Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Ігри і вправи для розвитку дрібної моторики рук

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Порадник для батьків
«Ігри та вправи для розвитку дрібної
моторики рук»
Підготувала
вч-логопед
Гордійчук Л.В.
Про те, що пальчикова гімнастика потрібна всім малюкам і дошкільнятам, знають
багато батьків. У сучасномусвіті, з його гот...
Вправо, вліво нахиляє: (качаємо долонькамивправо-вліво)
Раз - нахил і два - нахил, (схиляємо вліво - вправо долонькинизько...
Advertisement
Advertisement

Check these out next

1 of 10 Ad
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (20)

Similar to Ігри і вправи для розвитку дрібної моторики рук (20)

Advertisement

More from paginec (20)

Recently uploaded (20)

Advertisement

Ігри і вправи для розвитку дрібної моторики рук

  1. 1. Порадник для батьків «Ігри та вправи для розвитку дрібної моторики рук» Підготувала вч-логопед Гордійчук Л.В.
  2. 2. Про те, що пальчикова гімнастика потрібна всім малюкам і дошкільнятам, знають багато батьків. У сучасномусвіті, з його готовимиіграшками і великою кількістю побутової техніки, дитячі пальчики отримують все менше корисноїроботи. На допомогуприходять пальчиковіігри - вони розвивають спритність, рухливість, творчі здібності, увагу та швидкість реакції, а веселі вірші допомагають знятинервову напругу. Малюки, які регулярно займаються пальчиковою гімнастикою, краще говорять,швидше вчаться писати, мають гарну пам'ять, розвивають координацію рухів, швидше заспокоюються після стресу. Пальчикова гімнастика дуже хороша як щоденне самостійне ігрове заняття з малюком. Багато педагогів та логопедивикористовують пальчиковугімнастику на своїхрозвиваючихзаняттяхяк фізкультхвилинки, відпочинок і зміну діяльності. Прекрасно підходять пальчикові ігри й для дитячих свят - їх легко включити в сценарій, ними зручно перемежувати конкурси, вставши з малюками в хоровод. Пальчикова гімнастика для дітей 1-2 років Кулачок Цей пальчик - маленький, (загинаємо мізинчик) Цей пальчик - слабенький, (загинаємо безіменний пальчик) Цей пальчик - довгенький, (загинаємо середній пальчик) Цей пальчик - сильненький, (загинаємо вказівний пальчик) Цей пальчик - товстун, (загинаємо великий пальчик) Ну а разом - кулачок! В гості В гостідо пальчика великого (великий пальчик відігнутий, інші стиснуті в кулак) Приходили прямо до будинку: Вказівний і середній, (відповідно до тексту розгинатипо черзіпальці) Безіменний і останній. Сам мізинчик-Малючок Постукав на поріг. Разом пальчики - друзі, (стиснути пальці в кулак і розтиснутиїх) Один без одного їм не можна. Сидить білкана візку Сидить білка на візку, (стискання і розтискання пальчиків в кулачок в ритмі віршика) Продає вона горішки: (починаємо загинати пальчики) Лисичці-сестричці, Горобцю, синичці, Мишкові косолапому, Зайчику вусатому, Кому в зубок, Кому в хустку, Кому в лапочку. Пальчикові ігри для дітей 2-3 років Клен Вітер тихо клен качає, (пальчики розчепіреніі тягнуться вгору)
  3. 3. Вправо, вліво нахиляє: (качаємо долонькамивправо-вліво) Раз - нахил і два - нахил, (схиляємо вліво - вправо долонькинизько-низько) Зашумів гущавиною клен. (Поворушити пальчиками) Кораблик По річці пливе кораблик, Він пливе здалеку, (скласти руки човником і робитихвилеподібні рухи) На кораблику чотири Дуже хоробрихморяки. (Показуємо підняті вгору4 пальці) У них вушка на маківці, (піднімаємо руки до голови, показуємо вушка зігнутими долонями) У них довгіхвости, (приставляємо руку до попереку, зображуємо руху хвостиком) Але страшні їм тільки кішки, Тільки кішки і коти. (Обидві руки піднімаємо до голови, зображуємо котячікігті і шипимо) Торт Тісто ручками помнемо, (стискаємо-разтискаємо пальчики) Солодкийтортикспечемо. (Наче мнемо тісто) Сеpединку змажемо джемом, (кpугові рухи долонькамипо столу) А верхівку - солодким кpемом (круговірухи долонькамиодиноб одного) І кокосовоюстружкою Ми присиплемо торт трошки (сиплемо "стружку" пальчиками обохрук) А потім заваpимо чай - В гостіодного запрошуй!(Одна рука зачіпає іншу) Пальчикова гімнастика для дітей 3-4 років Зайчик Зайчик по лісі скакав, (пальчики "скачуть" по столу) Зайчик корм собішукав. (Пальчиками обохрук по черзіперебираємо по столу) Раптом у зайчика на маківці Піднялися, як стрілки, вушка. (Зображуємо вушка ручками) Шорох тихий лунає: Хтось по лісу крадеться. (Пальчики повільно йдуть по столу) Заєць плутає сліди, Тікає від біди. (Пальчики швидко-швидко бігають по колу на столі) Апельсин Ми ділили апельсин! (Руки зчеплені в замок, погойдуємо) Багато нас, (пальці розчепірювати) А він один. (Показуємо тільки одинпалець) Ця часточкадля їжака, (пальці складені в кулачок, відгинаємо по одномупальчику) Ця часточкадля стрижа, (відгинаємо наступний пальчик) Це часточкадля качат, (відгинаємо наступний пальчик) Це часточкадля кошенят, (відгинаємо наступний пальчик) Ця часточкадля бобра, (відгинаємо наступний пальчик) А для вовка шкірка! (Долоні вниз, пальчики розчепірені)
  4. 4. Він сердитий на нас, біда! (Погрозитипальцем) Розбігайтеся хто куди! (Зімітувати біг пальцями по столу) Равлик Тицяє ріжками равлик - (великий палець правої руки притримує середній і безіменний; вказівний і мізинець - прямі) Замкнена в саду хвіртка. (Тицяє "ріжками" в долоню лівої руки) Відчини скоріше хвіртку, (ліва рука "відкриває" хвіртку), Пропусти додомуравлика (права рука "проповзає"). Пальчикові ігри для дітей 4-7 років Дні тижня У понеділок я прала, (кулачки тремо один до одного) Підлогу у вівторокпідмітала. (Кисті розслабленихрук вниз і робимо імітуючі рухи по столу) У середу я пекла калач, (печемо "пиріжки") Весь четвер шукала м'яч, (праву руку підносимо до лоба і робимо "козирок") Чашки в п'ятницю помила, (пальці лівої руки напівзігнуті, долоня стоїть на ребрі, а вказівним пальцем правої руки водимо по колу всередині лівої руки) А в суботуторт купила. (Долонькирозкритіі з'єднаніразом по сторонімізинців) Всіх подружокв неділю Покликала на день народження. (Махаємо долонькамидо себе) Горох П'ять маленьких горошин Замкнені в стручку. (Переплітаючи пальці, стискаємо руки разом) Ось вирослаодна, І тісно їйвже. (Випрямляє великі пальці) Але ось ростедруга, І третя, а потім Четверта, п'ята ... (випрямляєпальці по черзі) Сказав стручок:"Бом!". (Ляскаємо) Зима Раз, два, три, чотири, п'ять, (загинаємо пальчики по одному) Ми у двір пішли гуляти. Бабу снігову ліпили, (імітуємо ліплення грудок), Пташок крихтами годували, ("кришимо хлібець" всіма пальчиками) З гірки ми потім каталися, (ведемо долонькою правої рукипо долонілівої руки) А ще в снігу валялися. (Кладемо долонькина стіл то однією, то іншою стороною) Всі в снігу додомуприйшли, (обтрушувався долоньки) З'їлисуп і спати лягли. (Виробляємо рух уявної ложкою, кладемо руки під щоку)

×