Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Звіт керівника 2017р.

122 views

Published on

Презентація

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Звіт керівника 2017р.

 1. 1. © FokinaLidia Завідувач центром РПРСА “Пагінець” Ковальчук Т.Л. Звіт керівника за проведену роботу у 2016 – 2017 навчальному році
 2. 2. © FokinaLidia Шановні учасники зборів! Незважаючи на всі проблеми недалекого минулого, в центрі РПРСА “Пагінець”, очевидним стають позитивні зрушення. Зокрема ми дочекалися повної комплектації центру адаптаційними групами та спеціалістами. Наші педагоги інтенсивно розробляють і впроваджують принципи диференційованого та індивідуального підходів у корекційно-відновлювальну роботу з дітьми. Значну увагу члени колективів адаптаційних груп (вихователі, помічник вихователя) приділяють вихованню дітей, працюють з кожною дитиною розв’язуючи проблеми соціальної і трудової реабілітації індивідуально, враховуючи її потенційні можливості, рівень розвитку та інтелект.
 3. 3. © FokinaLidia Соціальна та психолого-педагогічна діяльність, що проводяться в нашому центрі найперше спрямована на вироблення нових підходів до організації навчально – реабілітаційного процесу. Мета, яку перед собою ставить керівництво закладу, створити сприятливі умови для фізичного, психічного, духовного становлення дітей. Інноваційні зміни навчального процесу, якими опікується методична служба закладу, позитивно позначилась на якості підготовки дітей до подальшого навчання наших випускників. Об’єднання зусиль ветеранів праці, молоді позначились на втіленні у життя нових технологій корекційно – компенсаторних підходів, апробації науково – методичних розробок, дидактичних та наочних посібників.
 4. 4. © FokinaLidia Помітні позитивні зміни відбулися в практиці діагностики психічного розвитку неповносправних дітей, особливо в ранньому віці. Систематично проводиться засідання психолого-медико-педагогічної комісії, на якій члени комісії активно впроваджують технології диференційованої діагностики, що дає змогу в ранньому віці залучати дітей до системи спеціальної освіти. Суттєвим у діяльності центру на даний час є: – Психологічне забезпечення навчально-виховного процесу усіх адаптаційних груп; – Стабілізація кадрової ситуації; – Прогнозування підготовки кадрів через підвищення кваліфікації; – Варіативність програмного забезпечення; – Центр повністю укомплектований дітьми.
 5. 5. © FokinaLidia У Центрі РПРСА «Пагінець» упродовж 2016 – 2017н.р. функціонувало: 10 адаптаційних груп - 144 дитини; Серед них : 96 дітей з особливими потребами; 48 дітей загального розвитку. Дітей раннього дошкільного віку до 3-х років –28; Дітей старшого дошкільного віку – 116; Група соціально – педагогічного патронату - 17 дітей; Консультпункт - 50 дітей.
 6. 6. © FokinaLidia Враховуючи те, що гострою проблемою залишається проблема не повного охоплення дітей з особливими потребами спеціальним навчанням у нас виникають труднощі з комплектацією груп (збільшена кількість дітей на деяких групах). Не завжди є можливість дотримуватись охоронно-педагогічного режиму (збільшена кількість занять), повного виконання завдань за індивідуально- сімейними програмами. Однак, в нашому центрі рівень підготовки дітей до подальшого навчання в школі, відмічений членами психолого-медико-педагогічної комісії, як високий. Це свідчить про високий рівень професійної підготовки практичного психолога, вчителів- логопедів, вчителя-дефектолога, вчителів-реабілітологів, музичних працівників та вихователів.
 7. 7. © FokinaLidia Атестація З метою підвищення рівня знань та фахової майстерності педагогів у звітному році була проведена атестація педагогічних працівників, а саме: • «Спеціаліст вищої категорії» - підтвердили вчителю- реабілітологу Ковальчук Тетяні Леонідівні. • «Спеціаліст вищої категорії» - підтвердили вчителю- реабілітологу Котяй Наталії Іллівні. • «Спеціаліст вищої категорії» - присвоїли музичному керівнику Сколченковій Ларисі Миколаївні. • «Спеціаліст І категорії» - підтвердили вихователю Шацких Оксані Тарасівні. • «Спеціаліст І категорії» - присвоїли вихователю Секретар Олені Василівні. • «Спеціаліст» - підтвердили вихователю Ожелевській Дарії Олександрівні.
 8. 8. © FokinaLidia Безперервне вдосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогічних кадрів центру відбувалося завдяки курсовій перепідготовці. Так у 2016 – 2017н.р.: - пройшли курси підвищення кваліфікації 10 педагогів ( на базі РОІППО - 8 педагогів, на базі НУВГП – 2 педагога), що в порівнянні з минулим 2015-2016 н.р. збільшилося на 75%. Вихователі Гутенюк Я.В., Вострухова А.Б., Боярчук Н.О., Царук О.В. Завершили навчання на здобуття другої вищої освіти в РДГУ , МЕГУ, РОІППО, НПУ ім. Драгоманова. Медична сестра Федорчук Л.І. отримала “І кваліфікаційну категорію” сестринської справи. В центрі створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування компетентності педагогів. Протягом року всі спеціалісти приймали активну участь у міських методичних об'єднаннях: вчителі- логопеди, вчитель-дефектолог, вчителі-реабілітологи, практичний психолог, музичні керівники, вихователі адаптаційних груп. Були учасниками семінарів-практикумів, майстер-класів та науково- практичних конференцій.
 9. 9. © FokinaLidia Весь навчальний рік колектив закладу працював над реалізацією завдання по відновлюванню здоров'я та фізичного розвитку, як дітей з особливими потребами так і дітей загального розвитку, під впливом комплексного використання різних засобів, направлених на максимальне відновлення порушень фізіологічних функцій дитини. Медичні працівники систематично, відповідно до плану роботи, проводили антропометричні вимірювання дітей в вересні, грудні та березні місяцях. В результаті визначили: 120 дітей мають середньо-гармонійний розвиток, 10 вище середньо-гармонійного розвитку, 14 дітей нижче середньо- гармонійного розвитку.
 10. 10. © FokinaLidia Ряд заходів, які проводились спільно з педагогами, батьками були спрямованні на покращення здоров’я малюків. Вчитель-реабілітолог Корнійчук-Браценюк І.В. проводила фіто-ванни - 55, вітамінотерапії, фітотерапії, які слугували в ролі допоміжних профілактичних засобів. Розпочалась робота по загартуванню дітей в групах раннього віку (контрастні ванни). Дні здоров’я, спортивні свята та розваги проведені з дітьми вчителями-реабілітологами Котяй Н.І., Ставінською О.М., Корнійчук-Браценюк І.В. за участю спеціалістів центру, музичних керівників піднімали їм настрій, виховували бійцівський дух, закріплювали набуті навички вміння, гартували волю.
 11. 11. © FokinaLidia Слід зазначити, що профілактична робота з дітьми, інформаційна робота з колективом та батьками значно вплинула на позитивні зрушення у питанні зниження захворюваності. 0 500 1000 1500 2000 2500 2015р. 2016р.
 12. 12. © FokinaLidia Слід відмітити, що медичні працівники закладу приділяють серйозну увагу, щодо створення умов в кожній віковій групі дотримання санітарних норм, дбали і дбають про забезпечення дезінфікуючими засобами груп та проводять контрольні перевірки роботи помічників вихователів. Про що говорить відсутність захворювань ГКІ. Також 23.03.2017 року було проведено планове обстеження всього закладу Держпродспоживслужбою на дотримання вимог щодо Санітарного регламенту . Комісією відмічено високу, якісну роботу всіх служб центру по дотриманню вимог Санітарного регламенту. Однак, було визначено два незначних недоліки: 1. Відсутність в туалетних кімнатах групових осередків шаф для зберігання інвентарю для прибирання; 2. Відсутність проведення лабораторних досліджень рівня освітлення та мікроклімату.
 13. 13. © FokinaLidia Харчування В нашому закладі згідно наказу проводиться 4-х разовий режим харчування. Для організації раціонального харчування в центрі складається примірне двотижневе меню на зимово-весняний та літньо - осінній періоди року, яке погоджується з Держпродспоживслужбою і затверджується керівником закладу. Видача готових страв дозволяється лише після зняття проби медпрацівником. Меню вивішується у доступному для огляду місці, де щоденно ознайомлюються батьки.
 14. 14. © FokinaLidia Згідно з наказом управління освіти № 502 від 14.12.2015 року «Про порядок нарахування батьківської плати в ДНЗ» грошова норма була встановлена у Центрі РПРСА “Пагінець” для дітей: • перед дошкільного віку (від 1 до 3 років) – 18грн. • для дітей дошкільного віку (від 3 до 6 років) – 22грн. Однак, цим наказом було визначено категорію дітей з яких знімається плата за харчування. В нашому закладі це – 101 дитина.
 15. 15. © FokinaLidia Аналіз норм споживання дітьми основних продуктів харчування в центрі РПРСА «Пагінець» Назва продуктів Норма споживання Середні норми харчування в ДНЗ у % Норми харчування в Центрі РПРСА «Пагінець» у % М’ясо 110 77,3 74 Риба 50 55,5 54 Олія 15 82,6 85 Масло вершкове 25 55 52 Молоко 500 59,2 54 Сир кисломолочний 50 70,5 50 Яйця 0,020 54,7 67 Картопля 220 84,1 74 Овочі 260 56,6 66 Фрукти 100 13,8 36 Крупи, бобові, макаронні вироби 50 104,1 95 Хліб пшеничний 120 92,7 100 Сир твердий 5 59,7 48
 16. 16. © FokinaLidia • Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей в центрі є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей.
 17. 17. © FokinaLidia Створюючи належні умови для дітей: проведення корекційно – відновлювальної роботи, розваги та свята, організація роботи щодо збереження здоров’я, соціалізація, ми пам’ятаємо про те, що наше завдання розвивати та виховати таку дитину, яка досконало знала себе, вміла усвідомлювати власні вчинки, прагнула до повної соціалізації та актуалізації свого потенціалу. Самостійно це зробити нам не під силу. Ось чому, я як керівник закладу, прагну до налагодження співпраці, як з батьківськими організаціями так і з науковцями. Не дивлячись на те,що до цього часу відсутня стабільна система підтримки родин, які виховують дітей з особливими потребами і батьки і ми педагоги, знаходимо можливості інтегрувати своїх дітей у суспільство. Так, ми приймаємо активну участь і виступаємо в ПДМ, на відкритій сцені в парку ім. Т. Шевченка до Дня захисту дітей, в ДНЗ №42 до Дня дошкільника, а також проводимо спільні заходи до пасхальних свят у НРЦ “Особлива дитина”.
 18. 18. © FokinaLidia Для поліпшення життя та діяльності дітей в центрі необхідна ретельно розроблена методологічна основа, створення сучасного розвивального середовища, умов для організації комплексної терапії виховного та розвивального процесів. Створити та поліпшити матеріально – технічну базу нам допомагають небайдужі люди, керівники закладів, спонсори.
 19. 19. © FokinaLidia Співпраця та благодійна допомога організацій • ВПУ-1 – допомога робочою силою (штукатурні роботи, лицювальні роботи, виготовлення дерев'яного обладнання, дверей). Висока якість роботи. • Міжнародний благодійний фонд “Медичне милосердя” Канади – допомога будівельними матеріалами та сантехнічним обладнанням для капітального ремонту загального туалету. • Магазин “Маяк” – будматеріали, сантехніка. • Приватний підприємець ППФ «Лакофарба» Зелінська Лариса Володимирівна • Директор ТзОВ Городоцького заводу Андрущук Валерій Петрович • Приватний підприємець Сорока Микола Іванович • Директор фірми «Двері, вікна» Середюк Тарас Миколайович
 20. 20. © FokinaLidia Ремонт Проведено капітальний ремонт:  Металевої огорожі навколо території.  Проведено встановлення зовнішнього освітлення та ремонт внутрішнього освітлення загальних коридорів.  Розпочато капітальний ремонт туалетної кімнати групи №2.  Встановлені протипожежні двері в щитову кімнату.  Поповнені ігрові майданчики гойдалками та новими пісочницями.
 21. 21. © FokinaLidia Придбано:  Шафи 5-ти містні - 3шт.  Стіл напівкруглий – 1шт.  Лавочки дитячі – 3шт.  Пилосмок - 2шт.  магнітофон  Магнітні дошки – 2шт. посуд на харчоблок:  ножі  кухонні дошки  совки  тарілки мілкі – 29 шт.  тарілки глибокі – 29 шт.  чашки – 29 шт. Виготовлено та встановлено  Віконний блок  Склопакети – 2 шт.  Пісочниці – 3 шт.  Вивіска закладу  Стенд – Управлінські рішення
 22. 22. © FokinaLidia Бюджетне фінансування - 242595,45грн, 99939,96. Спонсорські надходження - 197463,10грн, 33467,55. Батьківські внески - 75337,60грн, 43082,90. 0 50000 100000 150000 200000 250000 бюджетне фінансування спонсрські надходження батьківські внески 2015-2016н.р. 2016-2017 н.р.
 23. 23. © FokinaLidia На закінчення хочу знову наголосити, проблеми є, їх чимало. Але мине відпустка і ми знову відчуємо, що ми готові продовжувати робити все, щоб поліпшити життя кожній особливій та здоровій дитині, бо життя дитини - це безцінний дар. Він вибирає нас. Від нас лише залежить, як ми себе налаштуємо. Чи зуміємо ми побачити і відчути наше найголовніше призначення – просто працювати і жити для кожної дитини в любих умовах. Хай нам щастить на цій дорозі! Хорошого, веселого, здорового відпочинку!!!
 24. 24. © FokinaLidia Дякую за увагу!

×