Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Inspiracje życie jest piękne

3,921 views

Published on

Prezentacja grupy Życie jest piękne przygotowana na piknik urodzinowy szkoły.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Inspiracje życie jest piękne

 1. 1. ŻYCIE JEST PIĘKNE OPOWIEMY WAM GDZIE BYLIŚMY I CO ROBILIŚMY NA NASZYCH ZAJĘCIACH
 2. 2. Szpital dziecięcy Odwiedziliśmy szpital dziecięcy, gdzie dowiedzieliśmy się, jak możemy pomóc chorym dzieciom, których pobyt w szpitalu się przedłuża. Możemy im pomóc dotrzymując im towarzystwa, ponieważ zamiast bawić się ze sobą, dzieci zajmują się graniem na urządzeniach elektronicznych. Odwiedzając dzieci w szpitalu można: robić ozdoby świąteczne i wielkanocne, organizować zabawy grupowe typu RPG, grać w państwa miasta, lepić z mas plastycznych, grać w gry planszowe, malować/rysować, składać origami, zorganizować bal przebierańców.
 3. 3. Teatr: SZTUKA „DZIWNY PRZYPADEK PSA NOCNĄ PORĄ” Byliśmy wTeatrze Dramatycznym, Scena NaWoli. Sztuka przedstawiała opowieść o piętnastoletnim chłopcu o imieniu Christopher, który ma zespół Aspergera. Dzięki sztuce przyjrzeliśmy się życiu osoby z zespołem Aspergera i dowiedzieliśmy się, jak tacy ludzie funkcjonują. Zaskoczyło nas, że główny bohater, choć był bardzo inteligentny i pasjonował się astronomią, właściwie nigdy nie wychodził poza swoją ulicę.
 4. 4. Kawiarnia „Życie jest fajne” Jest to kawiarnia, która zatrudnia osoby z autyzmem, aby dać im możliwość zarabiania na własne potrzeby. Jest wyjątkowa, ponieważ większość lokali nie zatrudniłoby ludzi z niepełnosprawnością. Udowadnia nam, że osoby z niepełnosprawnością potrafią również pracować i być użyteczne dla społeczeństwa. Kawiarnia znajduje się na Grójeckiej vis a vis OchTeatru. Omawialiśmy tam nasz wyjazd inspiracyjny. Druga taka kawiarnia znajduję się na Nowym Świecie i nazywa się „Pożyteczna”.
 5. 5. „Niewidzialna wystawa” Byliśmy na „Niewidzialnej Wystawie” przy Pl. Zawiszy. Jest to wystawa, której celem jest umożliwienie osobom widzącym doświadczenia dnia w życiu osoby niewidomej lub słabowidzącej. Zostaliśmy oprowadzeni po wnętrzu domu, po ulicy, oraz po lesie w kompletnych ciemnościach. Zamiast używać zmysłu wzroku wykorzystaliśmy dotyk i słuch. Byliśmy oprowadzeni przez słabowidzącego przewodnika, który był dowcipny i błyskotliwie opowiadał nam o wystawie.
 6. 6. Film ”Imagine” Twórcą tego filmu jest Andrzej Jakimowski. Oglądaliśmy ten film w ramach wieczoru filmowego. Opowiada o nauczycielu, który uczy osoby niewidome przemieszczania się bez białej laski. Zaciekawiła nas postać nauczyciela, który miał odwagę uczyć niewidomych nietuzinkowych sposobów radzenia sobie w życiu, wbrew przeciwnościom.
 7. 7. Wycieczka do Lasek Wyjechaliśmy na wycieczkę do Ośrodka dla Osób Ociemniałych w podwarszawskich Laskach. Dowiedzieliśmy się tam, jak wygląda życie osób niewidomych i w jaki sposób uczą się i pracują. Sami spróbowaliśmy robić i jeść jedzenie z zawiązanymi oczami. Było to dla części bardzo trudne, a dla niektórych łatwe. Dzięki tej wycieczce w pewnym stopniu dowiedzieliśmy się, sami to przeżywając, jak ludzie niewidomi „postrzegają” świat oraz w jaki sposób można im pomóc. Można na przykład: mówić im, jaki autobus dojeżdża do przystanku (zamiast pytać ich, na jaki autobus czekają), pomóc im przejść przez pasy podając im swój łokieć (zamiast chwytać ich).
 8. 8. Film ”Moonlight” Jest to film, który otrzymał w tym roku 8 Oscarów. Opowiada on o czarnym chłopcu dorastającym w niebezpiecznej dzielnicy Miami.W trakcie dorastania uświadamia sobie on, że jest gejem. Jest bardzo dyskryminowany i bity ze względu na swoją wyjątkową wrażliwość i odmienność. Dodatkowo ma trudną sytuację rodzinną, ponieważ wychowuje go tylko mama, która jest narkomanką. Dzięki temu filmowi mieliśmy okazję z bliska się przyjrzeć, jak trudno osobom o innej orientacji seksualnej znaleźć akceptację wśród innych ludzi.
 9. 9. Wyjazd do stajni “Mandra” w Kampinosie Był to nasz jedyny wyjazd we wspólnym gronie. Jego celem były integracja i odpoczynek, ale rówież stworzenie dramy o przeżyciach, jakich doświadczają uchodźcy. Odgrywaliśmy role dwóch rodzin, które podejmują decyzję o natychmiastowym opuszczeniu swojego kraju. Zabierając ze sobą minimum bagażu, muszą przejść przez granicę, zostają okradzione, muszą zmierzyć się z opryskliwym strażnikiem granicznym i przechodzą procedurę ubiegania się o azyl. Doświadczyliśmy strachu, niepewności i utraty poczucia bezpieczeństwa, jakie muszą przeżywać uchodźcy.
 10. 10. PODSUMOWANIE Mamy nadzieję, że udało nam się przedstawić Państwu, czym zajmowaliśmy się na naszych Inspiracjach poświęconych zrozumieniu inności, i zainteresować tą tematyką.

×