Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
KPZ aneb jídlo sobě
Skupina lidí, která spojila síly proto, aby si zajistila zdravé jídlo a tím podpořila změnu toho, jak ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

KPZ Praha - Modřany - vize '15

1,297 views

Published on

Definice vize KPZ http://www.kpzinfo.cz Modřany.
Pokud se chcete připojit, pište: tomas@peoplecomm.cz

Published in: Food
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

KPZ Praha - Modřany - vize '15

  1. 1. KPZ aneb jídlo sobě Skupina lidí, která spojila síly proto, aby si zajistila zdravé jídlo a tím podpořila změnu toho, jak naše společnost přistupuje k půdě a k potravinám. Proč vytvářet skupinu lidí, kteří si společně zajišťují jídlo? 1. Podpořit styl hospodaření šetrný k přírodě a k člověku (jídlo pěstované v souladu s přírodou, které netaháme přes půl světa, bez průmyslového zpracování a nešetrného balení). 2. Podpořit konkrétní lidi, kteří takto hospodaří. 3. Zajistit si zdravé potraviny. 4. Ve skupině proto, že pro jednotlivce je to hyper - obtížné. Jaké jídlo? 1. Zelenina - Miloš Kurka 2. Suché plody - Bez obalu 3. Vejce, med, oleje, rýže, koření - ? 4. Sýry, mléko, jogurty, máslo - ? 5. Maso - jaké? 6. Na zimu na uskladnění/konzervaci (ořechy, zelí, jablka, hrušky, kořenová zelenina,…) - ? Jak si to zajistit? 
 1. Jeden konkrétní pěstitel (Miloš Kurka) - týdenní/dvoutýdenní zavážky do Modřan, ideálně kombinované se samosběrem u něho na farmě či jinde. Roční předplatné. 2. bezobalu.org - suché potraviny - měsíční dodávky, které jeden z nás doveze na domluvené místo (ideálně u někoho doma), kde se sejdeme, jídlo rozebereme a na místě zaplatíme. 3. Vejce, med, maso, a další,… - konkrétní dodavatel - buď model 1. nebo 2. - tj. předplatné nebo jednorázová platba do biografu modřany. Komunikaci vždy koordinuje jeden z nás. 4. Potravinové družstvo - společně s ostatními pražskými KPZ-kami založíme družstvo přes které dokážeme jídlo zajistit snadněji a levněji než bychom to dokázali sami. Zakládání družstva koordinuje Honza Valeška, Pro-bioliga. 5. Komunitní zahrada á la http://www.kom-pot.cz

×