Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Latvijas prezidentūra ES Padomē

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Upcoming SlideShare
Bk sastavs kopaa fd-12
Bk sastavs kopaa fd-12
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 14 Ad

Latvijas prezidentūra ES Padomē

Download to read offline

Prezentācija semināra izglītības iestāžu vadītājiem par aktuāliem Eiropas Savienības jautājumiem ietvaros, ko organizēja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Parlamenta informācijas biroju Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un sabiedriskās politikas centru PROVIDUS 2013.gada 30.aprīlī un 2.maijā.

Plašāka informācija: http://www.providus.lv/public/27835.html

Prezentācija semināra izglītības iestāžu vadītājiem par aktuāliem Eiropas Savienības jautājumiem ietvaros, ko organizēja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Parlamenta informācijas biroju Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un sabiedriskās politikas centru PROVIDUS 2013.gada 30.aprīlī un 2.maijā.

Plašāka informācija: http://www.providus.lv/public/27835.html

Advertisement
Advertisement

More Related Content

More from Centre for Public Policy PROVIDUS (20)

Advertisement

Latvijas prezidentūra ES Padomē

 1. 1. Latvijas prezidentūra ES Padomē 2015.gada pirmais pusgads Linda Jākobsone Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja
 2. 2. Šodien:  Kas ir Eiropas Savienības Padome?  Ko nozīmē prezidentūra?  Ko prezidentūra nozīmēs Latvijai?  Kā var iesaistīties prezidentūras veidošanā?  Kur var uzzināt par prezidentūru?
 3. 3. Galvenās ES struktūras Tiek ievēlēts tiešās vēlēšanās reizi piecos gados un pārstāv dalībvalstu pilsoņus Eiropas Parlaments Augstāko valsts vadītāju pārstāvības institūcija. Tai ir pastāvīgs priekšsēdētājs Eiropadome 27 ES dalībvalstu ministru sanāksme ES Padome Izpildvara (27 komisāri), kura īsteno Eiropas Savienības politiku Eiropas Komisija Kas ir Eiropas Savienības Padome?
 4. 4. Eiropas Savienības Padome  Eiropas Savienības Padome ir galvenā lēmējinstitūcija, kura koordinē Eiropas Savienības politikas jomas, nosaka ārpolitiku un drošības politiku.  Eiropas Savienības Padomi veido 27 dalībvalstu ministri, pārstāvot savu valsti. Kas ir Eiropas Savienības Padome?
 5. 5. Eiropas Savienības Padome  Katrs ministrs, kurš piedalās Padomes sanāksmē, ir pilnvarots pārstāvēt savu valdību, t. i., ministra atbalsts kāda lēmuma pieņemšanai ir visas dalībvalsts valdības, parlamenta un pilsoņu atbalsts.  Katru ES dalībvalsti Padomes sanāksmēs pārstāv ministrs, kura pārziņā ir jautājumi, kas tiek izskatīti konkrētajā sanāksmē. Piemēram, ja Padome apspriež vides jautājumus, sanāksmē piedalīsies katras ES dalībvalsts vides ministrs. Kas ir Eiropas Savienības Padome?
 6. 6. Eiropas Savienības Padome  Eiropas Savienības Padomei ir desmit dažādi padomes sastāvi: – vispārējās lietas, – ārlietas, – ekonomika un finanšu lietas, – tieslietas un iekšlietas, – nodarbinātība un sociālās lietas, veselības un patērētāju aizsardzības lietas, – konkurētspēja, – transports, telekomunikācijas un enerģija, – lauksaimniecība un zivsaimniecība, – vide, – izglītība, jaunatne un kultūra. Kas ir Eiropas Savienības Padome?
 7. 7. Prezidentūra ES Padomē  Par ES Padomes darba organizāciju un sanāksmju vadību rotācijas kārtībā sešus mēnešus atbild prezidējošā valsts.  Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā notiks ap 1500 dažāda līmeņa sanāksmēm Briselē un Luksemburgā, kā arī aptuveni 200 Latvijā. Ko nozīmē prezidentūra? Polija 2011.gada 2.puse Dānija 2012.gada 1.puse Kipra 2012.gada 2.puse Īrija 2013.gada 1.puse Lietuva 2013.gada 2.puse Grieķija 2014.gada 1.puse Itālija 2014.gada 2.puse Latvija 2015.gada 1.puse Luksemburga 2015.gada 2.puse
 8. 8. Prezidentūras dienas kārtības noteikšana Nacionālie notikumi Starptautiskie notikumi Eiropas Savienības notikumi • Nacionālie notikumi un prioritātes • Saeima • Valdība • Eksistējošie dokumenti, plāni un prioritātes • «Mantojums» no iepriekšējām prezidentūrām • Trio un citu dalībvalstu prioritātes • Globālās attīstības tendences • Force majeure Ko nozīmē prezidentūra?
 9. 9. Principi Latvijas prezidentūrai Ko nozīmē prezidentūra?  3i • Ilgtspēja • Iesaistīšanās • Izaugsme Pasaule Eiropas Savienība Indivīds Pasaule Eiropas Savienība Indivīds
 10. 10. Prezidentūra ir iespēja  Latvijai veidot ES dienas kārtību  Latvijai parādīt savu profesionalitāti  Pastāstīt sanāksmju dalībniekiem par Latviju  Iepazīstināt ar Latvijas kultūru, tradīcijām, precēm Ko prezidentūra nozīmēs Latvijai?
 11. 11. Prezidentūras norises vietas  Galvenā norises vieta – Latvijas Nacionālā bibliotēka  25 000 līdz 30 000 viesu Latvijā + mediju pārstāvji Ko prezidentūra nozīmēs Latvijai?
 12. 12. Sadarbība ar izglītības iestādēm  Sekretariāta mājas lapa www.es2015.lv informācijai par prezidentūru, gatavošanos tai un dažādiem pasākumiem  Iespēja pierakstīties «Jaunumu» saņemšanai  Sadarbība pasākumos, diskusijās (izglītības iestādes rīkotajos pasākumi)  Piemērs – akcija «Atpakaļ uz skolu!»  Sadarbība ar prezidentūras trio valstīm (Itāliju un Luksemburgu) Kā var iesaistīties prezidentūras veidošanā?
 13. 13. Informācijas avoti  www.es2015.lv  @ES2015LV  www.draugiem.lv/es2015lv Kur var uzzināt par prezidentūru?
 14. 14. Paldies par uzmanību! Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts 67011750 sekretariats@es2015.lv Z.A.Meierovica bulvāris 14 - 4.stāvs, Rīga www.es2015.lv @ES2015LV

×