšanas dokumentos. Posmi ZPD izstrādē: • ZPD tēmas un vadītāja izvēle (10.kl.) un vienošanās ar darba vadītāju par darba praktiskās daļas izstrādes kārtību, metožu izvēli u.c. jautājumiem (11.kl.)- līdz 04.12.2013.; • 27.12.2013. vai 28.12.2013. (pēc darba vadītāja norādījumiem)- iespēja papildus (pirms darba uzsākšanas) konsultēties pie darba vadītāja; • no 06.01.2014.līdz 10.01.2014. lekcija par ZPD noformēšanu un prezentēšanu 10.klašu skolēniem un lekcija par pētījuma noformēšanu un prezentēšanu 11.klašu skolēniem (vada skolotājs Kalvis Kincis); • 13.01.-17.01.2014.- 1 obligāta konsultācija pie darba vadītāja par darba satura, izmantojamo metožu u.c. jautājumiem (pēc vai pirms mācību stundām saskaņā ar direktora vietnieces L.Āboltiņas apstiprinātu grafiku); • darba izstrādei veltītās projektu nedēļas dienas: 20.01.2014. (pirmdiena), 04.02..2014. (otrdiena), 13.02.2014. (ceturtdiena); tikšanās ar darba vadītāju obligāta arī šajās dienās (izņēmums- ja ar darba vadītāju saskaņots iemesls, kādēļ šāda tikšanās nav nepieciešama (piemēram, 11.klasē, strādājot ar darba pētniecisko daļu, to paredzēts veikt kādā laboratorijā); • ZPD aizstāvēšana (darbus vērtēs skolotāju komisija)- 18.02.2014. (otrdiena) no plkst.12.40; • labākie, interesantākie, kā arī Rīgas pilsētas konferencei izvirzītie darbi tiks prezentēti 9.klašu skolēniem 04.03.2014. • informācijai- termiņš darbu iesniegšanai Rīgas pilsētas skolēnu zinātniskajai konferencei- 28.02.2014.; 25.03.2014.-27.03.2014.- darbu aizstāvēšana un vērtēšana Rīgas pilsētā. Direktora vietniece Laila Āboltiņa

×