Prokletí jménem-balená-voda

1,865 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,865
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
955
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • Voda
 • Prokletí jménem-balená-voda

  1. 1. BALENÁ VODA – potřebujeme ji?
  2. 2. Balená voda stojí více než $1,50 za láhev. To je 1 900 x cena vody z vodovodu!
  3. 3. To znamená špatnou zprávu pro vaše: Peněženku Protože průměrný občan USA utratí přes $400 každý rok za balené vody.ZdravíKteré může být poškozeno toxickými chemikáliemijako Bisphenol-A (BPA) vyloučený z plastovýchlahví.**BPA příjem může také způsobit rakovinové buňky ve vašem těle.Životní prostředíKteré je nakaženo produkcí, přepravou, baleníma likvidací plastových balených vod.
  4. 4. V roce 2004 byla spotřeba balené vody udána na (litrů)
  5. 5. litrů jetéměr plastových lahví za rok z čehož 86% končí nakonec jako odpad
  6. 6. *1 500 plastovýchlahví končí jako odpadkaždou sekundu!
  7. 7. litrů znamenábarelů nafty, která byla použita na výrobutěchto plastových lahví. Tato nafta by mohla stačit jako palivo pro 100 000 aut po jeden rok.
  8. 8. litrů také přispívá napřírůstek 2 500 000 tun oxidu uhličitého, který byl vyprodukován vyráběním plastových lahví.
  9. 9. a...
  10. 10. sto bilionů dolarů které jsou utraceny každý rok spotřebiteli balených vod.Množství jako toto činí federální finanční výpomoc docela malou
  11. 11. Výzkumy ukazují, že za zlomek této částky by mohl každý na této planetě mít zabezpečenou pitnou vodu a řádnou hygienuMyslíte, že můžete pomoci?
  12. 12. Že balenou vodu jen pijete ? Jste si jisti, že znáte všechna fakta o balené vodě? Utrácíte peníze ... Znečišťujete zemi ... Riskujete znečištění akviferu* a dalších vodních útvarů Všechno kvůli balené vodě!? Průzkumy ukazují, že 35% spotřebitelů balených vod si myslí, že je bezpečnější než voda z vodovodu*Akvifer (z angl. (groundwater) aquifer) neboli vodonosný horizont nebo (zvodněný) kolektor je podzemní vrstva(horizont) nasáknutá čerstvou vodou, často obrovský podzemní prostor nasycený vodou. Na světě existují stovkytakových rezervoárů (podzemních zásobníků) a mnohých z nich se lidé ještě nedotkli.
  13. 13. Necháváte balené vody ve vašem autě? Mysleli jste, že je to praktické, že? Ale věděli jste ...že teplo v autě a plast láhve může vylučovat chemikálie, které mohou vést k rakovinám prsů a dalším typům?
  14. 14. A i když si myslíte, že nenecháváte láhve v autě, víte jakými extrémními teplotami musely projít, dříve než jste si je koupili? Uskladnění ve skladech konečně u vásteplota od -3 do 29 stupňů transport v nákladních vzetí do místních autech teplota od 37 do obchodů teplota od 12 do 65 stupňů 37 stupňů nakládání a vykládání teplota od 7 do 37 stupňů
  15. 15. Toto je bezpapírová zpráva...Šíření je umožněno. A jestli jen 1 osoba přestane užívat balenou vodu,skončí o 200 plastových lahví méně v odpadu tento rok.

  ×