Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Sprawne Smoki - Gładyszów 2012

1,195 views

Published on

Turnus rehabilitacyjno-integracyjno-wypoczynkowy Sprawne Smoki
20-26 sierpnia 2012 r. Gładyszów

Published in: Health & Medicine
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Sprawne Smoki - Gładyszów 2012

 1. 1. Gładyszów 2012Turnus rehabilitacyjno- integracyjno- wypoczynkowy Stowarzyszenia na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży „Sprawne Smoki” 20-26 sierpień 2012 roku
 2. 2. Przebywaliśmy w Gładyszowie od 20 do 27 sierpnia. Od rana organizatorki turnusu przekształcały salę przedszkola w ośrodku Eleos w salę do rehabilitacji i integracji sensorycznej. Sprzęty i pomoce zostały wcześniej przewiezione dzięki uczynności firmy p. Szurka. Do godz. 16 trwało kwaterowanie 21 uczestników, następnie zwiedzanie najbliższej okolicy, spotkanie z bardzo gościnnymi, serdecznymi gospodarzami obiektu oraz zebranie organizacyjne. Ciepły wieczór pod gwiazdami zgromadził dzieci i dorosłych wokół ogniska i długo nie chciało się wracać do pokoi. Od wtorku zaczęła się systematyczna rehabilitacja- każde z 9-ga dzieci miałocodziennie godzinę zajęć z integracji sensorycznej i godzinę klasycznej rehabilitacji ruchowej. W godzinach popołudniowych zaplanowano atrakcyjne zajęcia sprzyjające rehabilitacji i relaksowi, takie jak jazda konnaw stadninie w Gładyszowie, wycieczka do Wysowej i zajęciana basenie w Biawenie, seans w grocie solnej w Wysowej, ognisko.
 3. 3. Dzień przyjazdu- przedbudynkiem Ośrodka Eleos, który na tydzień staje się naszym domem
 4. 4. Codzienna praca dzieciaków – z Karoliną rehabilitacja,z Ulą integracja sensoryczna
 5. 5. Zajęcia w stadninie koni w Gładyszowie
 6. 6. Popołudnie w Wysowej,połączone z …
 7. 7. zajęciami grupowymi na basenie w Biawenie
 8. 8. Popołudniowy seans w Jaskini Solnej w Wysowej
 9. 9. W wolnym czasie…
 10. 10. W rytm muzyki – wieczorek taneczny dla dużych i małych oraz zajęciazumby z instruktorką p. Grażynką dla pań 
 11. 11. Codzienność… :)
 12. 12. Przy pożegnalnym ognisku
 13. 13. W niedzielę na zaproszenie naszego Gospodarza uczestniczyliśmy we mszy świętej w cerkwi w Regietowie i – niestety- czas powrotu do codzienności. Na turnusie przebywały dzieci z rodzinami, ponieważ naszym założeniem było również umożliwienie wspólnego wypoczynku, dlatego też pomyśleliśmy o wieczornych zajęciach: zabawy przy muzyce, zajęcia zumby, prelekcja prozdrowotna, ponadto dyskusje, wymiana doświadczeń, oglądanie filmów. Pogoda nam sprzyjała, więc wszystkie plany udało się zrealizować. Pomocą służyły wolontariuszki, które m.in. pomagały organizować opiekę i zabawy dla dzieci. O wspaniałe posiłki zadbał nasz gospodarz, czyli ks. Arkadiusz Barańczuk. To dzięki Jego hojności w postaci kosztów noclegów i żywienia możliwe było całe przedsięwzięcie, a darowizna Radnych Starostwa pomogła w znaczący sposób uatrakcyjnić nasz pobyt w Gładyszowie. Podobało nam się tak bardzo, że już poczyniliśmy wstępne plany, aby zorganizować kolejny turnus za rok.
 14. 14. Ostatnie wspólne zdjęcie po mszy w Regietowie
 15. 15. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania turnusu, przede wszystkim ks. Arkadiuszowi Barańczukowi - Dyrektorowi Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos w Gładyszowie, dr. Bogusławowi Lenardowi i Radnym Starostwa Powiatowego w Gorlicach, a także p. Czesławowi Szurkowi, p. Grażynie Gurbie, p. Ewie Krupie, Prezesowi Stadniny Koni w Regietowie oraz wolontariuszkom z Zespołu Szkół w Siarach.http://www.rtvg.pl/archiwum?f=2094&data=2012-08-27http://www.eleos.gladyszow.org/smoki-w-eleosie-n_160.htmlhttp://www.powiatgorlicki.pl/aktualnosci/sprawne-smoki-na-wakacjach.html

×