Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

наумяк куріння проект

950 views

Published on

Куріння

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

наумяк куріння проект

 1. 1. ПрезентаціяПрезентація На тему: “Куріння”На тему: “Куріння” «Тютюн заважає розумовому розвитку та одурює народ» Оноре де Бальзак Підготувала: учениця 10-а класу Наум’як Христина
 2. 2. Що таке тютюнопаління?  Тютюнопаління (або просто паління) — вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найбільш важливим компонентом тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання нікотину викликає залежність. Паління тютюну завдає тривалої шкоди здоров'ю курців, та оточуючих їх людей, що не палять.
 3. 3. Сучасна ситуація  На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей  За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок  Куріння викликає 6 % смертей в усьому світі  Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей  300 мільйонів дітей, які живуть сьогодні, будуть убиті тютюном у дорослому віці  Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн Факти про куріння
 4. 4. Чому ж люди починають курити? 1. Цікавість 2. Наслідування дорослих
 5. 5. Як діє нікотин  Головний дійовий компонент тютюну — нікотин  Для людини смертельна доза нікотину складає від 50 до 100 міліграм, або 2-3 краплі. Саме така доза поступає щодня в кров після викурювання 20-25 сигарет  Протягом 30 років курець викурює приблизно 20 тис. сигарет, або 160 кг тютюну, поглинаючи в середньому 800 г нікотину. Систематичне поглинання невеликих, не смертельних доз нікотину викликає звичку, пристрасть до куріння.
 6. 6. Вплив куріння на різні органи людини  Куріння і легені  Куріння і ротова порожнина  Куріння і шлунок  Куріння і серце  Обличчя курця
 7. 7. Чому курці кашляють? Головною причиною виникнення і розвитку «тютюнового» кашлю стають краплі дьогтю, що осіли в легенях. Речовини, що містяться в тютюновому димі викликають запалення епітелію, що покривають дихальні шляхи, це призводить до підвищеного виділення секреції та слизу, що зв'язаний з виділенням мокроти при кашлі. Рак легенів у курця зустрічається в 30 разів частіше, ніж у людей, що не курять
 8. 8. Куріння і ротова порожнина Загальновідомо, що курця видають гнилі, жовті зуби. Навіть щоденний догляд за ними не може запобігти від руйнування їх тютюновим димом. Перепад температур, що спостерігається під час викурювання однієї сигарети з кількістю "затягувань" у 20-25 разів, руйнує зубну емаль. У результаті зуби починають руйнуватися, кришитися, розвивається карієс.Поверхня зубів набуває жовтуватого кольору, від зубів йде специфічний тютюновий запах.
 9. 9. Чому виразка віддає перевагу курцям? • Більше 80 % хворих, що страждають хронічним захворюванням шлунку та дванадцятипалої кишки, є курцями. Це захворювання найчастіше зустрічається у запеклих курців. Доведено, що куріння негативно впливає і на процес лікування виразки. .
 10. 10. Чи здорове серце в курця? Масове розповсюдження куріння є однією з головних причин широкого розповсюдження серцево-судинних захворювань. Доведено, що у курців на відміну від некурящих людей в 2-3 рази частіше розвивається інфаркт та передінфарктний стан, стенокардія та інші захворювання серця. При цьому смертність, викликана цими захворюваннями, в курців набагато вища. Доведено, що більше 50 % всіх захворювань, що являються причиною смерті курців, припадають на долю серцево-судинних захворювань.
 11. 11. Обличчя курця Термін «обличчя курця» вперше з'являється в науковому журналі 1985 року. Справа в тому, що у 48 % курців і 8 % тих, хто палив в минулому шкіра має блідо-сірий колір та більш виражені зморшки, але таких змін не помічено у некурящих людей. У курців еластин (білок, що відповідає за еластичність та відновлення тканин) стає щільнішим та фрагментованим.
 12. 12. Шкідливість пасивного куріння Пасивне куріння викликає у дітей небезпеку розвитку астми, хрипів і зниження функції легенів. Пасивне куріння збільшує ризик серцевих захворювань на 25%, а рак легенів - 24%. Отже наявність і реальна шкода пасивного паління очевидна і аж ніяк не сприяє оздоровленню нації.
 13. 13. «Тютюнова» статистика України  В Україні щоденно курить 45% дорослих чоловіків і 9% дорослих жінок; серед молоді курить 45% юнаків і 35% дівчат;  Більше 90% населення України підтримує заборону куріння на всіх робочих місцях;  Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни;  Щорічно до числа курців долучаються не менш 100 000 українців;  Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років;  Україна займає ІІ місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного українця припадає майже 7сигарет щоденно;  За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов'язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік
 14. 14. Куріння цигарок: Україна -Куріння цигарок: Україна - на другому місці в світі!на другому місці в світі!
 15. 15. Поширеність щоденного куріння за останні 5 років вПоширеність щоденного куріння за останні 5 років в Україні суттєво зменшилась. Так, у 2005 році щоденноУкраїні суттєво зменшилась. Так, у 2005 році щоденно палили 62% чоловіків (від 15 років і старше), а в 2010палили 62% чоловіків (від 15 років і старше), а в 2010 вже 45%. Кількість жінок-курців скоротилася майжевже 45%. Кількість жінок-курців скоротилася майже вдвічі — з 17% до 9%.вдвічі — з 17% до 9%. Приголомшливий факт:Приголомшливий факт: молодь, яка ніколимолодь, яка ніколи не палила, майже ніколи не вживає героїнне палила, майже ніколи не вживає героїн або кокаїн.або кокаїн.
 16. 16. Скажи курінню:Скажи курінню: Прощавай!Прощавай!

×