Vitalfood Case Study

578 views

Published on

Published in: Business, Design
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
578
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Vitalfood Case Study

  1. 1. C A S E S T U D Y V I T A L F O O D
  2. 2. Situace ★ Společnost Aramark poskytující závodní stravování startuje novou řadu vyvážené stravy. ★ Tato řada doplní stávající jídelníčky vybraných provozoven (např. GE, TPCA a další). ★ Podstatou je reflektování životního stylu strávníků konkrétní restaurace - nabízí tedy jiný vyvážený oběd ve výrobním závodě a jiný pro kancelářské pracovníky. ★ Aramark oslovil Lemonade s cílem vytvořit základní strategii, název, logo, design řady a POS materiály.
  3. 3. Kdo je Aramark? ★ Aramark v oblasti závodního stravování je současnou trojkou na českém trhu po Eurestu a Sodexho. ★ Nabízí stravovací služby pro firmy, armádu, nemocnice a další zařízení. Od začátku staví na přístupnosti lidem. ★ Jedná se o americkou společnost, která vznikla v roce 1959, dnes má více jak 1000 zaměstnanců po celém světě ★ Aramark zajišťuje již řadu desetiletí stravování na olympijských hrách dalších významných eventech.
  4. 4. O čem je nová řada? ★ Koncept se vyznačuje vyváženou stravou, která reflektuje rozdílné potřeby různých profesí na jídlo. ★ To se pak pozitivně projevuje na fyzickém a psychickém pocitu zaměstnanců a následně výsledcích jejich práce. ★ Jídlo je připravováno z velmi kvalitních surovin přímo před strávníkem, je zdravé, ale přesto je požitkem. Klíčové sdělení nové značky “Eat well, Feel well, Work well”
  5. 5. VITALfood feelin’ good ★ Zaměřujeme se na efekt služby - vitalitu, která je známkou zdraví a duševní pohody. ★ VITALITA je o živosti VITALITA je vnitřní pocit VITALITA znamená energie ★ Centrální poslání: MÁM CHUŤ ŽÍT
  6. 6. T A S T E T H E D I F F E R E N C E

×