Latvijas prezidentūra ES Padomē

528 views

Published on

Prezentācija semināra izglītības iestāžu vadītājiem par aktuāliem Eiropas Savienības jautājumiem ietvaros, ko organizēja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Parlamenta informācijas biroju Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un sabiedriskās politikas centru PROVIDUS 2013.gada 30.aprīlī un 2.maijā.

Plašāka informācija: http://www.providus.lv/public/27835.html

Published in: News & Politics
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
528
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
6
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Latvijas prezidentūra ES Padomē

 1. 1. Latvijas prezidentūra ES Padomē2015.gada pirmais pusgadsLinda JākobsoneLatvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātaPrezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja
 2. 2. Šodien: Kas ir Eiropas Savienības Padome? Ko nozīmē prezidentūra? Ko prezidentūra nozīmēs Latvijai? Kā var iesaistīties prezidentūras veidošanā? Kur var uzzināt par prezidentūru?
 3. 3. Galvenās ES struktūrasTiek ievēlēts tiešās vēlēšanās reizipiecos gados un pārstāv dalībvalstupilsoņusEiropas ParlamentsAugstāko valsts vadītāju pārstāvībasinstitūcija. Tai ir pastāvīgspriekšsēdētājsEiropadome27 ES dalībvalstu ministru sanāksmeES PadomeIzpildvara (27 komisāri), kura īstenoEiropas Savienības politikuEiropas KomisijaKas ir EiropasSavienībasPadome?
 4. 4. Eiropas Savienības Padome Eiropas Savienības Padome irgalvenā lēmējinstitūcija, kurakoordinē Eiropas Savienībaspolitikas jomas, nosakaārpolitiku un drošības politiku. Eiropas Savienības Padomiveido 27 dalībvalstu ministri,pārstāvot savu valsti.Kas ir EiropasSavienībasPadome?
 5. 5. Eiropas Savienības Padome Katrs ministrs, kurš piedalās Padomes sanāksmē, ir pilnvarotspārstāvēt savu valdību, t. i., ministra atbalsts kāda lēmumapieņemšanai ir visas dalībvalsts valdības, parlamenta un pilsoņuatbalsts. Katru ES dalībvalsti Padomes sanāksmēs pārstāv ministrs, kurapārziņā ir jautājumi, kas tiek izskatīti konkrētajā sanāksmē.Piemēram, ja Padome apspriež vides jautājumus, sanāksmēpiedalīsies katras ES dalībvalsts vides ministrs.Kas ir EiropasSavienībasPadome?
 6. 6. Eiropas Savienības Padome Eiropas Savienības Padomei ir desmit dažādi padomessastāvi:– vispārējās lietas,– ārlietas,– ekonomika un finanšu lietas,– tieslietas un iekšlietas,– nodarbinātība un sociālās lietas, veselības un patērētāju aizsardzības lietas,– konkurētspēja,– transports, telekomunikācijas un enerģija,– lauksaimniecība un zivsaimniecība,– vide,– izglītība, jaunatne un kultūra.Kas ir EiropasSavienībasPadome?
 7. 7. Prezidentūra ES Padomē Par ES Padomes darba organizāciju unsanāksmju vadību rotācijas kārtībāsešus mēnešus atbild prezidējošāvalsts. Latvijas prezidentūras ES Padomēlaikā notiks ap 1500 dažāda līmeņasanāksmēm Briselē un Luksemburgā,kā arī aptuveni 200 Latvijā.Ko nozīmēprezidentūra?Polija 2011.gada 2.puseDānija 2012.gada 1.puseKipra 2012.gada 2.puseĪrija 2013.gada 1.puseLietuva 2013.gada 2.puseGrieķija 2014.gada 1.puseItālija 2014.gada 2.puseLatvija 2015.gada 1.puseLuksemburga 2015.gada 2.puse
 8. 8. Prezidentūras dienas kārtībasnoteikšanaNacionālienotikumiStarptautiskienotikumiEiropasSavienībasnotikumi• Nacionālie notikumi unprioritātes• Saeima• Valdība• Eksistējošiedokumenti, plāni unprioritātes• «Mantojums» noiepriekšējāmprezidentūrām• Trio un citudalībvalstu prioritātes• Globālāsattīstībastendences• Force majeureKo nozīmēprezidentūra?
 9. 9. Principi Latvijas prezidentūraiKo nozīmēprezidentūra? 3i• Ilgtspēja• Iesaistīšanās• IzaugsmePasauleEiropasSavienībaIndivīdsPasauleEiropasSavienībaIndivīds
 10. 10. Prezidentūra ir iespēja Latvijai veidot ES dienas kārtību Latvijai parādīt savu profesionalitāti Pastāstīt sanāksmju dalībniekiem par Latviju Iepazīstināt ar Latvijas kultūru, tradīcijām, precēmKo prezidentūranozīmēsLatvijai?
 11. 11. Prezidentūras norises vietas Galvenā norises vieta –Latvijas Nacionālābibliotēka 25 000 līdz 30 000 viesuLatvijā + mediju pārstāvjiKo prezidentūranozīmēsLatvijai?
 12. 12. Sadarbība ar izglītības iestādēm Sekretariāta mājas lapa www.es2015.lv informācijai parprezidentūru, gatavošanos tai un dažādiem pasākumiem Iespēja pierakstīties «Jaunumu» saņemšanai Sadarbība pasākumos, diskusijās (izglītības iestādes rīkotajospasākumi) Piemērs – akcija «Atpakaļ uz skolu!» Sadarbība ar prezidentūras trio valstīm(Itāliju un Luksemburgu)Kā var iesaistītiesprezidentūrasveidošanā?
 13. 13. Informācijas avoti www.es2015.lv  @ES2015LV  www.draugiem.lv/es2015lvKur var uzzinātpar prezidentūru?
 14. 14. Paldies par uzmanību!Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts67011750 sekretariats@es2015.lvZ.A.Meierovica bulvāris 14 - 4.stāvs, Rīgawww.es2015.lv @ES2015LV

×