Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Радянсько-польська війна і Україна.

1,423 views

Published on

Радянсько-польська війна і Україна.

Published in: Education
 • Login to see the comments

Радянсько-польська війна і Україна.

 1. 1. Тема: Радянсько- польська війна і Україна.
 2. 2. План. . Варшавська угода. . Наступ україно-польських військ. Польський окупаційний режим та ставлення до нього населення. . Подальший хід війни та її підсумки. . Припинення боротьби регулярних українських частин. Більшовицька
 3. 3. 1. Варшавська угода. . Чим закінчилась війна між Польщою і ЗУНР? . Де знаходились війська Директорії наприкінці 1919 – на поч 1920 р? Польща утворилась весною 1918 р. Диктаторські повноваження отримав Ю. Пілсудський. На 1919 р Польща захопила зх. укр. землі по р. Збруч і Горинь. Уряд РСФРР пропонував мир і йшов на Ю. Пілсудський
 4. 4. Варшавська угода 21-24 квітня 1920 р. міст: ольща визнає право УНР на незалежність, а Петлюру і Директорію-найвищою владою в Україні. ордон по р. Збруч і р. Горинь. пільна валюта. пільні військові дії проти більшовиків.
 5. 5. Наслідки. “Ціна питання”. алежність від Польщі. я угода суперечила “Акту злуки”. Законне” скасування ЗУНР. межах Польщі залишились Холмщина, Підляшшя, Зх. Волинь, Сх. Галичина, частина Полісся. асудження Ю. Пілсудський і С. Петлюра в оточенні офіцерів.
 6. 6. 2. Наступ україно - польських військ. 0 квітня 1920 р. – початок польського наступу. травня польська армія і частини УНР ввійшли до Києва. ронт зупинився на лінії Вишгород - Бровари – Бориспіль. о Чорного моря прорватись поля-
 7. 7. Польський окупаційний режим та ставлення до нього населення. творення польського адміністративного апарату. ідновлення поміщицької влади на землю. епресії щодо українського населення. ивезення до Польщі промислового обладнання, продовольства. аслідки: Вороже ставлення населення до союзу УНР з Польщою. Розгортання партизанського і підпільного руху.Поляки на лінії фронту.1920 р
 8. 8. 3.Подальший хід війни та її підсумки. 4 травня 1920 р. – початок контрнаступу більшовиків. спішні дії Південно - Західного фронту, зокрема - Першої кінної армії С. Будьонного. 2 червня – захоплення Червоною армією Києва. ахідний фронт витісняє польське військо з Білорусії. Польський плакат Радянські плакати С. Будьонний.
 9. 9. 1 липня – “нота Керзона”- пропозиція перемиря і встановлення кордону по т. зв. “лінії Керзона”. НК – проти, віра в “розпалення пожежі світової революції”. аплановано наступ на Варшаву. оляки згуртовуються , отримують фінансову допомогу із Заходу. в серпні розпочинають контрнаступ. Поляки поблизу здобутого у більшовиків потяга.
 10. 10. 2 жовтня Польша і РСФРР уклали перемир’я. е розрив з УНР. Українські війська продовжували вести боротьбу самостійно. Червона армія в листопаді відтіснила їх за р. Збруч. Армія УНР перестала існувати. Ризький мир - 18 березня 1921 р. (РСФРР+Польща) 1.• Гарантування державного суверенітету обом сторонам й утримання від будь-якого втручання у внутрішні справи. 2.• Зобов’язання не створювати і не підтримувати організацій, що мають за мету збройну боротьбу з другою договірною стороною або зазіхають на її територіальну цілісність. 3.• Припинення стану війни. 4.• Визнання Польщею незалежності УСРР і БСРР . 5.• Негайне встановлення дипломатичних відносин. 6.• Визначалася лінія кордону між державами: до Польщі відходили західноукраїнські (Східна Галичина, Західна Волинь, Західне Поділля, Холмщина, Підляшшя) і західнобілоруські землі.
 11. 11. 4. Припинення боротьби регулярних українських частин. інтернованих в Польщі бійців – сформувались загони добровольців - Укр повстанська армія (1,5 тис.) Жовтень - листопад 1921 р- другий Зимовий похід. Розрахунок на повстання селянства не виправдався. . Базар – учасники оточені і розбиті (Г. Котовським). (”базарська трагедія”) Частина військ на чолі з Г. Котовський Ю. Тютюнник
 12. 12. 5. Розгром військ Врангеля. вітень 1920 – Врангель очолює Добровольчу армію в Криму. еформи: частина землі селянам за викуп, автономія козацьким землям, робітниче законодавство. Червень 1920 р. - в умовах війни між Польщою і РСФРР, білі захопили Пн. Таврію.
 13. 13. ерпень – червоні перейшли в контрнаступ. ересень – початок переговорів УНР і Врангеля. – ств. Південного фронту Червоної армії на чолі з М. Фрунзе. - союз Махна з більшовиками проти Врангеля. овтень - остання спроба білих прорватись на Донбас, відступ в Крим. Михайло Фрунзе Петро Врангель махновці
 14. 14. -12 листопада 1920 р.- штурм Червоною армією Сивашу, взяття Перекопських і Чонгарських укріплень. рангель визнає незалежність УНР. 7 листопада повне звільнення червоними Криму від військ Врангеля (евакуація до Туреччини -150 тис.) Початок червоного терору. Телеграма Фрунзе Леніну про ліквідацію Пд фронту. Евакуація військ Врангеля з Криму.
 15. 15. 26 листопада 1920 р.– наказ РНК про знищення махновців: оточені в р-ні Євпаторії - вирвались, вийшли з Криму. Розгромлені в р-ні Томаківки. В серпні 1921 р.- Махно і 77 бійців перейшли кордон з Румунією. Махно проживатиме в Румунії, Польщі, Франції. Помер у 1934 р. в Парижі. Н. Махно. Румунія. 1921 р. Н. Махно. 1930-ті рр.

×