Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Fanzoom - Analýza zájmu skupiny uživatelů Facebooku

9,083 views

Published on

FANZOOM je výzkumný nástroj, který popíše skupinu uživatelů na Facebooku z pohledu toho, co tyto uživatele společně zajímá.

Výsledkem je zájmový profil cílové skupiny nebo fanoušků značky poskytující vhled daleko za možnostmi klasického výzkumu nebo statistik ze sociálních sítí.

Published in: Business
  • Be the first to comment

Fanzoom - Analýza zájmu skupiny uživatelů Facebooku

  1. 1. FANZOOM Výzkum uživatelů na Facebooku pomocí jejich zájmového profilu Perfect Crowd s.r.o.
  2. 2. FANZOOM Když chceme někoho skutečně poznat, neptáme se na jeho věk, region, postoje nebo počet členů v domácnosti. Zeptáme se ho na jeho zájmy.FANZOOM je výzkumný nástroj, který popíše skupinu uživatelůna Facebooku z pohledu toho, co tyto uživatele společnězajímá.Výsledkem je zájmový profil cílové skupiny nebo fanouškůznačky poskytující vhled daleko za možnostmi klasickéhovýzkumu nebo statistik ze sociálních sítí. A co posloucháš za hudbu?
  3. 3. FANZOOM A dozvíme se ještě více, když se místo ptaní můžeme dívat. Jaké vtipy objekt našeho zájmu rozesmějí, jakou hudbu si pouští a jak se obléká?FANZOOM je automatizovaný nástroj, která zkoumá uživatelebez vlivu výzkumníka. Výsledek nelze ovlivnit vlastnímidomněnkami nebo neobratnými otázkami.Protože čerpá z reálného chování uživatelůFacebooku, nemusí se spoléhat na deklaracerespondentů. Je zcela autentický.
  4. 4. FANZOOMMůžeme zkoumat cílové skupiny a podrobně je popsat.Zde například: „Jaké pořady mají rádi kluci, kteří provozujídané sporty?“.Skateboard BMX Longboard Street ArtSheldon-Cooper TheStig Jan-Kraus ozzak.comebackJan-Kraus ozzak.comeback DrHouse DrHouseDrHouse primacool Futurama primacoolMrBean DrHouse officialreddwarf pohlreichWillSmith MrBean MrBeansouthpark FuturamaTheSimpsons Pohlreich TheSimpsons
  5. 5. FANZOOM Můžeme zkoumat profil fanoušků značky nebo jiné stránky na Facebooku, ať už ji spravujete Vy nebo nikdo jiný. Eduard Tomáš 105FANZOOM odhalí, čím se Vašifanoušci liší od zbytku Škola přírodního stavitelství 101Facebookové populace. MAITREA 71 Probuzení * 2012 * - 53Například fanoušci Táni Awakening * 2012 *Fischerová jsou 105 krát častěji Dalai Lama 43fanoušky mystika Eduarda Proti tunelování našich lesů 39Tomáše. MOJE Pravdy 36 Afirmace 32 Dalajlama 25 Pozitivní evoluce 23
  6. 6. FANZOOM Fanzoom umí podpořit kreativní myšlení a vybudit obrazotvornost.Strojovost FANZOOMu kontrastuje s košatostí výsledků, kteréposkytuje.Spojováním jednotlivých zájmů fanoušků seuvolňuje kreativní energie, která je zdrojemvhledu za hranicí formulace hypotéz.Autentičnost výsledků zároveň umožňujepřípravu komunikačních konceptů, kteréjsou přirozeně relevantní a lze je využíti při denní praxi komunikace s fanoušky.
  7. 7. FANZOOMFANZOOM je tedy nástroj, který: je automatizovaný (nepoužívá dotazník nebo moderátora) je autentický (bez deklarací respondentů) umí zkoumat cílové skupiny umí zkoumat značky a stránky je inspirací pro kreativitu je cenově dostupný (není třeba odměn pro respondenty).
  8. 8. Pro více informací …

×