Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Stwórz z nami sieć miast poprzemysłowych

1,499 views

Published on

Zaczynamy budować sieć samorządów, NGOsów i aktywistów na co dzień transformujących miasta przemysłowe i poprzemysłowe! Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

Published in: Government & Nonprofit
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Stwórz z nami sieć miast poprzemysłowych

 1. 1. Pracownia Miejska 2015 STWÓRZ Z NAMI SIEĆ MIAST POPRZEMYSŁOWYCH
 2. 2. „Badania pokazują, że niewykorzystane tereny poprzemysłowe występują w ponad trzech czwartych miast ponad 50-tysięcznych oraz w ponad połowie miast średniej wielkości” Domański 2000
 3. 3. Chcemy stworzyć silną sieć miast poprzemysłowych, dzięki której samorządy i organizacje pozarządowe będą mogły wymieniać się doświadczeniami, wspólnie testować nowe rozwiązania, pozyskiwać fundusze i lobbować na rzecz istotnich dla nich zmian. Jaki mamy cel?
 4. 4. Choć często przemysł w tych miastach już nie istnieje, to wciąż odgrywają one dużą rolę w swoich regionach. Zmagają się one jednocześnie z podobnymi wyzwaniami: ź szukanie nowej tożsamości – gospodarczej, przestrzennej, społecznej ź zmaganie się z kryzysem i następstwami deindustrializacji ź podejmowanie próby przedefiniowania Wyzwania te tworzą przestrzeń na testowanie śmiałych, innowacyjnych rozwiązań. Dlaczego miasta poprzemysłowe?
 5. 5. Do sieci mogą dołączyć: ź samorządy ź organizacje pozarządowe ź aktywiści i aktywistki Zapraszamy partnerów z całej Europy (nie tylko UE). Warunek to chęć dzielenia się doświadczeniami i budowania platformy współpracy z innymi miastami. Z kim chcemy budować sieć?
 6. 6. ź uczenie się od siebie, dzielenie pomysłami, ź poszukiwanie rozwiązań podobnych problemów ź eksperymentowanie ź poznawanie ludzi i zdobywanie nowych kontaktów ź prowadzenie badań ź realizowanie wspólnych działań i budowanie sieciowych projektów W jakim zakresie możemy współpracować?
 7. 7. Chcemy, aby ta sieć od samego początku powstawała we współpracy z Wami.
 8. 8. Jesienią 2015 inaugurujemy sieć podczas pierwszego spotkania w Koninie. W tej chwili powstaje grupa robocza, która ma za zadanie określić założenia i ramy funkcjonowania sieci oraz wybrać priorytetowe obszary działania. Jaki jest plan?
 9. 9. Znane Ci są realia miasta poprzemysłowego? Masz doświadczenia w procesie transformacji miast? Ciekawią Cię pomysły innych? Dołącz do nas! Zapraszamy zarówno przedstawicieli samorządów, organizacji i instytucji jak i indywidualne osoby, które zajmują się tematem transformacji miast poprzemysłowych.
 10. 10. Wyślij email z opisem Twoich dotychczasowych działań na adres m.kubecka [at] pracowniamiejska.pl Chcesz stać się członkiem grupy roboczej tworzącej sieć?
 11. 11. Wyślij email zatytułowany “śledzenie sieci” na adres m.kubecka [at] pracowniamiejska.pl Nie chcesz współtworzyć sieci, ale jesteś ciekawy/ciekawa, jak będziemy się rozwijać?
 12. 12. http://pracowniamiejska.pl/ W Pracowni Miejskiej wie(rzy)my, że miasta poprzemysłowe mogą się stać przyczółkiem innowacyjności, że to właśnie w tych miastach jest przestrzeń do projektowania i testowania nowych systemów walki z bezrobociem, wspierania przedsiębiorczości i zrównoważonego rozwoju. Pracownia Miejska ma pomagać miastom poprzemysłowym iść właśnie w tym kierunku. Kilka słów o nas
 13. 13. „Może jeszcze jest szansa, żeby wymyślić taką drogę, która ominie pułapki, w jakie wpadły miasta na Zachodzie Europy.” Krzysztof Nawratek, 2011

×